Івано-франківські експерти обговорювали виборчу реформу в Україні

 

18 листопада у конференц-залі  готелю «Станіславів»  громадські діячі,  політики, журналісти  та незалежні експерти  дискутували над  шляхами реформування  виборів в Україні.  Громадське обговорення виборчої реформи було організоване Громадським консорціумом виборчих ініціатив у складі ВГО «Комітет виборців України», Громадської мережі «ОПОРА», Лабораторії законодавчих ініціатив та Українського незалежного центру політичних досліджень у рамках проекту «Сприяння подальшому зміцненню виборчих процесів в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу та за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

 

Громадські обговорення реформування виборчого законодавства, що відбувалися і відбуваються по всій Україні, ставлять за мету залучити якомога ширше коло експертів та усіх зацікавлених сторін до дискусії над тим, як мають відбуватися вибори.

 

Розповідаючи  про напрями удосконалення виборчого  законодавства, голова «Комітету виборців України» Олександр Черненко наголосив на тому, що ключове питання на сьогоднішній час – це питання виборчої системи. Презентуючи результати експертного опитування, він зазначив: «Лише 5% опитаних представників політичних партій, незалежних експертів, колишніх членів виборчих комісій, політологів, представників органів влади і ЗМІ підтримали закриті партійні списки, тоді як відкриті регіональні списки підтримали 28% експертів. Тому вже сьогодні негайно потрібно починати підготовку до нового виборчого законодавства, яке враховувало б суспільний запит щодо відкритих регіональних списків».

 

Дискутуючи  на теми виборчих систем і кодифікації  виборчого законодавства, магістр державного управління, викладач права Володимир Чорноус дав негативну оцінку прийнятому Закону «Про вибори народних депутатів України», оскільки цей закон, на його думку, має на меті навічно законсервувати владу кількох провідних партій. Основним недоліком високого прохідного бар’єру, зафіксованого в Законі, є те, що значна частина голосів виборців не будуть враховані. «Приймаючи цей Закон, народні депутати керувалися тільки політичною доцільністю», – сказав В. Чорноус. Він також наголосив на необхідності якнайшвидшого прийняття виборчого кодексу, який би встановив єдині правила для всіх суб’єктів  виборчого процесу.

 

Загалом погодився  з тим, що 17 поправок, поданих опозиційними партіями і врахованих у процесі  прийняття Закону «Про вибори народних депутатів України», звузять поле для ймовірних фальсифікацій на виборах. Однак говорити про те, що цей Закон відповідає вимогам часу, недоцільно, вважає політолог Ігор Дебенко. Змішана система виборів, на його думку, є кроком назад.

 

Чимало учасників  дискусії звертали увагу на те, що новоприйнятий  закон не передбачив процедуру відкликання  депутатів.

 

Стурбованість можливою фальсифікацією виборів висловив депутат Коломийської міськради Любомир Глушков, пропонуючи поширення серед виборців інформаційних матеріалів про те, як запобігти фальсифікаціям. Хоча не менш серйозним запобіжником, на переконання Івана Маруняка, координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області, могла б стати не так інформаційна кампанія серед виборців, як доброякісна підготовка членів виборчих комісій, бо поки що така підготовка якщо і вдереться, то вона спрямована на складання актів та сліпе виконання вказівок партій для забезпечення перемоги свого кандидата. Тим часом доброякісна організація всього виборчого процесу залишається поза увагою політичних партій.


20.11.2011 2258 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

738 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2197
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33474
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2360
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3071
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5222 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

435

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1227

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

791

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

994
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

317
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

607
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

661 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1185
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

987
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1081
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

850
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30226 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

952
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3943
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

527
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

561