«Івано-Франківськгаз» показав, куди йдуть кошти споживачів від оплати за обслуговування мереж та доставку газу (відео)

 

«Івано-Франківськгаз» показав куди йдуть кошти споживачів, від оплати за обслуговування мереж та доставку газу

 

Для забезпечення газом у цілодобовому режимі понад 400 тис. прикарпатцям, фахівці «Івано-Франківськгазу» щоденно виконують комплекс робіт по обслуговуванню газотранспортної системи.

 

А це понад 15 тис. км газопроводів, які потребують регулярного обстеження на наявність витоків газу та їх ліквідації. І це лише невелика частка першочергових робіт, від яких залежить безпека газопостачання, і на які направляються кошти, що надходять від споживачів.

 

«Івано-Франківськгаз» показав куди йдуть кошти споживачів, від оплати за обслуговування мереж та доставку газу ФОТО: ПАТ "Івано-Франківськгаз".
 

Сьогодні в рахунку за газ, які оплачують споживачі, майже 90% коштів припадає на вартість блакитного палива, як товару і лише 10% - це послуги із обслуговування мереж та доставки газу.

 

З 1 квітня  2017 р. було заплановано відокремити вартість послуг за газ, як товар та послуги з обслуговування газових мереж і доставки газу. Рішення вивести в окремий рахунок плату за транспортування та розподіл газу прийняв державний регулятор НКРЕКП, щоб забезпечити для споживачів безаварійну доставку газу та прозорість розрахунків.

 

Щомісячна плата за обслуговування газових мереж повинна бути сталою та не залежатиме від обсягу споживання природного газу.

 

Це пов’язано з тим, що газотранспортна система потребує постійного обслуговування, навіть тоді, коли споживач не користується блакитним паливом. Адже, газорозподільна компанія забезпечує для нього такі ж умови доставки газу, як для інших споживачів.

 

Зокрема, фахівці проводять регулярне обстеження газопроводів та споруд на ньому, ліквідовують витоки та реагують на аварійні ситуації, забезпечують належний тиск в мережі. Тобто, незалежно від того скільки газу використала людина, і яка періодичність його використання,  газотранспортна система, якою надходить паливо до споживача потребує постійного обслуговування.

 

Загалом в Івано-Франківській області протяжність газових мереж сягає понад 15 тис. кілометрів, з яких 10% вже зношені та потребують повної заміни. Щоб виявити можливі витоки газу фахівці компанії двічі на місяць здійснюють їх повний обхід та перевірку всіх мереж. Залежно від їх рівня зношеності, газовики проводять точковий чи капітальний ремонт, або повну заміну труби.

 

«Завдяки відділенню плати за потужність від загальної вартості газу та надходженню від споживачів рівномірних платежів впродовж року, компанія зможе ефективніше виконувати роботи з ремонту та модернізації газових мереж. Адже раніше, через сезонність надходження коштів, не було можливості виконувати влітку більшість робіт для підготовки до зими, від яких залежить безпека експлуатації мереж. Тепер, ми можемо уникнути відключень в осінньо-зимовий період для проведення планових робіт», – розповідає технічний директор ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

 

Окрім того, щомісяця фахівці компанії обходять понад 3,5 тис. газорегуляторних та шафових пунктів (на яких регулюється тиск газу при його подачі до помешкання споживача), щоб повністю перевірити роботу обладнання, герметичність системи, величину тиску перед регулятором та після нього і навіть температуру в приміщенні газорозподільного пункту тощо.

 

Щоденно, 24 години на добу, для локалізації та ліквідації аварій у споживачів, в області працює аварійна служба ПАТ «Івано-Франківськгаз», яка складається із 116 бригад. В рік вони опрацьовують понад 35 тисяч заявок від споживачів. Уже в першому кварталі цього року екстрена служба «104» виїхала майже на 10 тис. викликів.

 


08.04.2017 514 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

97
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12630 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1463
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

796
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5961
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1647

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

567

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1395

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1203

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1107
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

459
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

584
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1502
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

533
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

805
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5848
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13034
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

458
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

423
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

736 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1186