Сьогодні, 16 серпня, о 10 годині відбулося розкриття конкурсної документації в присутності потенційних покупців на продаж 99,5% пакета акцій ПрАТ«Івано-Франківськийлокомотиворемонтний завод».
Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбук міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Фіртка.
Як зазначив очільник міста, міська рада Івано-Франківська знову стала єдиним учасником торгів.
"Минулого разу нам відмовили у його придбанні, начебто через «важливість підприємства для держави». Але ми не раз наголошували, що хочемо зберегти і завод, і робочі місця, і як ніхто інший, розуміємо важливість цього заводу для Івано-Франківська", -йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, минулого разу Івано-Франківська міська рада так і не змогла купити "Локомотиворемонтний завод".
Фонд держмайна України повторно виставив на конкурс 99,5%-й пакет акцій ПрАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод" з тією ж початковою ціною - 33,92 млн гривень, після того, як 6 липня не зміг затвердити переможця конкурсу в зв'язку із забороною адмінсуду на відчуження акцій товариства.
Івано-Франківський ЛРЗ заснований у 1866 році. Основна спеціалізація - ремонт колісних пар і формування нових, а також виготовлення автомотрис.
У 2016 році завод скоротив чистий дохід відповідно до попереднього року - до 48,88 млн гривень, чистий прибуток склав 0,02 млн гривень проти 0,2 млн гривень.
Статутний капітал товариства становить 19,56 млн грн. Після придбання заводу на його модернізацію необхідно ще 40-60 мільйонів гривень.
Також у підприємства існує заборгованість перед бюджетом у розмірі 151,5 тис. грн. та борги по виплаті заробітної плати – 2 479,0 тис. грн.
Разом набігає більше 100 мільйонів гривень.
"Чи доцільно місту купляти цей завод з його боргами та необхідністю проведення модернізації, якщо цього року місто планує будувати "пасічнянський міст", - прокоментував раніше ситуацію депутат Андріан Волгін.
Проте в користуванні товариства перебуває 34 споруди та земельна ділянка площею 9,96 га., що на думку багатьох і є основною метою "оборудки".
Як повідомило Фіртці поінформоване джерело, попередній керівник заводу зробив все для його занепаду та банкрутства: було вивезено на металобрухт кілька станків та одну піч.
"Все це робилося для того, щоб завод вмер. За пів року було звільнено більше сотні працівників. Потім прийшов новий, але вже не немає на чому працювати. На мою думку, основна мета цього всього - майже 10 гектарів землі в центрі міста", - розповів співбесідник.
Цікаво, що Кабмін затвердив цілий ряд фіксованих умов для продажу підприємства. Зокрема, завод повинен зберегти основний вид діяльності, вчасно сплачувати податки та збори, оновити основні засоби та провести модернізацію виробництва.
Читайте також:
Фонд держмайна повторно виставив на продаж "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод"
Івано-Франківська міська рада є поки єдиним бажаючим купити "Локомотиворемонтний завод"
Гендиректор ЛРЗ сумнівається, що місто купує завод для того, щоб розвивати (лист)
В Івано-Франківську влада хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші
Олег Гончарук: Для мене не зрозуміла інертна позиція "Укрзалізниці" стосовно ЛРЗ