Коли грає бандура, то мимоволі зачаровуєшся її ніжним бархатним звучанням. Народження цього інструменту припадає на ХVІ століття. В ті часи бандуру називали кобзою.
Це був «інструмент простого народу». Сліпці-кобзарі того часу, у своїх виступах оспівували козацьку славу, в їх піснях, думах звучала історія народу. Обов’язок сучасників – зберегти кобзарство й продовжити розвиток бандурного мистецтва.
З цією метою у місті Ялта Автономної Республіки Крим, традиційно кожного року у травні, проводиться Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва ім.М.Лисенка «Дзвени, бандуро!».
З 12 по 15 травня у ХХ Всеукраїнському фестивалі кобзарського мистецтва ім.М.Лисенка «Дзвени, бандуро!» взяли участь ансамблі бандуристів, солісти-бандуристи із різних регіонів України: Одеси, Дніпропетровська, Миколаїва, Чернігова, Сімферополя, Харкова, Донецька, Львова. Івано-Франківськ гідно представила муніципальна капела бандуристів (художній керівник заслужений працівник культури України – Марта Шевченко, концертмейстер – Ірина Моргулець ).
В рамках проведення фестивалю капела бандуристів виступила в Ялтинському інституті філології, історії та мистецтва Кримського гуманітарного університету.
У прогамі концерту прозвучали українські народні пісні, думи, твори класиків. Артистів капели і глядачів у залі в спільному виконанні об’єднала пісня – «Хай живе вільна Україна». Гарячі оплески глядачів та щирі слова подяки директора гуманітарного інституту, доктора філологічних наук, професора кафедри російської філології зарубіжної літератури та методики викладання Штейнбурга Фелікса Маратовича залишили тепло у душах артистів муніципальної капели бандуристів.
Також учасники муніципальної капели бандуристів співали службу Божу у Римо-католицькому костелі, яка правилась за вдалий виступ і щасливу дорогу капели.
На гала-концерті ХХ Всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва ім.М.Лисенка «Дзвени бандуро» у виконанні муніципальної капели бандуристів прозвучали твори – «Учітеся брати мої» сл. Т. Шевченка, муз. Г.Давидовського, обр. Д.Котка «Стелися барвінку», укр. нар. пісня в обробці М. Лисенка, «Бандуристе, орле сизий» сл. Т. Шевченка в обробці М. Гвоздя.
На фестивалі муніципальна капела бандуристів ЦНД м.Івано-Франківська була нагороджена цінним подарунком та дипломом.
Відрадним є те, що молоді бандуристи-виконавці, які брали участь у фестивалі, люблять і не забувають бандуру, а отже українське пісня буде жити і звучати із покоління в покоління.