Івано-Франківськ витратив майже півмільйона гривень на відзначення Нового року та Різдва Христового

 

 

Цього року значна кількість комерційних фірм відмовилась від святкових корпоративів, чимало прикарпатців обмежилось у витратах на придбання подарунків, традиційна істерія навколо питання, де і як святкувати Новий рік, минула доволі спокійно. 


Але влада зреагувала на такі явища з точністю до навпаки: витрати на святкування Нового року та Різдвяних свят вражають, пише Галичина.

 

Ялинка за 198 тисяч



Новорічне дерево почали монтувати лише напередодні свята, а урочисте відкриття провели 30 грудня. Міський голова Віктор Анушкевичус заявив: «Ялинка не для влади, а для дітей». У такі запевнення хотілось повірити, але, вивчивши кошторис святкових заходів, певні сумніви таки закралися. 

 

Отже, святкове оформлення ялинки на Вічевому майдані коштувало понад 40 тис. гривень, 33 тисячі витратили на придбання новорічних прикрас, майже 73 тисячі — на святкову ілюмінацію. Тобто оздоблення ялинки «потягнуло» на 146 тис. гривень. Ці кошти освоїло ДП «Міськсвітло». Більше 52 тис. гривень заплатили ПрАТ «Зелене господарство» за виконані роботи зі встановлення та святкового оформлення дерева. Таким чином, операція «Ялинка-2014» обійшлася міському бюджетові в 198 тис. гривень. 

 

Директор департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак повідомив, що для святкової ілюмінації використали 132 гірлянди для оформлення дерев, 96 гірлянд для оформлення ялинки, 1 600 новорічних прикрас та чимало іншого оздоблення. Якість закупленого обладнання показала себе вже в ніч на 1 січня, коли загорілася жива ялинка на площі Ринок. Тепер на місці зеленої красуні залишився лише пеньок. 
Однак витрати не обмежуються тільки ялинками. Вже згадане ДП «Міськсвітло» отримало більше 85 тис. гривень за виконані роботи зі встановлення ілюмінації до святкування Нового року, виготовлення та встановлення фігури «Кінь». Понад 40 тис. гривень витратили на облаштування льодового катка на площі біля Ратуші. Ковзанка так і не запрацювала, ймовірно, через невідповідність температурного режиму



79 тисяч — на сцену

Значні кошти перерозподілено через управління культури МВК. Зокрема, 27 тис. гривень — на встановлення та експлуатацію сценічних конструкцій, 22 тис. гривень — на художнє оформлення сцени під час проведення святкових заходів, 23,5 тис. гривень — на технічне забезпечення заходів, 6,5 тис. гривень — на режисерсько-постановні заходи. Сумарно на організацію сцени витрачено 79 тис. гривень. У перерахуванні цих видатків впадає в око, що кошти витрачено здебільшого на технічний супровід. З цього можна зробити висновок, що всі або майже всі учасники новорічно-різдвяних заходів виступали безплатно, тобто на «голому ентузіазмі». Виглядає, що для чиновників, які організовують ці заходи, сцена, звук та світло є первинним, а люди — лише для декорацій. 

 

Ще одна стаття витрат «святкового кошторису» не вражає сумою — 9,8 тис. гривень. Ці кошти витратили на сувеніри, квіти та рамки. Нібито й дрібничка, але як відмовити людям у прагненні до краси

 

Отож загальний кошторис новорічно-різдвяних свят становить 471 тис. гривень. Багато це чи мало? Для міста, в якому вирішені всі нагальні соціально-економічні проблеми, — це крапля в морі. Але за ці кошти можна, наприклад, провести освітлення однієї з вулиць. Натомість акцент робиться на новорічній ілюмінації, яка за місяць втратить свою актуальність. Головне, щоб в іванофранківців виникла ілюзія, що все у нас нормально. і дивлячись на святкові вогні, якось забувається, що вулиця Шевченка вже півтора року як розкопана.

 

Отож нині одна частина іванофранківців тішиться святковою ялинкою та ілюмінацією в центрі міста, а друга, шпортаючись на розбитих тротуарах, згадує незлим тихим словом владу. Все в нашому житті має свою ціну...


13.01.2015 509 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1356
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1037
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2053
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3541
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1331
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1317

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1652

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

485

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1126

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1286
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

333
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24246
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

494
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

387
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

605
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1492
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2629
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

583
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1468 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

605
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

520