Івано-Франківськ. Вірменська, 1. «Варварство – по-франківськи»

 

 

 

Варвари зруйнували Рим. Свідчать про це історичні факти і очевидці-літописці. Франківськ - не Рим, проте варварів і тут, як, свідчать очевидці, є достатньо.


Наприкінці минулого тижня на екрані місцевого телеканалу блискавицею пронісся репортаж, про те, як «Об’єкт Ревалоризації» став наступним об’єктом наживи для спадкоємців бізнесу пост-Колковського. Мова іде про будинок на вулиці Вірменській, 1, що поруч Пам’ятного знаку Першій Українській Церкві.


Схоже жахлива споруда висотою в чотири поверхи, з дозволеною поверховістю у три, доповнить урбаністичний пейзаж за вироком злої долі містобудування в модерновому  Франківську. Дивує одне, як ті, хто мають право голосу і право приймати владні рішення бавляться нібито сліпих і творять сучасне «варварство по-франківськи».


Про репортаж. В масштабі він залишив байдужими більшість міщан. «Так має бути» - хтось махнув рукою, а хтось просто ще раз згадав владу злим не тихим «ЇМ НАЧХАТИ…… Далі цензура».

До тих «Кому начхати»  віднести слід і виконавчу, і місцеву законодавчу владу. Без згоди цього тандему постати ця споруда фізично не в силі і права немає.  Не з барського плеча, відкату від виборчої кампанії,  а з випадку листопадового «зеленого заворушення» фірма ПП «Скол» - забудівник що підписався «ревалоризувати будинок» в історичній частині міста,  відійшла від цього не з власної волі.  Сталося так, що зараз пан Колковський скитається десь в Хорватії, а право забудувати відносно дармову частину франикової землі надано – такому собі Олександру Оришко. Невипадково -  чоловік в законі депутата міської ради від фракції «Свобода». Чи може  збіг обставин?


Невипадково – відсутні пікети «свідомої» містошейперської провладної політичної партії з даного питання.


Невипадково - виконком і рада тихо роблять чорну справу, плюндруючи історію і традиції міста з Магдибурськиким правом. І знову ж, невипадково,  пожинати ці плоди будівництва в стилі архітектурного Сальвадора Далі будемо ми – прості, не  по своїй волі невладні міщани. А може нам всім байдуже? Хто має вуха хай слухає. А очі хай бачить.


Якщо неправда - киньте в мене камінь.


В рефлексії -  очікую дій від  «богів» при владі.


 

На епілог


Ми всі творці нашого міста: хтось пише вірші, хтось коменти, хтось робить фотозвіт, тролить і все таке….а хтось мостить вулицю бруківкою, водить маршрутку, продає морозиво, малює проект нового торгового центру. По одинці ми ніхто і звати може нас ніяк  - гуртом ми є авторитет і влада, і сила………


10.06.2013 Тарас Зіф 1928 5
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3238
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1354
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1463
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2583
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2310
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2244

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

208

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1446

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2196

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2942
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

492
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

628
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

637
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

480
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15928
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2834
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1107
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26585 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

962
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

820 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

627