15 грудня в актовій залі Прикарпатського Національного університету ім. В.Стефаника відбулася творча зустріч народного артиста України Тараса Петриненка із студентами вузу.
Власне, це не була просто розмова із студентською молоддю, адже на зустріч із Тарасом Петриненком прийшли різні шанувальники його творчості: і школярі, і представники старшого покоління.
Тарас Петриненко розповідає, що проводить схожі зустрічі досить рідко. Хоча колись він, чи не єдиний на українській естраді, практикував саме таку форму ведення концертів, коли у залі встановлювали мікрофони і глядачі у паузах поміж піснями могли задавати питання і просто спілкуватися з артистом.
Те, що саме такі зустрічі вкрай потрібні глядачам, довела практика – адже під час зустрічі в Прикарпатському Національному університеті ім. В.Стефаника запитань було дуже багато.
Тарас Петриненко розповідав про своїх улюблених виконавців і письменників, про роль творчості Тараса Шевченка у житті артиста, розмірковував про роль держави і нації у ній.
Не оминули глядачі увагою і „Мистецьку майстерню Тараса Петриненка” у Івано-Франківську, яка цими днями відзначає свою 5-річницю. Власне, саме завдяки цій даті і відбулася зустріч народного артиста України із студентами університету в рамках анонсованого уже концертного туру гурту „Полюс”.
„Творча майстерня у такій формі, в якій вона перебуває сьогодні, мене абсолютно не влаштовує. Адже започатковували ми її із дуже серйозними намірами. Але потім на нашу голову посипалися різні кризи, зміни влад, які зацікавлені в тому, щоб Петриненко взагалі не виходив до людей. І я сподіваюся, що ми з однодумцями зможемо надати мистецькій майстерні нового творчого поштовху. Потрібно, щоб вона працювала так, як і замислювалася – допомагаючи молодим талановитим виконавцям записувати нові пісні та проводячи нормальну гастрольну концертну роботу”, – розповідає Тарас Петриненко.
Артист зізнається – такі творчі зустрічі із студентами, із молоддю дуже важливі. „Я намагаюся відповідати на усі запитання і відповідати чесно. Власне, саме тому із великою радістю погодився на творчу зустріч. Час від часу потрібно себе перевіряти, наскільки відчутним є певний розрив у світогляді між сучасною молоддю і людьми мого віку Але таке спілкування підтверджує, що українська пісня потрібна. А, значить, надія – є!”, – зізнається Тарас Петриненко.