Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)

Вчора, 4 березня, о 9.00 за місцевим часом в Арлінгтоні (США) була підписана угода про побратимство між Івано-Франківськом та Арлінгтоном. Від Івано-Франкіська угоду підписали міський голова Віктор Анушкевичус та член правління Асоціації Міст Побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк, від Арлінгтона - Крістофер Ціммерман, Голова ради директорів Арлінгтона та Карл Ван Невкірк, прзидент Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона.

 

В Арлінгтоні зараз якраз проходить 55-та річниця Arlington Sister City Association (Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона).

 

Делегація Івано-Франківська під час церемонії підписання угоди, яке відбулося в конференцзалі готелю Маріотт, представила фотовиставку про Івано-Фрагківськ та Прикарпаття.

 

Зі сторони Івано-Франківська співпрацю з Арлінгтоном започаткувала ще в 2008-му році місцева Благодійна Культурологічна Фундація "Цинамоновий Хрущ". В травні 2008-го року директор "Цинамоновго Хруща" Олег Головенський відвідав Арлінгтон, де мав зустріч з Головою ради директорів Арлінгтона (так там називається посада "мера") Волтером Тахедою та правлінням Arlington Sister City Association. В 2009 році саме члени "Цинамонового Хруща" Андрій Романчук та Володимир Швадчак, під час перебування в США делегації Фундації підписали Договір про наміри з Міською Радою Арлінгтона та Асоціацією Міст Побратимів Арлінгтона, кінцевим пунктом реалізації якого і стало вчорашнє підписання Угоди про побратимство. 

 

Ініціатором співпраці та лоббістом Івано-Франківська в Арлінгтоні стала Президент Комітету Арлінгтон-Івано-Франківськ у складі Arlington Sister City Association, мешканка Арлінгтона, Христя Соневицька. Саме завдяки її наполегливості та послідовності була реалізована угода про побратимство між містами. Треба сказати, що Arlington Sister City Association дуже прискіпливо ставиться до підбору міст-побратимів і підписання угоди про побратимство можливе тільки у випадку, якщо міста на рівні громадськості доведуть спроможність плідної та активної співпраці. Наразі Арлінгтон має п'ять міст-побратимів: Аахен (Німеччина), колишня містична столиця Європи, Реймс (Франція), місто найвеличнішого готичного Реймського Собору та Жинни д'Арк, Сан-Мігель (Сальвадор) та Койокан (примісто Мехіко), в якому розміщені знамениті давньоіндіанські ступінчаті піраміди Сонця та Місяця.

 

Делегація Івано-Франківської Асоціації Міст Побратимів, яка зараз перебуває в США, проводить в ці дні багато зустрічей з представниками влади та громадських організацій Арлінгтона та Вашінгтона. Позавчора делегацію з Івано-Франківська приймали в Посольстві України в США та Міській Раді Арлінгтона. В програмі перебування делегації є відвідання муніципальних підприємств, Бібліотеки Конгресу США, навчальних закладів, запланована зустріч з конгресменом США від Вірджинії Джеймсом Мораном, екскурсії столицею США Вашінгтоном.

 

Міський голова Івано-Франківська вчора дав інтерв'ю "Голосу Америки", в якому окреслив перспективи співпраці між містами-побратимами.

 

Місто Арлінгтон є примістом столиці США Вашінгтона, хоча і знаходиться в сусідньому із столичним Округом Колумбія штаті Вірджинія. Попри це міське Вашінгтонське метро має свої станції в Арлінгтоні. Місто є співрозмірним до Івано-Франківська, має населення близько 200 тисяч мешканців. В Арлінгтоні розміщені, зокрема Пентагон (Міністерство Оборони США) та Арлінгтонське Національне Меморіальне Кладовище, на якому поховані, зокрема, Невідомий Солдат Другої Світової Війни та Президент Джон Кеннеді.

 

Делегація від Arlington Sister City Association перебуватиме в Івано-Франківську в травні під час святкування Дня Міста, а в червні-липні до Івано-Франківська прибуде група студентів в з Арлінгтона. А вже на осінь планується поїздка в Арлінгтон групи учнів та студентів з Івано-Франківська, які зможуть пожити в американських сім'ях та удосконалити свої знання в англійській мові.

 

Мер Івано-франківська Віктор Анушкевичус  вручає подарунки Крістоферу Ціммерману

 

11


05.03.2011 533 7
Коментарі (7)

Андрій 2011.03.16, 14:01
А можна перелік членів делегації від Франківська? За чиї кошти? І що це дасть простим франківчанам?
Членделега 2011.03.16, 14:11
Виключно за власні кошти членів делегації. А що це дасть?... Чи варто пояснювати що важать контакти і комунікації в сучасному світі?
Вася 2011.03.16, 14:31
Андрію, а ти з якого села?
Андрій 2011.03.16, 15:16
Я з Франківська, звичайно що не потрібно пояснювати що "важать контакти" в сучасному світі. Балабольство, особливо від місцевих чиновників - вражає, тут ніде правди діти. Пересічному франківцю як і американцю до одного місця такі братання, вже так наконтачились, що ні одне пристойне підприємство міста не працює - суцільний базар.
Членделега 2011.03.16, 18:34
Селянам дійсно важко зрозуміти зміст контактів і комунікацій. Але їздити треба, спілкуватися треба. Навіть якщо з десяти контактів один дасть навіть не якусь інвестицію, а хоча б досвід вирішення однієї проблеми, скажімо, в комуналці. Контакти життєво необхідні. Це вимога часу. І варто швидше подякувати людям, які три роки активно контактували з Арлінгтоном і за свої кошти, витрачаючи свій особистий час і свої зусилля, довели цю маленьку справу до результату. Ті люди, які поїхали в Арлінгтон жодної особистої користі не отримали. Але вони контактували на різних рівнях, з громадськими організацііями, були на комунальних підприємствах, мали зустрічі з бізнес-асоціаціями. І ці контакти, їх кількість, рано чи пізно матеріалізуються в щось, що можна буде "помацати". Але навіть якщо і ні, то все-рівно - спілкуватися треба. Делегація з Івано-Франківська їздила від ГО "Асоціація міст-побратимів Івано-Франківська" без копійки використаних бюджетних коштів. Змість того, щоб поїхати на моря погріти пузо на сонечку, як це робить більшість місцевих анедріїв (навіть якщо вони живуть "в місті"). Подякуємо їм?
Андрій 2011.03.16, 21:43
Так, я був не правий. Дісно потрібно подякувати тим, хто витрачає свій час, зусилля та кошти на загальну справу. Я навіть подумати не міг, що є такі люди, що здатні без власної вигоди щось робити. Я б так не зміг. Я у всіх своїх діях щукаю користь для себе, і думав, всі інші такі ж як я. Вибачте мене.
Андрій чле 2011.03.17, 09:20
Чого можна чекати віж рожевих сорочок та дешевих "новомодних" запонок? ясно пустомельства та образ стосовно селян, хуторян та іншого. Сучасний світ це промиловість: машинобудування, нафтохімія, енегретика - все решта похідні та споріднені напрямки, нічого цього немає у Франківську, справді одні лиш "хутірські" фестивалі та проекти і нічого дивного на 90% люмпенське суспільство все це хаває, поки що...
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

873
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1568 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2337
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2173 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7513
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15227 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

276

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1010

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1074

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1862
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

258
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

636
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

879
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

893
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1931
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

978
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35125 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

230
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

459
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

601
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

928