Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)

Вчора, 4 березня, о 9.00 за місцевим часом в Арлінгтоні (США) була підписана угода про побратимство між Івано-Франківськом та Арлінгтоном. Від Івано-Франкіська угоду підписали міський голова Віктор Анушкевичус та член правління Асоціації Міст Побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк, від Арлінгтона - Крістофер Ціммерман, Голова ради директорів Арлінгтона та Карл Ван Невкірк, прзидент Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона.

 

В Арлінгтоні зараз якраз проходить 55-та річниця Arlington Sister City Association (Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона).

 

Делегація Івано-Франківська під час церемонії підписання угоди, яке відбулося в конференцзалі готелю Маріотт, представила фотовиставку про Івано-Фрагківськ та Прикарпаття.

 

Зі сторони Івано-Франківська співпрацю з Арлінгтоном започаткувала ще в 2008-му році місцева Благодійна Культурологічна Фундація "Цинамоновий Хрущ". В травні 2008-го року директор "Цинамоновго Хруща" Олег Головенський відвідав Арлінгтон, де мав зустріч з Головою ради директорів Арлінгтона (так там називається посада "мера") Волтером Тахедою та правлінням Arlington Sister City Association. В 2009 році саме члени "Цинамонового Хруща" Андрій Романчук та Володимир Швадчак, під час перебування в США делегації Фундації підписали Договір про наміри з Міською Радою Арлінгтона та Асоціацією Міст Побратимів Арлінгтона, кінцевим пунктом реалізації якого і стало вчорашнє підписання Угоди про побратимство. 

 

Ініціатором співпраці та лоббістом Івано-Франківська в Арлінгтоні стала Президент Комітету Арлінгтон-Івано-Франківськ у складі Arlington Sister City Association, мешканка Арлінгтона, Христя Соневицька. Саме завдяки її наполегливості та послідовності була реалізована угода про побратимство між містами. Треба сказати, що Arlington Sister City Association дуже прискіпливо ставиться до підбору міст-побратимів і підписання угоди про побратимство можливе тільки у випадку, якщо міста на рівні громадськості доведуть спроможність плідної та активної співпраці. Наразі Арлінгтон має п'ять міст-побратимів: Аахен (Німеччина), колишня містична столиця Європи, Реймс (Франція), місто найвеличнішого готичного Реймського Собору та Жинни д'Арк, Сан-Мігель (Сальвадор) та Койокан (примісто Мехіко), в якому розміщені знамениті давньоіндіанські ступінчаті піраміди Сонця та Місяця.

 

Делегація Івано-Франківської Асоціації Міст Побратимів, яка зараз перебуває в США, проводить в ці дні багато зустрічей з представниками влади та громадських організацій Арлінгтона та Вашінгтона. Позавчора делегацію з Івано-Франківська приймали в Посольстві України в США та Міській Раді Арлінгтона. В програмі перебування делегації є відвідання муніципальних підприємств, Бібліотеки Конгресу США, навчальних закладів, запланована зустріч з конгресменом США від Вірджинії Джеймсом Мораном, екскурсії столицею США Вашінгтоном.

 

Міський голова Івано-Франківська вчора дав інтерв'ю "Голосу Америки", в якому окреслив перспективи співпраці між містами-побратимами.

 

Місто Арлінгтон є примістом столиці США Вашінгтона, хоча і знаходиться в сусідньому із столичним Округом Колумбія штаті Вірджинія. Попри це міське Вашінгтонське метро має свої станції в Арлінгтоні. Місто є співрозмірним до Івано-Франківська, має населення близько 200 тисяч мешканців. В Арлінгтоні розміщені, зокрема Пентагон (Міністерство Оборони США) та Арлінгтонське Національне Меморіальне Кладовище, на якому поховані, зокрема, Невідомий Солдат Другої Світової Війни та Президент Джон Кеннеді.

 

Делегація від Arlington Sister City Association перебуватиме в Івано-Франківську в травні під час святкування Дня Міста, а в червні-липні до Івано-Франківська прибуде група студентів в з Арлінгтона. А вже на осінь планується поїздка в Арлінгтон групи учнів та студентів з Івано-Франківська, які зможуть пожити в американських сім'ях та удосконалити свої знання в англійській мові.

 

Мер Івано-франківська Віктор Анушкевичус  вручає подарунки Крістоферу Ціммерману

 

11


05.03.2011 455 7
Коментарі (7)

Андрій 2011.03.16, 14:01
А можна перелік членів делегації від Франківська? За чиї кошти? І що це дасть простим франківчанам?
Членделега 2011.03.16, 14:11
Виключно за власні кошти членів делегації. А що це дасть?... Чи варто пояснювати що важать контакти і комунікації в сучасному світі?
Вася 2011.03.16, 14:31
Андрію, а ти з якого села?
Андрій 2011.03.16, 15:16
Я з Франківська, звичайно що не потрібно пояснювати що "важать контакти" в сучасному світі. Балабольство, особливо від місцевих чиновників - вражає, тут ніде правди діти. Пересічному франківцю як і американцю до одного місця такі братання, вже так наконтачились, що ні одне пристойне підприємство міста не працює - суцільний базар.
Членделега 2011.03.16, 18:34
Селянам дійсно важко зрозуміти зміст контактів і комунікацій. Але їздити треба, спілкуватися треба. Навіть якщо з десяти контактів один дасть навіть не якусь інвестицію, а хоча б досвід вирішення однієї проблеми, скажімо, в комуналці. Контакти життєво необхідні. Це вимога часу. І варто швидше подякувати людям, які три роки активно контактували з Арлінгтоном і за свої кошти, витрачаючи свій особистий час і свої зусилля, довели цю маленьку справу до результату. Ті люди, які поїхали в Арлінгтон жодної особистої користі не отримали. Але вони контактували на різних рівнях, з громадськими організацііями, були на комунальних підприємствах, мали зустрічі з бізнес-асоціаціями. І ці контакти, їх кількість, рано чи пізно матеріалізуються в щось, що можна буде "помацати". Але навіть якщо і ні, то все-рівно - спілкуватися треба. Делегація з Івано-Франківська їздила від ГО "Асоціація міст-побратимів Івано-Франківська" без копійки використаних бюджетних коштів. Змість того, щоб поїхати на моря погріти пузо на сонечку, як це робить більшість місцевих анедріїв (навіть якщо вони живуть "в місті"). Подякуємо їм?
Андрій 2011.03.16, 21:43
Так, я був не правий. Дісно потрібно подякувати тим, хто витрачає свій час, зусилля та кошти на загальну справу. Я навіть подумати не міг, що є такі люди, що здатні без власної вигоди щось робити. Я б так не зміг. Я у всіх своїх діях щукаю користь для себе, і думав, всі інші такі ж як я. Вибачте мене.
Андрій чле 2011.03.17, 09:20
Чого можна чекати віж рожевих сорочок та дешевих "новомодних" запонок? ясно пустомельства та образ стосовно селян, хуторян та іншого. Сучасний світ це промиловість: машинобудування, нафтохімія, енегретика - все решта похідні та споріднені напрямки, нічого цього немає у Франківську, справді одні лиш "хутірські" фестивалі та проекти і нічого дивного на 90% люмпенське суспільство все це хаває, поки що...
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1947 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11402 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1088

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

76
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1086
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

756
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

80
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667