Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)

Вчора, 4 березня, о 9.00 за місцевим часом в Арлінгтоні (США) була підписана угода про побратимство між Івано-Франківськом та Арлінгтоном. Від Івано-Франкіська угоду підписали міський голова Віктор Анушкевичус та член правління Асоціації Міст Побратимів Івано-Франківська Віктор Вінтоняк, від Арлінгтона - Крістофер Ціммерман, Голова ради директорів Арлінгтона та Карл Ван Невкірк, прзидент Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона.

 

В Арлінгтоні зараз якраз проходить 55-та річниця Arlington Sister City Association (Асоціації Міст Побратимів Арлінгтона).

 

Делегація Івано-Франківська під час церемонії підписання угоди, яке відбулося в конференцзалі готелю Маріотт, представила фотовиставку про Івано-Фрагківськ та Прикарпаття.

 

Зі сторони Івано-Франківська співпрацю з Арлінгтоном започаткувала ще в 2008-му році місцева Благодійна Культурологічна Фундація "Цинамоновий Хрущ". В травні 2008-го року директор "Цинамоновго Хруща" Олег Головенський відвідав Арлінгтон, де мав зустріч з Головою ради директорів Арлінгтона (так там називається посада "мера") Волтером Тахедою та правлінням Arlington Sister City Association. В 2009 році саме члени "Цинамонового Хруща" Андрій Романчук та Володимир Швадчак, під час перебування в США делегації Фундації підписали Договір про наміри з Міською Радою Арлінгтона та Асоціацією Міст Побратимів Арлінгтона, кінцевим пунктом реалізації якого і стало вчорашнє підписання Угоди про побратимство. 

 

Ініціатором співпраці та лоббістом Івано-Франківська в Арлінгтоні стала Президент Комітету Арлінгтон-Івано-Франківськ у складі Arlington Sister City Association, мешканка Арлінгтона, Христя Соневицька. Саме завдяки її наполегливості та послідовності була реалізована угода про побратимство між містами. Треба сказати, що Arlington Sister City Association дуже прискіпливо ставиться до підбору міст-побратимів і підписання угоди про побратимство можливе тільки у випадку, якщо міста на рівні громадськості доведуть спроможність плідної та активної співпраці. Наразі Арлінгтон має п'ять міст-побратимів: Аахен (Німеччина), колишня містична столиця Європи, Реймс (Франція), місто найвеличнішого готичного Реймського Собору та Жинни д'Арк, Сан-Мігель (Сальвадор) та Койокан (примісто Мехіко), в якому розміщені знамениті давньоіндіанські ступінчаті піраміди Сонця та Місяця.

 

Делегація Івано-Франківської Асоціації Міст Побратимів, яка зараз перебуває в США, проводить в ці дні багато зустрічей з представниками влади та громадських організацій Арлінгтона та Вашінгтона. Позавчора делегацію з Івано-Франківська приймали в Посольстві України в США та Міській Раді Арлінгтона. В програмі перебування делегації є відвідання муніципальних підприємств, Бібліотеки Конгресу США, навчальних закладів, запланована зустріч з конгресменом США від Вірджинії Джеймсом Мораном, екскурсії столицею США Вашінгтоном.

 

Міський голова Івано-Франківська вчора дав інтерв'ю "Голосу Америки", в якому окреслив перспективи співпраці між містами-побратимами.

 

Місто Арлінгтон є примістом столиці США Вашінгтона, хоча і знаходиться в сусідньому із столичним Округом Колумбія штаті Вірджинія. Попри це міське Вашінгтонське метро має свої станції в Арлінгтоні. Місто є співрозмірним до Івано-Франківська, має населення близько 200 тисяч мешканців. В Арлінгтоні розміщені, зокрема Пентагон (Міністерство Оборони США) та Арлінгтонське Національне Меморіальне Кладовище, на якому поховані, зокрема, Невідомий Солдат Другої Світової Війни та Президент Джон Кеннеді.

 

Делегація від Arlington Sister City Association перебуватиме в Івано-Франківську в травні під час святкування Дня Міста, а в червні-липні до Івано-Франківська прибуде група студентів в з Арлінгтона. А вже на осінь планується поїздка в Арлінгтон групи учнів та студентів з Івано-Франківська, які зможуть пожити в американських сім'ях та удосконалити свої знання в англійській мові.

 

Мер Івано-франківська Віктор Анушкевичус  вручає подарунки Крістоферу Ціммерману

 

11


05.03.2011 493 7
Коментарі (7)

Андрій 2011.03.16, 14:01
А можна перелік членів делегації від Франківська? За чиї кошти? І що це дасть простим франківчанам?
Членделега 2011.03.16, 14:11
Виключно за власні кошти членів делегації. А що це дасть?... Чи варто пояснювати що важать контакти і комунікації в сучасному світі?
Вася 2011.03.16, 14:31
Андрію, а ти з якого села?
Андрій 2011.03.16, 15:16
Я з Франківська, звичайно що не потрібно пояснювати що "важать контакти" в сучасному світі. Балабольство, особливо від місцевих чиновників - вражає, тут ніде правди діти. Пересічному франківцю як і американцю до одного місця такі братання, вже так наконтачились, що ні одне пристойне підприємство міста не працює - суцільний базар.
Членделега 2011.03.16, 18:34
Селянам дійсно важко зрозуміти зміст контактів і комунікацій. Але їздити треба, спілкуватися треба. Навіть якщо з десяти контактів один дасть навіть не якусь інвестицію, а хоча б досвід вирішення однієї проблеми, скажімо, в комуналці. Контакти життєво необхідні. Це вимога часу. І варто швидше подякувати людям, які три роки активно контактували з Арлінгтоном і за свої кошти, витрачаючи свій особистий час і свої зусилля, довели цю маленьку справу до результату. Ті люди, які поїхали в Арлінгтон жодної особистої користі не отримали. Але вони контактували на різних рівнях, з громадськими організацііями, були на комунальних підприємствах, мали зустрічі з бізнес-асоціаціями. І ці контакти, їх кількість, рано чи пізно матеріалізуються в щось, що можна буде "помацати". Але навіть якщо і ні, то все-рівно - спілкуватися треба. Делегація з Івано-Франківська їздила від ГО "Асоціація міст-побратимів Івано-Франківська" без копійки використаних бюджетних коштів. Змість того, щоб поїхати на моря погріти пузо на сонечку, як це робить більшість місцевих анедріїв (навіть якщо вони живуть "в місті"). Подякуємо їм?
Андрій 2011.03.16, 21:43
Так, я був не правий. Дісно потрібно подякувати тим, хто витрачає свій час, зусилля та кошти на загальну справу. Я навіть подумати не міг, що є такі люди, що здатні без власної вигоди щось робити. Я б так не зміг. Я у всіх своїх діях щукаю користь для себе, і думав, всі інші такі ж як я. Вибачте мене.
Андрій чле 2011.03.17, 09:20
Чого можна чекати віж рожевих сорочок та дешевих "новомодних" запонок? ясно пустомельства та образ стосовно селян, хуторян та іншого. Сучасний світ це промиловість: машинобудування, нафтохімія, енегретика - все решта похідні та споріднені напрямки, нічого цього немає у Франківську, справді одні лиш "хутірські" фестивалі та проекти і нічого дивного на 90% люмпенське суспільство все це хаває, поки що...
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

159
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

735
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1065 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2576
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1864
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2167

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

219

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

351

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1298

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1292
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1032
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

850
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14699
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

725
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10508
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6215
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

744
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

817
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2982
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

691
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

763
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

667