18 листопада 2007 року Генеральна Асамблея Об’єднаних Націй вперше прийняла історичну Резолюцію про всесвітній мораторій на смертну кару.
Вперше суттєва більшість країн ствердила, що смертна кара і шлях до її заборони є важливим питанням поваги прав людини, а не внутрішнє питання юрисдикції окремих держав. Прискорення процесу відміни смертної кари в останні десять років вражає. Це стало можливим завдяки оновленій ролі громадянських суспільств, у співпраці з державами та Міжнародними організаціями. Слід відзначити, що хоча смертна кара в розумінні великої кількості людей сприймається як тягар минулого, шлях до повної її заборони вимагає більш широкої громадської згоди.
Саме тому народилася ініціатива Спільноти Святого Егідія – міжнародний День «Міста за життя – міста проти смертної кари», що відзначається кожного року 30 листопада. В цей день у 1786 р. вперше відмінено смертну кару. Це сталося у Великому Князівстві Тосканському.
Ініціатива розвивається завдяки зусиллям рухів і асоціацій, що ведуть боротьбу за відміну смертної кари, разом зі спільнотою Святого Егідія та адміністрацією міст. З 2002 року вже більше 1000 міст, серед них понад 50 столиць, навіть у країнах де зберігається смертна кара, приєдналися до акції, що є важливою можливістю залучити державні інституції до побудови системи, що поважає життя. Кожне місто, що приєднується до Дня проти смертної кари, «надає» важливу пам’ятку міста, яка освітлюється в особливий спосіб та проводяться заходи, пов’язані з темою боротьби зі смертною карою.
В минулому році, вперше в Україні, адміністрація м. Львова вирішила приєднатися до такої ініціативи. Таким чином у присутності правозахисниці Тамари Чикунової та представника італійської Спільноти Святого Егідія Алєссандро Салаконе у столиці Галичини була освічена каплиця Боїмів в центрі міста.
Цього року Івано-Франківськ приєднується до цієї міжнародної акції. Захід буде проведено 27 листопада 2011 р. о 18.00 год. на площі Андрея Шептицького біля Івано-Франківського обласного художнього музею.