Івано-Франківщину відвідала делегація Карлового університету (Прага, Чехія)

 

Вчора у селі Чортовець Городенківського району побувала делегація одного із найкращих і найпрестижніших університетів Європи – Карлового університету. А привернуло увагу це мальовниче покутське село Чортовець, капустяна столиця краю – поважних професорів, директора інституту Східно-Європейських студій філософського факультету Марека Пшигоди та  старшого наукового співробітника цього інституту, доктора Станіслава Туміша, як родинне село європейського  вченого, першовідкривача «празької культури» Івана Івановича Борковського. У свій час галичанин теж закінчив філософський факультет Карлового університету і захистив тут докторську дисертацію.

 

Супроводжуючи гостей із Праги професори Прикарпатського національного університету Василь Марчук та Михайло Нагорняк, керівник апарату районної державної адміністрації Андрій Приймак, начальник відділу освіти Михайло Мицус. У фойє школи учні та вчителі в національних костюмах, хлібом та сіллю зустрічали делегацію Чеської Республіки. Спеціально для них вони виконали унікальний в усій Україні танець «Сербен», чим зірвали великі оплески учасників зустрічі.

 

Виступаючи українською мовою Марик Пшигода наголосив на тому, що на їхньому факультеті активно розвивається і вивчається українська мова, за що зірвав від молоді тривалі оплески.  А також закликав учнів школи на навчання в Карлів університет. Професори Василь Марчук та Михайло Нагорняк ознайомили випускників з умовами вступу в Прикарпатський національного університету ім. В. Стефаника  та його історією. У телефонній розмові вітав на Україні чеських громадян секретар чеського посольства, представник Вишеградського фонду  в Україні Любош Весели.       

 

Того дня гості поставили квіти до пам’ятника І. Борковського, відвідали музей його імені у місцевій загальноосвітній школі, зробили запис у книзі почесних гостей  музею.
Зустріч у Чортівці активізувала співпрацю Городенківської РДА з Чеською Республікою, зокрема містом Тахов та підготовки проекту до участі у гранді Вишеградського фонду. Нині є  можливість городенківчанам спільно з Прикарпатським та Карловим університетами теж розробляти цікаві пропозиції і проекти до вищезгаданого фонду.

 

Незважаючи на теплий весняний дощ високі гості залишали Чортовець із доброю згадкою і думкою, що вони не помилились приїхавши у рідне село Івана Борковського.

 

Така наступна зустріч відбудеться у квітні місяці і пройде у м. Городенка.


15.03.2012 2306 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

845
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1458
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3281 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2565
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3427
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2983

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

330

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

794

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

800

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1418
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3239
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20737
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

964
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

488
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

562
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1121
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5817
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

241
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3616 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

671 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1001
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1351 2