Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, наголосив, що «Президент України на минулому тижні під час засідання Ради Регіонів наголосив на важливості впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальному господарстві. Перед урядом і регіонами поставлено завдання за 3 роки вдвічі зменшити споживання газу».
Віце-прем’єр-міністр наголосив на необхідності економії ресурсів, внаслідок якої зекономлені кошти потрібно було би направляти на подальшу модернізацію галузі ЖКГ. За словами Вілкула, одним зі шляхів раціонального та економного використання ресурсів є запровадження їх стовідсоткового обліку. І наразі в Україні вже 24% всіх будинків оснащені лічильниками холодної води, 19% гарячої води, і 50% лічильниками обліку теплової енергії.
«Другий напрямок – це технічна модернізація галузі, – зазначив віце-прем’єр. – Уже у 40% котелень проведено планові ремонти. У 4% проведений капітальний ремонт та реконструкція. І ще у 8% капремонт завершиться до 1 жовтня цього року».
Третє важливе завдання, за словами віце-прем’єра, – це створення нового ринку комунальних послуг, в якому немає такого монополіста, як ЖЕК. Натомість за європейським зразком мають бути створені компанії, що надають житлово-комунальні послуги і споживачі можуть обирати ті компанії, які їм найбільше підходять.
Івано-Франківщина один з регіонів України, де протягом останніх років ефективно впроваджуються програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства та модернізації комунальної теплоенергетики.
Зокрема, віце-прем’єр зазначив, що найбільш активно проекти з енергоефективності реалізовуються у Львівській області (16 проектів), Івано-Франківській (12), Хмельницькій (11), Чернівецькій (11).
В Івано-Франківській області реалізовується ряд заходів комплексного впровадження інноваційних енергоефективних технологій із залученням бюджетних, грантових та інвестиційних коштів.
Як зазначив заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Руслан Гусак, що брав участь у засіданні колегії Мінрегіонбуду на Івано-Франківщині у водопровідно-каналізаційному господарстві місто Коломия повністю завершило реалізацію проектів на суму 2,6 мільйона доларів, а річна економія від реалізації проекту становитиме майже мільйон гривень. «В цій галузі за кошти позики Світового банку також в процесі реалізації проекти в Івано-Франківську та Калуші. Ми усвідомлюємо важливість ефективного використання енергоносіїв та працюємо над написанням проектів та підготовкою пропозицій щодо можливих заходів, які потрібно провести в різних сферах житлово-комунального господарства нашого регіону», – наголосив Р. Гусак.
Також Івано-Франківщина продовжує співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку, Шведським Агенством з розвитку Міжнародного Співробітництва, Північною екологічною фінансовою корпорацією та Німецьким товариством міжнародного співробітництва у комунальній теплоенергетиці.
Особливу увагу в області приділяють переходу котелень на альтернативні джерела енергії, економія природного газу від впровадження даних заходів становить близько 2 мільйонів метрів кубічних в рік. Робота в цьому напрямку продовжується, для визначення першочергових заходів на Івано-Франківщині було проведено енергетичні аудити, за результатами яких прийнято відповідні міри.
За результатами наданими Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Івано-Франківщина має найвищий показник оснащення багатоквартирних будинків засобами обліку та регулювання споживання тепла та води. (66,6 %).
За рахунок впровадження новітніх технологій у виробництві ряду підприємств промислового комплексу області вдалося досягнути значної економії енергоносіїв.
Загалом від впровадження енергозберігаючих технологій на теренах Івано-Франківщини очікується отримати щорічну економію в сумі майже 4 мільйони метрів кубічних природнього газу, що в грошовому еквіваленті складе близько 11 мільйонів гривень.
Проте, наявні показники економії недостатні майже у всіх областях України. Як наголосив, О. Вілкул, Президент України поставив завдання перед регіонами України розробити відповідні енергозберігаючі програми, аби скоротити найближчим часом споживання у сфері ЖКГ природнього газу на 50%, в тому числі і завдяки заміни його на інші енергоносії. «Це єдиний механізм запобігти в майбутньому підвищенню тарифів», – сказав Вілкул.
А для забезпечення впровадження енергозберігаючих технологій, за словами Віце-прем’єр-міністр, регіони мають якнайшвидше надати програми модернізації ЖКГ для включення в програму модернізації економіки 2013-2014 років.
За результатами засідання Колегії Олександр Вілкул доручив Мінрегіону підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України низку законопроектів, направлених на реалізацію програм енергозбереження та енергоефективності в ЖКХ.