Іванофранківці звинувачують екс-головного архітектора міста у незаконній забудові

 

 

Мешканці Івано-Франківська півроку борються проти будівництва багатоповерхівки, яку починали споруджувати як індивідуальний житловий будинок у районі Калуського шосе – Гімназійної. Люди переконують, що за несанкціонованою забудовою стоїть колишній головний архітектор міста Ігор Гаркот.

 

Будівництво розпочалося у квітні цього року. Мешканців переконували, що споруджується приватний будинок на півтора поверхи.

"Ми побачили, що заливається величезна подушка під фундамент. На дві сім’ї таку подушку ніхто не лиє, бо я будувалася сама, бачила, як будувалися сусіди", – розповідає місцева мешканка Галина Недільська.

Про півтораповерховий будинок свідчить і будівельний паспорт, виданий на прізвище Возна Наталія Ігорівна.

Однак люди запевняють, що Возна – це лише юридичний забудовник, а фактичний – її батько Ігор Гаркот, який був головним архітектором Івано-Франківська до 2011 року.

"Ми її ніколи не бачили (Наталію Возну – КУРС). На всі зустрічі з людьми приїжджав Ігор Гаркот. Також разом з ним був і Юрій Фейчук, який представився співвласником будови", – каже місцева мешканка Лілія Тирінова.

До слова, кілька років тому Юрій Фейчук вже відзначився у будівельних скандалах. Його фірма "Гільдія" хотіла забудувати сквер у мікрорайоні Пасічна, який вдалося відстояти місцевим мешканцям. Фейчук у 2010 році балотувалися до Івано-Франківської міської ради від Партії регіонів, а на місцевих виборах цього року від партії "Наш край".

Те, що їх обманули, люди зрозуміли, коли будівельники завершили споруджувати другий поверх і будинок надалі почав рости.

"Сказали, що буде два поверхи, а тут не два, а – величезна махіна, – вантажівки і крани курсували зранку до ночі. Наразі працює вже три бригади. Гаркот побачив, що люди почали протестувати, і прискорив будівництво", – обурюється Галина Недільська та показує на фото вид з дитячої кімнати:

Франківці обурюються, мовляв, споруджували дорогу за власні кошти. А місце, де росте багатоповерхівка, призначене під садибну забудову.

Люди почали звертатися у контролюючі інстанції. Однак отримували лише відписки.

"Перший раз написали у червні в інспекцію "Держархбудконтролю" з проханням провести перевірку, бо, за документами, будувався будинок садибного типу. Поки ми писали, Гаркот швидко виробляє документи на реконструкцію незавершеного будівництва у багатоквартирний будинок без зміни цільового призначення земельної ділянки", – каже Ліля Тирінова.

Слова жінки підтверджує офіційний лист з департаменту містобудування і архітектури Івано-Франківська:

"На підставі звернення Н. Возної Департаментом був виданий будівельний паспорт від 28.03.2015 р. на будівництво індивідуального житлового будинку на Калуському шосе. Площа забудови 254,18 м кв. На підставі повторного звернення Департаментом видані містобудівні умови та обмеження від 17.06.2015 для реконструкції незавершеного будівництва індивідуального житлового будинку під багатоквартирний житловий будинок", – йдеться у листі.

Також у документі йдеться, що Возній видані містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоповерхового житлового будинку поверховістю три поверхи.

Після звернення мешканців до прокуратури, МВС та СБУ інспекція "Держархбудконтролю" звернулася до влади міста з проханням скасувати містобудівні умови і обмеження у зв’язку з численними порушеннями.

Люди нарікають, що міська влада на порушення навіть не реагує. А в той час замість півтораповерхового будинку вже завершується будівництво чотириповерхового будинку на 10 квартир.

"Незважаючи на порушення, влада нічого не скасовує. В той час забудовник вже засклив вікна і утепляє будинок", – каже пані Лілія.


17.11.2015 515 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

265
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1571 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1827 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2648
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2378 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7615

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

388

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1094

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1166

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1953
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

334
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

712
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

950
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43457
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3154
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

981
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2005
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35204 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

331
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

540
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

682
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1008