Іванофранківці скаржаться на інформаційні таблички на автобусних зупинках

 

/data/blog/97572/d257ba58d670e5e617c7d9d2baf006f9.jpg

 

«Сів у автобус і стою». Цей смішний афоризм з нового року геть застарів на низці маршрутів в Івано-Франківську.

 

Бо, наприклад, коли не сядеш у автобус №49 на АС-2, дійсно, вільно сидиш від самого початку і до кінця, оскільки салон у кращому разі заповнений наполовину. Не те, що на звичних раніше 6-му та 25А маршрутах, які були настільки затребувані, що салони автобусів перетворювалися на зони інтиму, пише Фіртка з посиланням на ГК.

 

«Не дивуйтеся, що тепер у мене так мало пасажирів, – каже змарнілий від емоційної напруги водій. – З 1 січня вже не їду до базару, до залізничного вокзалу та в інші точки, куди людям завжди потрібно. А пускаю на вітер пальне, кружляючи невигідними для простих перевізників вулицями. Та мільйон разів відповідаю потенційним пасажирам, на чому ж їм вже без мене доїхати до роботи чи кудись у справах».

 

І дійсно, всю дорогу водій 49-го, немов консультант, розказує людям, які підходять до його автобуса, на який автобус тепер їм краще сідати, а сам залишається з носом. Таку ж картину можна бачити на 41-му, 24-му та інших маршрутах.

 

Зате, скажімо, на 22-му людей в автобусах – тьма. Щоб об’єктивно відчути, що взагалі відбувається у міському пасажирському транспорті у зв’язку із запровадженням нової схеми руху автобусів та тролейбусів, достатньо самому проїхатися містом або зайти у соціальні мережі.

 

В них є думки щирі та відверті, хоч інколи й грубуваті: «Геть здуріли. Що за бардак?», «Уроди думають лише, щоб кишені напхати», «Дуже прикро, що нас не чують можновладці. Хапуги пустили свої автобуси і не пускають старих перевізників», «Завтра вранці знову буде армагедон»…

 

Розробники ж нової маршрутної мережі продовжують запевняти пасажирів, що до нинішніх нововведень, як і до всього нового, треба просто звикнути, а перевізників просять навіть перетерпіти збитковість деяких маршрутів, а далі, так би мовити, все буде добре. Тим паче, що до розробок, які виконувалися заради покращення обслуговування пасажирів, долучалися навіть івано-франківські науковці та німецькі фірмачі. Не будемо піддавати сумніву рівень їх фаховості та й взагалі сіяти песимізм, якого і так забагато. Але сьогодні все, що відбувається, чомусь таки нагадує одіозну обіцянку, яка колись красувалася на тисячах білбордів, – «Покращення вже сьогодні» (не хочеться й згадувати).

 

Та у контексті нинішньої теми є бажання більше знати хоча б про найочевидніше. Скажімо, про нові інформаційні носії, які з’явилися замість старих на зупинках міста. Хто їх розробляв та затверджував, перш ніж запустити до друку? І чи думав він, що для прочитання інформації треба буде закуповувати для пасажирів лупи або сильні окуляри?

 

За дизайном маємо стильні «трафарети» (хоча за кольором вони нагадують епітафії), але через надто дрібні шрифти, попри наявність вільної площі, не можемо розібрати назви вулиць, якими здійснюються маршрути. Тим більше, що дрібненькі білі букви нанесено на чорне поле, і від такої гами аж мерехтить в очах. Коли ж на таблицю ще й потрапляють сонячні промені, то вона так блищить, що просто засліплює очі.

 

Окрім цього, люди не розуміють, чому на нових вказівниках інформації нема контрольних даних про початок та кінець руху автобусів на маршруті, про інтервал здійснення рейсів. Те, що такі відомості є у салонах автобусів, не вирішує проблеми, бо їх не видно з платформи.

 

Можливо, й не вартувало б приділяти стільки уваги цим інформаційним вивіскам. Але вони найбільш наочна і не така аж складна частина нинішніх транспортних нововведень. Тож у людей виникає питання, що діється у складніших аспектах, які, до того ж, поза зоною нашого бачення?

 

Наскільки в них все прораховано та зважено, наскільки раціонально використано на реформу кошти та об’єктивно передбачено результат? Чи він буде досягатися лише для якоїсь купки людей шляхом мордування всієї громади?


23.01.2016 895 3
Коментарі (3)

Віра Бойко 2016.01.23, 14:29
ходім пішки...
Галина Толмачова 2016.01.23, 15:29
Як змусити,водія 30 маршруту, робити зупинку,щоб сів пенсіонер.Хамству водіеві немає меж!
Надія Білецька-Предчук 2016.01.23, 22:04
на всіх інформаційних табличках і у газетах вказана інформація про те,що маршрут №46 пролягає по вул.Ст.Бандери.Але насправді водії відмовляються по ній їхати.а їдуть по Коновальця.Хтось їх контролює чи водій може їхати куди сам забажає?
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

223
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1539 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1807 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2627
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2369 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7603

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

375

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1085

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1158

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1944
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

327
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

706
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

944
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3151
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

973
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1998
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1050
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35195 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

325
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

533
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

673
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1000