Іванофранківці п’ють воду з бактеріями

 

Екологічна експедиція “Знай, що ти п’єш!” оголосила перші результати аналізів води у Івано-Франківській області.


На Івано-Франківщині перебувала екологічна експедиція проекту “Знай, що ти п’єш!”, яка перевіряє стан водопровідної та джерельної води по всій Україні. На Прикарпатті учасники експедиції протягом двох днів взяли 20 проб води в Івано-Франківську та області.

 

“Загалом стан води в області непоганий. Суттєве перевищення спостерігається лише за бактеріологічними показниками”, - розповів "ГК" хімік експедиції Михайло Маслов  про  результати перших аналізів.

 

“Ми приїжджаємо в населені пункти та намагаємося дізнатися у жителів, де вони беруть питну воду, які є джерела, криниці, де, власне, цікаво взяти проби, оскільки важливо дати саме ту інформацію, яка потрібна людям, — розповідає координатор експедиції, директор з маркетингу ТМ «Бар’єр» Андрій Войнов. — Ми беремо проби води з криниць, колонок, джерел, бюветів, а наші хіміки аналізують їх в мобільній лабораторії, яка є в складі екологічної експедиції. Перевіряється колір, запах, хімічний та мікробіологічний склад води”.

 

У Івано-Франківську учасники експедиції брали проби з джерела на міському озері (вул. Мазепи) та з водопроводу по вулиці Незалежності, 30. Джерельна вода виявилася доволі жорсткою (8,6 при нормі 7), а от водопровідна — м’якенька. Жорстка вода швидше псує побутові пристрої, до прикладу, пральні машинки, та погіршує стан волосся і шкіри. Вміст заліза в цих двох точках нижчий за норму — це позитивний показник. А от низький вміст фторидів (0,1 та 0,84 при нормі 1,5 мг/л) для людей, які споживають воду з джерела та водопроводу постійно, є приводом подбати про відповідні вітаміни. “Недостатня кількість фторидів у воді послаблює зуби та кістки. Щоб організм отримував необхідну норму фтору, варто вживати вітаміни або використовувати фільтри для води із функцією фторизації”, - наголосив Михайло Маслов. Занепокоєння викликала наявність у воді коліформ — бактерій групи кишкової палички. Їх кількість незначна, але цих бактерій у воді не повинно бути взагалі. Вода або проходить недостатнє очищення хлором, або заражається уже після очистки.

 

Найгірша ситуація з бактеріями групи кишкової палички виявилась у “Містечку милосердя Святого Миколая” у селі Горохолино Богородчанського району. "Кількість бактерій у воді, взятій з підвалу будинку, просто зашкалює. Триває аналіз води із свердловини поруч з будиночком. Ще перед тим, як ми вирушали у Горохолино, у нас була інформація, що вода, яку п’ють сестри милосердя, а також матері та їх діти, що проживають у будинку, заражена кишковою паличкою”, - зауважив Андрій Войнович. Забагато коліформ хіміки експедиції виявили також у міському водопроводі Рогатина (вул. Макухи, 1).  Така вода може викликати отруєння.


Експедиція «Знай, що ти п’єш!», організована ТМ «Бар’єр», стартувала 10 липня з Голосіївської площі Києва, де взяла першу пробу води та дев’ятьма позашляховиками виїхала у напрямку Новоград-Волинського із заїздом до Чорнобильської зони. Далі маршрут дослідників води пролягав через Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Немирів і Кіровоград. Потім — Одеса, Херсон, Сімферополь, Севастополь, Запоріжжя, Донецьк, Харків, Дніпродзержинськ, Черкаси, Кременчук.

 

Метою експедиції є створення інтерактивної відкритої мапи води для того, щоб кожен міг отримати інформацію про характеристики води, якою користується. Результати перших днів проб уже сьогодні можна побачити на сайті  www.watermap.com.ua. Поступово на карті будуть додаватися результати аналізів води з цілої України — всього майже 350 точок. Частина проб буде доставлена до Українського інституту екології людини для проведення аналізу фізичних і структурних властивостей води, на основі яких робиться екологічний паспорт якості питної води.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА, ГК


13.08.2012 1662 0
Коментарі (0)

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

272
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

1565
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2734 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2648
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

679
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1052

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1941

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4396

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3923 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3044
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1671
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4619 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1662
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1701
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

837