Іванофранківці п’ють воду з бактеріями

 

Екологічна експедиція “Знай, що ти п’єш!” оголосила перші результати аналізів води у Івано-Франківській області.


На Івано-Франківщині перебувала екологічна експедиція проекту “Знай, що ти п’єш!”, яка перевіряє стан водопровідної та джерельної води по всій Україні. На Прикарпатті учасники експедиції протягом двох днів взяли 20 проб води в Івано-Франківську та області.

 

“Загалом стан води в області непоганий. Суттєве перевищення спостерігається лише за бактеріологічними показниками”, - розповів "ГК" хімік експедиції Михайло Маслов  про  результати перших аналізів.

 

“Ми приїжджаємо в населені пункти та намагаємося дізнатися у жителів, де вони беруть питну воду, які є джерела, криниці, де, власне, цікаво взяти проби, оскільки важливо дати саме ту інформацію, яка потрібна людям, — розповідає координатор експедиції, директор з маркетингу ТМ «Бар’єр» Андрій Войнов. — Ми беремо проби води з криниць, колонок, джерел, бюветів, а наші хіміки аналізують їх в мобільній лабораторії, яка є в складі екологічної експедиції. Перевіряється колір, запах, хімічний та мікробіологічний склад води”.

 

У Івано-Франківську учасники експедиції брали проби з джерела на міському озері (вул. Мазепи) та з водопроводу по вулиці Незалежності, 30. Джерельна вода виявилася доволі жорсткою (8,6 при нормі 7), а от водопровідна — м’якенька. Жорстка вода швидше псує побутові пристрої, до прикладу, пральні машинки, та погіршує стан волосся і шкіри. Вміст заліза в цих двох точках нижчий за норму — це позитивний показник. А от низький вміст фторидів (0,1 та 0,84 при нормі 1,5 мг/л) для людей, які споживають воду з джерела та водопроводу постійно, є приводом подбати про відповідні вітаміни. “Недостатня кількість фторидів у воді послаблює зуби та кістки. Щоб організм отримував необхідну норму фтору, варто вживати вітаміни або використовувати фільтри для води із функцією фторизації”, - наголосив Михайло Маслов. Занепокоєння викликала наявність у воді коліформ — бактерій групи кишкової палички. Їх кількість незначна, але цих бактерій у воді не повинно бути взагалі. Вода або проходить недостатнє очищення хлором, або заражається уже після очистки.

 

Найгірша ситуація з бактеріями групи кишкової палички виявилась у “Містечку милосердя Святого Миколая” у селі Горохолино Богородчанського району. "Кількість бактерій у воді, взятій з підвалу будинку, просто зашкалює. Триває аналіз води із свердловини поруч з будиночком. Ще перед тим, як ми вирушали у Горохолино, у нас була інформація, що вода, яку п’ють сестри милосердя, а також матері та їх діти, що проживають у будинку, заражена кишковою паличкою”, - зауважив Андрій Войнович. Забагато коліформ хіміки експедиції виявили також у міському водопроводі Рогатина (вул. Макухи, 1).  Така вода може викликати отруєння.


Експедиція «Знай, що ти п’єш!», організована ТМ «Бар’єр», стартувала 10 липня з Голосіївської площі Києва, де взяла першу пробу води та дев’ятьма позашляховиками виїхала у напрямку Новоград-Волинського із заїздом до Чорнобильської зони. Далі маршрут дослідників води пролягав через Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Немирів і Кіровоград. Потім — Одеса, Херсон, Сімферополь, Севастополь, Запоріжжя, Донецьк, Харків, Дніпродзержинськ, Черкаси, Кременчук.

 

Метою експедиції є створення інтерактивної відкритої мапи води для того, щоб кожен міг отримати інформацію про характеристики води, якою користується. Результати перших днів проб уже сьогодні можна побачити на сайті  www.watermap.com.ua. Поступово на карті будуть додаватися результати аналізів води з цілої України — всього майже 350 точок. Частина проб буде доставлена до Українського інституту екології людини для проведення аналізу фізичних і структурних властивостей води, на основі яких робиться екологічний паспорт якості питної води.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА, ГК


13.08.2012 2065 0
Коментарі (0)

07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1287
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33184
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2051
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2825
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4749 9
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4745

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

168

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

922

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

600

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

834
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

411
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

492 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

794
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

882
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

677
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7291
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

607
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30052 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

311
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

375
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

577
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

771