Іванофранківці п’ють воду з бактеріями

 

Екологічна експедиція “Знай, що ти п’єш!” оголосила перші результати аналізів води у Івано-Франківській області.


На Івано-Франківщині перебувала екологічна експедиція проекту “Знай, що ти п’єш!”, яка перевіряє стан водопровідної та джерельної води по всій Україні. На Прикарпатті учасники експедиції протягом двох днів взяли 20 проб води в Івано-Франківську та області.

 

“Загалом стан води в області непоганий. Суттєве перевищення спостерігається лише за бактеріологічними показниками”, - розповів "ГК" хімік експедиції Михайло Маслов  про  результати перших аналізів.

 

“Ми приїжджаємо в населені пункти та намагаємося дізнатися у жителів, де вони беруть питну воду, які є джерела, криниці, де, власне, цікаво взяти проби, оскільки важливо дати саме ту інформацію, яка потрібна людям, — розповідає координатор експедиції, директор з маркетингу ТМ «Бар’єр» Андрій Войнов. — Ми беремо проби води з криниць, колонок, джерел, бюветів, а наші хіміки аналізують їх в мобільній лабораторії, яка є в складі екологічної експедиції. Перевіряється колір, запах, хімічний та мікробіологічний склад води”.

 

У Івано-Франківську учасники експедиції брали проби з джерела на міському озері (вул. Мазепи) та з водопроводу по вулиці Незалежності, 30. Джерельна вода виявилася доволі жорсткою (8,6 при нормі 7), а от водопровідна — м’якенька. Жорстка вода швидше псує побутові пристрої, до прикладу, пральні машинки, та погіршує стан волосся і шкіри. Вміст заліза в цих двох точках нижчий за норму — це позитивний показник. А от низький вміст фторидів (0,1 та 0,84 при нормі 1,5 мг/л) для людей, які споживають воду з джерела та водопроводу постійно, є приводом подбати про відповідні вітаміни. “Недостатня кількість фторидів у воді послаблює зуби та кістки. Щоб організм отримував необхідну норму фтору, варто вживати вітаміни або використовувати фільтри для води із функцією фторизації”, - наголосив Михайло Маслов. Занепокоєння викликала наявність у воді коліформ — бактерій групи кишкової палички. Їх кількість незначна, але цих бактерій у воді не повинно бути взагалі. Вода або проходить недостатнє очищення хлором, або заражається уже після очистки.

 

Найгірша ситуація з бактеріями групи кишкової палички виявилась у “Містечку милосердя Святого Миколая” у селі Горохолино Богородчанського району. "Кількість бактерій у воді, взятій з підвалу будинку, просто зашкалює. Триває аналіз води із свердловини поруч з будиночком. Ще перед тим, як ми вирушали у Горохолино, у нас була інформація, що вода, яку п’ють сестри милосердя, а також матері та їх діти, що проживають у будинку, заражена кишковою паличкою”, - зауважив Андрій Войнович. Забагато коліформ хіміки експедиції виявили також у міському водопроводі Рогатина (вул. Макухи, 1).  Така вода може викликати отруєння.


Експедиція «Знай, що ти п’єш!», організована ТМ «Бар’єр», стартувала 10 липня з Голосіївської площі Києва, де взяла першу пробу води та дев’ятьма позашляховиками виїхала у напрямку Новоград-Волинського із заїздом до Чорнобильської зони. Далі маршрут дослідників води пролягав через Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Немирів і Кіровоград. Потім — Одеса, Херсон, Сімферополь, Севастополь, Запоріжжя, Донецьк, Харків, Дніпродзержинськ, Черкаси, Кременчук.

 

Метою експедиції є створення інтерактивної відкритої мапи води для того, щоб кожен міг отримати інформацію про характеристики води, якою користується. Результати перших днів проб уже сьогодні можна побачити на сайті  www.watermap.com.ua. Поступово на карті будуть додаватися результати аналізів води з цілої України — всього майже 350 точок. Частина проб буде доставлена до Українського інституту екології людини для проведення аналізу фізичних і структурних властивостей води, на основі яких робиться екологічний паспорт якості питної води.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА, ГК


13.08.2012 2105 0
Коментарі (0)

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

342
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

529
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5402
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1441
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1318
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2609

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

366

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1206

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1041

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

959
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

271
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10647
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

348
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

618
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5663
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1437
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

327
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

228
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

584 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1019
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

885