Іванофранківці дбають про безпеку у побуті

 

Майже 130 років тому відомий американський винахідник Томас Едісон представив широкому загалу розроблену ним систему електроосвітлення, котра складалася з вилки, штепсельної розетки та вимикача.

 

Запропонована ним модель є прототипом усіх сучасних систем електричного освітлення.

 

А 1879 – рік, коли Едісон запатентував цей свій винахід – вважають днем народження усіх електроприладів. Зараз електропобутові прилади настільки щільно увійшли у наше життя, що годі собі уявити і дня без їхньої допомоги.

 

На жаль, кожна медаль має дві сторони. Кількість пожеж, які виникають через порушення правил безпеки під час експлуатації електроприладів, щорічно зростає. Івано-Франківщина у цьому сенсі не є винятком. За п’ять місяців 2012-го з цієї причини на Прикарпатті виникло 229 пожеж.

 

Як обізнані мешканці обласного центру з правилами безпечної експлуатації електричних «домашніх помічників», що роблять для того, щоб не допустити спустошливого полум’я у свої домівки, дізнавалися працівники відділення пропаганди та роботи із ЗМІ Управління Держтехногенбезпеки в області.

 

З цього приводу ми цікавилися досвідом та думкою різних за віком і соціальним становищем людей. Звичайно, не усі бажали називати свої імена, однак з тим, що проблема ця важлива і обговорювати її у засобах масової інформації варто якнайчастіше, погоджувався кожен із опитаних.

 

Своїм поки що невеличким самостійним досвідом спілкування з комп’ютером з нами поділилася дванадцятирічна Маринка.

- Мені дуже подобається грати різноманітні ігри та спілкуватися з друзями у соцмережах. Я знаю, що комп’ютер – це електроприлад, а тому не вмикаю його в одну розетку з іншими пристроями.

 

Своїми міркуваннями на цю тему з нами поділилася і молода мама. Її неабияк хвилює правильна експлуатація побутових приладів, адже безпека малої дитини в оселі – передусім. Олена – так звали жінку – виявилася говіркою.

- Донечці зараз півтора роки, тож вона активно пізнає світ. За нею потрібен постійний нагляд. Тому ми потурбувалися про це: усі розетки позакривали щільними заглушками, слідкуємо, щоб увімкненим не залишався жоден електроприлад, сірники тримаємо якнайдалі. Коли дитина підросте, навчатиму її правильного поводження з вогнем. Адже трагедії легше запобігти, аніж потім усе життя картати себе…

 

Щоб не складалося враження, що тема пожежної безпеки у побуті цікавить виключно жінок, ми зверталися і до представників сильної половини людства. Погляди опитаних чоловіків збігаються практично у всьому: щоб полагодити несправний побутовий прилад, однозначно варто звертатися до фахівців. Адже зайва економія у такому випадку може виявитися просто фатальною.

 

Відрадно, що осторонь проблеми не стоять і молоді люди. Студентка Прикарпатського університету розповіла, як вона старається запобігти вогняному лихові.

 

- Коли я виходжу з дому, - запевняє Оксана, - завжди слідкую за тим, щоб залишити виключеними усі електричні прилади. Цієї зими наші сусіди через увімкнену та залишену праску ледь не позбулися даху над головою. Краще вчитися на чужих помилках, аніж робити власні…

 

Мало хто із нас замислюється над тим, що усіма чи майже усіма сучасними вигодами завдячуємо саме електричним побутовим приладам.

 

А, щоб вони з добрих друзів не перетворилися на запеклих ворогів, варто лише пам’ятати та виконувати прості правила їх безпечної експлуатації. У цьому івано-франківцям, без сумніву, допоможуть застережливі листівки, які вони отримали від працівників Управління Держтехногенбезпеки в області.


13.06.2012 2176 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

639
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1693
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2930 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3778
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3246
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2273

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

163

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

745

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

597

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1740
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

413
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

615
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

927
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

703 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5134
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

473
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

995
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

630
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

124
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

394
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

382 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

476