Іванофранківці дбають про безпеку у побуті

 

Майже 130 років тому відомий американський винахідник Томас Едісон представив широкому загалу розроблену ним систему електроосвітлення, котра складалася з вилки, штепсельної розетки та вимикача.

 

Запропонована ним модель є прототипом усіх сучасних систем електричного освітлення.

 

А 1879 – рік, коли Едісон запатентував цей свій винахід – вважають днем народження усіх електроприладів. Зараз електропобутові прилади настільки щільно увійшли у наше життя, що годі собі уявити і дня без їхньої допомоги.

 

На жаль, кожна медаль має дві сторони. Кількість пожеж, які виникають через порушення правил безпеки під час експлуатації електроприладів, щорічно зростає. Івано-Франківщина у цьому сенсі не є винятком. За п’ять місяців 2012-го з цієї причини на Прикарпатті виникло 229 пожеж.

 

Як обізнані мешканці обласного центру з правилами безпечної експлуатації електричних «домашніх помічників», що роблять для того, щоб не допустити спустошливого полум’я у свої домівки, дізнавалися працівники відділення пропаганди та роботи із ЗМІ Управління Держтехногенбезпеки в області.

 

З цього приводу ми цікавилися досвідом та думкою різних за віком і соціальним становищем людей. Звичайно, не усі бажали називати свої імена, однак з тим, що проблема ця важлива і обговорювати її у засобах масової інформації варто якнайчастіше, погоджувався кожен із опитаних.

 

Своїм поки що невеличким самостійним досвідом спілкування з комп’ютером з нами поділилася дванадцятирічна Маринка.

- Мені дуже подобається грати різноманітні ігри та спілкуватися з друзями у соцмережах. Я знаю, що комп’ютер – це електроприлад, а тому не вмикаю його в одну розетку з іншими пристроями.

 

Своїми міркуваннями на цю тему з нами поділилася і молода мама. Її неабияк хвилює правильна експлуатація побутових приладів, адже безпека малої дитини в оселі – передусім. Олена – так звали жінку – виявилася говіркою.

- Донечці зараз півтора роки, тож вона активно пізнає світ. За нею потрібен постійний нагляд. Тому ми потурбувалися про це: усі розетки позакривали щільними заглушками, слідкуємо, щоб увімкненим не залишався жоден електроприлад, сірники тримаємо якнайдалі. Коли дитина підросте, навчатиму її правильного поводження з вогнем. Адже трагедії легше запобігти, аніж потім усе життя картати себе…

 

Щоб не складалося враження, що тема пожежної безпеки у побуті цікавить виключно жінок, ми зверталися і до представників сильної половини людства. Погляди опитаних чоловіків збігаються практично у всьому: щоб полагодити несправний побутовий прилад, однозначно варто звертатися до фахівців. Адже зайва економія у такому випадку може виявитися просто фатальною.

 

Відрадно, що осторонь проблеми не стоять і молоді люди. Студентка Прикарпатського університету розповіла, як вона старається запобігти вогняному лихові.

 

- Коли я виходжу з дому, - запевняє Оксана, - завжди слідкую за тим, щоб залишити виключеними усі електричні прилади. Цієї зими наші сусіди через увімкнену та залишену праску ледь не позбулися даху над головою. Краще вчитися на чужих помилках, аніж робити власні…

 

Мало хто із нас замислюється над тим, що усіма чи майже усіма сучасними вигодами завдячуємо саме електричним побутовим приладам.

 

А, щоб вони з добрих друзів не перетворилися на запеклих ворогів, варто лише пам’ятати та виконувати прості правила їх безпечної експлуатації. У цьому івано-франківцям, без сумніву, допоможуть застережливі листівки, які вони отримали від працівників Управління Держтехногенбезпеки в області.


13.06.2012 2105 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

674
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11194 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1892
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1789
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2789
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4646

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

410

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1086

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1495

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1359
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1741
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1559
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1267
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

640
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

718
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1908
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2227 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20406
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

385
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

733 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

772
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1119