Іванофранківці дбають про безпеку у побуті

 

Майже 130 років тому відомий американський винахідник Томас Едісон представив широкому загалу розроблену ним систему електроосвітлення, котра складалася з вилки, штепсельної розетки та вимикача.

 

Запропонована ним модель є прототипом усіх сучасних систем електричного освітлення.

 

А 1879 – рік, коли Едісон запатентував цей свій винахід – вважають днем народження усіх електроприладів. Зараз електропобутові прилади настільки щільно увійшли у наше життя, що годі собі уявити і дня без їхньої допомоги.

 

На жаль, кожна медаль має дві сторони. Кількість пожеж, які виникають через порушення правил безпеки під час експлуатації електроприладів, щорічно зростає. Івано-Франківщина у цьому сенсі не є винятком. За п’ять місяців 2012-го з цієї причини на Прикарпатті виникло 229 пожеж.

 

Як обізнані мешканці обласного центру з правилами безпечної експлуатації електричних «домашніх помічників», що роблять для того, щоб не допустити спустошливого полум’я у свої домівки, дізнавалися працівники відділення пропаганди та роботи із ЗМІ Управління Держтехногенбезпеки в області.

 

З цього приводу ми цікавилися досвідом та думкою різних за віком і соціальним становищем людей. Звичайно, не усі бажали називати свої імена, однак з тим, що проблема ця важлива і обговорювати її у засобах масової інформації варто якнайчастіше, погоджувався кожен із опитаних.

 

Своїм поки що невеличким самостійним досвідом спілкування з комп’ютером з нами поділилася дванадцятирічна Маринка.

- Мені дуже подобається грати різноманітні ігри та спілкуватися з друзями у соцмережах. Я знаю, що комп’ютер – це електроприлад, а тому не вмикаю його в одну розетку з іншими пристроями.

 

Своїми міркуваннями на цю тему з нами поділилася і молода мама. Її неабияк хвилює правильна експлуатація побутових приладів, адже безпека малої дитини в оселі – передусім. Олена – так звали жінку – виявилася говіркою.

- Донечці зараз півтора роки, тож вона активно пізнає світ. За нею потрібен постійний нагляд. Тому ми потурбувалися про це: усі розетки позакривали щільними заглушками, слідкуємо, щоб увімкненим не залишався жоден електроприлад, сірники тримаємо якнайдалі. Коли дитина підросте, навчатиму її правильного поводження з вогнем. Адже трагедії легше запобігти, аніж потім усе життя картати себе…

 

Щоб не складалося враження, що тема пожежної безпеки у побуті цікавить виключно жінок, ми зверталися і до представників сильної половини людства. Погляди опитаних чоловіків збігаються практично у всьому: щоб полагодити несправний побутовий прилад, однозначно варто звертатися до фахівців. Адже зайва економія у такому випадку може виявитися просто фатальною.

 

Відрадно, що осторонь проблеми не стоять і молоді люди. Студентка Прикарпатського університету розповіла, як вона старається запобігти вогняному лихові.

 

- Коли я виходжу з дому, - запевняє Оксана, - завжди слідкую за тим, щоб залишити виключеними усі електричні прилади. Цієї зими наші сусіди через увімкнену та залишену праску ледь не позбулися даху над головою. Краще вчитися на чужих помилках, аніж робити власні…

 

Мало хто із нас замислюється над тим, що усіма чи майже усіма сучасними вигодами завдячуємо саме електричним побутовим приладам.

 

А, щоб вони з добрих друзів не перетворилися на запеклих ворогів, варто лише пам’ятати та виконувати прості правила їх безпечної експлуатації. У цьому івано-франківцям, без сумніву, допоможуть застережливі листівки, які вони отримали від працівників Управління Держтехногенбезпеки в області.


13.06.2012 2186 0
Коментарі (0)

25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

298
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1500
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2259
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1868
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1737 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4559 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1237

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

422

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

390

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

665
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1483
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1560
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

966
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6838
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2192
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12537
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1848
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

891
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

895
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

664
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1242
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

587