Про це заявив директор стадіону «Рух» Іван Слюсар на сесії Івано-Франківської міської ради під час заслуховування інформації про ситуацію, що склалася довкола центральної спортивної арени міста.
Міський голова Віктор Анушкевичус зазначив, що декілька тижнів тому в нього була розмова з директором ТзОВ «Скорзонера» Олександром Шевченком з приводу повернення у власність міста стадіону, і той начебто погодився на дану пропозицію (тим більше, неодноразово заявляв про це в пресі), проте «до сьогоднішнього дня ситуація явно затягується».
«Коли я приїхав до нього з актами прийому-передачі, він заявив, що готовий повернути місту стадіон, але хай опрацюють документи його юристи. Юристи допрацювались до того, що й надалі триває незрозуміла ситуація. Якщо ти говориш, що готовий передати, то підпиши акти прийому-передачі. Зараз питання лежить в юридичній площині, ведеться дискусія, до цього процесу залучені і юристи, і Реєстраційна палата. Думаю, що потрібно прийняти рішення сесії, аби я міг продовжити з ним діалог і все-таки повернути це майно, без збитків для громади, бо з того, що вони пропонують, то ми ще їм винні будемо. Цього не повинно статися», – зазначив Віктор Анушкевичус.
Один з ініціаторів рухівського «розбору польотів» член фракції «За зміни в Івано-Франківську» Сергій Борзов запропонував надати слово директору стадіону Івану Слюсару, «аби він через засоби масової інформації доніс до пана Шевченка про той стан справ, що відбувається на стадіоні». Так і вирішили.
«Шановні депутати, я хочу сказати вам про те, що з приходом горе-інвестора на стадіоні склалася дійсно жахлива, катастрофічна ситуація. Вперше за 17 років стадіон, який на сьогоднішній день є найбільшою спортивною спорудою області, залишився без тепла, без води, без електроенергії!
З першого листопада минулого року інвестор узяв на себе ті залишки орендаторів, уклав з ними угоди і за електроенергію не платить. В той час, коли стадіон був самостійною господарською структурою, заборгованості у нас ніколи не було. На сьогоднішній день наша заборгованість за електроенергію становить 252 тисячі гривень! У мене запитання: хто цю заборгованість погашатиме?
Згідно з домовленостями з інвестором, він зобов’язувався працевлаштувати обслуговуючий персонал стадіону. На сьогоднішній день жодна особа не працевлаштована! Спортивна споруда хоча й будівля, але це живий організм, який потрібно і охороняти, і ремонтувати, і підтримувати порядок. Люди без зарплати, люди розчаровані!
На стадіоні знаходиться дитяча спортивна школа, у якій займається 300 дітей, а на стадіоні ні води, ні електроенергії, ні опалення. Темно, сиро, холодно…
В лютому минулого року я говорив: давайте розв’яжемося з цим інвестором, чим швидше – тим краще. Минуло вже більше року. А ми тягнемо-тягнемо. Бо я розумію: кому потрібно брати цей чемодан без ручки. І мені важко. Я вже фізично, морально, психологічно замучився», – зазначив директор стадіону «Рух» Іван Слюсар.
Депутати ВО «Свобода» Михайло Сеньків та Сергій Стефанко поцікавилися у директора, в якому стані стадіон передавався інвестору. Виявилося, на момент передачі стадіону в приватні руки не було жодної заборгованості, більше того – за електроенергію була передплата.
«Кошторис утримання спортивної споруди становить 1 млн. грн. в рік. В нас було 15 орендаторів, а сьогодні – всього лише три. В середньому доходи становили 50 тис. грн. в місяць», – повідомив директор стадіону. Тепер же інвестор перейняв на себе збір орендної плати, не вклавши у стадіон жодної копійки.
«Хочу вам назвати такі деталі, хоч вони може і дрібні, але дуже суттєві. Коли він ішов на вибори, ви знаєте, як витрачалися гроші – наліво і направо. Це його справа. Але коли на стадіоні вийшли з ладу газонокосарки – він не дав жодної копійки, щоб придбати нові, жодної копійки на придбання хоч кілограма насіння, міндобрив, піску», – підкреслив Іван Слюсар.
За таких обставин, як зазначив Віктор Анушкевичус, інвестор, як це не прикро, обікрав стадіон, а відтак і громаду Івано-Франківська. «Стадіон стоїть пусткою. Такого ще дійсно не було».
Міський голова зазначив, що буде «до останнього вести переговорний процес з тим, щоб переконати цього інвестора повернути майно Івано-Франківській міській раді в повній мірі, відповідно до того акта прийому-передачі, в якому ми передавали. Бо інший шлях – шлях судів – є надзвичайно тяжкий. І тяжко з цією фірмою боротися».
Сам «винуватець торжества» Олександр Шевченко, хоч і неодноразово запрошувався, на сесійне засідання не прийшов. В результаті міська рада прийняла рішення скликати загальні збори Товариства Професійний футбольний клуб «Прикарпаття» на 25 квітня 2013 року з наступним порядком денним: «Про затвердження річних результатів діяльності товариства та затвердження звітів і висновків ревізійної комісії»; «Про повернення в натуральній формі майнового комплексу Івано-Франківської міської ради у власність територіальної громади міста Івано-Франківська, згідно з актом прийому-передачі».
Контроль за виконанням рішення депутати поклали на міського голову Віктора Анушкевичуса.