Іван Скіцко: Рухаємось у правильному напрямку

 

 

Головний тренер "Урагану" Іван Скіцко підбив підсумки регулярного чеміпонату, розказав, яких змін зазнав тренувальний процес протягом сезону, та поділився очікуваннями перед протистоянням з "ЛТК".

- На початку сезону перед "Ураганом" стояла задача вийти до плей-офф Екстра-ліги. Ви задоволені результатом команди по завершенні регулярних змагань?

- Так, я вважаю, ми впевнено вирішили наше завдання. Ми не боролись на грані – за останню восьму сходинку, а твердо посіли шосте місце і навіть мали шанси бути вище. До того ж, турнір триває, і нам хочеться набагато більшого. Друге коло показало, що "Ураган" рухається в правильному напрямку. Більшість статистичних показників демонструють позитивну динаміку.

- Після останнього матчу з "Локомотивом" ви вже сказали, що місце команди – в четвірці. Теперішній стан команди дозволяє робити такі оптимістичні прогнози?

- На початку чемпіонату ми ще були новачками, багато програвали вдома. Тоді я не міг говорити, що ми будемо в півфіналі плей-офф, бо оцінював конкуренцію і склад інших команд. Було важко, але друге коло показало, що нам по силах бути в четвірці. За результатами першого кола ми стали шостими, а за показниками другого – вже третіми (разом з "Кардиналом" набрали по 16 очок). Також хочеться відзначити, що "Ураган" у всіх передсезонних турнірах посідав призові місця. Ми це цінуємо, бо це також показник нашої підготовки. Наш суперник в 1/4 фіналу "ЛТК" – молода команда, хоч і має досить досвідченого тренера. Так що є хороші перспективи бути в четвірці, а потім, якщо все вийде, то готуватимемося й до гідних виступів у півфіналі.

- Ви вже, напевне, аналізували виступи в регулярному чемпіонаті. Які зробили висновки?

- Ми побачили низку позитивних статистичних показників. "Ураган" другий після "Локомотива" за кількістю пропущених м’ячів, причому в другому колі ми пропустили на сім голів менше. Це свідчить про те, що є дисципліна – й ігрова, і побутова. Окрім того, в другій половині змагань у нас менше поразок. Вдома ми програли лише одну гру, і то, я вважаю, що проти "Титану-Зорі" нам не вистачило везіння. При цьому, ті три поразки, які ми мали в другому колі, відбулись за безкомпромісної боротьби.

Також ми проаналізували весь чемпіонат і подивились, з яких ситуацій "Ураган" забиває, а з яких – пропускає. Статистика підтвердила, що команда дійсно грає в футзал, бо багато голів ми забили саме з позиційних атак. Але також приємно, що вміємо забивати й зі стандартів, і з контратак. Правда, і пропустили найбільше голів після позиційних атак – 17, а ще по 10 – після стандартів і контратак.

- А як прокоментуєте виступи в Кубку України?

- Виліт з цих змагань залишив гіркий осад. Але тут я беру всю відповідальність на себе. Я припустився важливої помилки, бо привіз команду в день гри, адже на всі матчі ми старались приїжджати за добу. Зразу було видно, що хлопці важко рухались, голова не так працювала. Так само в той же день ми приїхали на гру з "ЛТК", і я знов переконався, що треба мати повноцінний відпочинок.

- Якщо говорити за виступами гравців, від кого, можливо, очікували більшого, а хто навпаки здивував прогресом?

- У першому колі ми притирались один до одного, у нас не все виходило, до того ж, психологічно були не такі стабільні. У другій половині вже набрались досвіду, і хлопці побачили, що з усіма можна грати на рівних. Ми навчились діяти й першим номером, і диктувати суперникам свої умови. Якщо говорити персонально, то Сімка, Кіндратів і Колток – це для нас незамінні люди. Вони самотужки можуть вирішити долю матчу. Пам’ятаємо, які ігри видавав Колток, як Кіндратів довів, що може будь-якого футболіста виключити з гри (що ми бачили на прикладі Білоцерківця), як Сімка забивав і віддавав. Це ключові виконавці.

З молодих хочу відзначити прогрес абсолютно всієї команди. Хтось швидше, хтось повільніше, але всі ростуть. Бо якщо людина зупиняється в своєму розвитку, то ми вже тоді думаємо, чи варто з нею працювати. Хочеться відзначити того ж Зварича, Корсуна, Боргуна, у яких уже проявляються лідерські якості. В другому колі більше розкрились Лясковський і Пелех. Десь нема стабільності в Горбатого і Рудавця, але вони теж однозначно прогресують, ми це бачимо. Ну і Цілик, Баланик, Горпинич також ростуть, хоч їм нелегко, адже у нас досить висока конкуренція. У цілому, ми задоволені кожним гравцем, хто виходив на паркет цього сезону.

- По завершенню сезону плануєте підсилення складу, можливо, досвідченими гравцями?

- Ми думали над цим, і однозначно кожен тренер хоче підсилення. Але запрошення висококласного гравця Екстра-ліги коштуватиме дорого, а ми в теперішній ситуації акуратно до цього ставимось. Я впевнений, що треба довіряти і допомагати молодим хлопцям, тож наш теперішній склад – це майбутнє "Урагану". До того ж, ми маємо хорошу підтримку з другої команди. Я дивився більшість матчів "Урагану-2" і приємно вражений тим, як працюють Юрій Костишин та Іван Данилишин. Видно, що гравці виросли, змужніли, і на нашому олівці вже є чотири футболісти, які можуть поповнити склад "Урагану".

- Протягом сезону ви переймали досвід найкращих тренерів світу. Це справило вплив на виступи в другому колі?

- Я вважаю, що це однозначно зіграло свою велику роль. Я намагаюсь постійно вчитись і, можу сказати, отримав важливу інформацію для розвитку команди. Хочеться побільше таких поїздок і тренерських курсів. Ми й з інших джерел черпаємо інформацію, наприклад, я переглядаю багато матчів, читаю різні інтерв’ю. Але більше знань – більший прогрес клубу. Друге коло показало, що ми рухаємось у правильному напрямку.

- Розкажіть, будь ласка, як тепер виглядає тренувальний процес.

- Коли я був в Іспанії, я бачив, наскільки там багато уваги приділяють тому, щоб пізнати футболіста зсередини. За зовнішніми показниками ми орієнтуємось – як грає, як готовий фізично. Але в роботі з молодими футболістами дуже важлива психологія. Нам потрібно було достукатись до кожного, з’ясувати, хто чим живе. Наш новий помічник Тарас Панчук допомагає це з’ясувати. Ми маємо спеціальний пристрій, який вимірює фізичний стан футболіста, обчислює показники, які допомагають робити висновки й по психологічних кондиціях. Таким чином, ми бачимо, як гравець справляється з навантаженням, який у нього моральний стан, які є ризики в нього отримати травму, і потім корегуємо навантаження. Це нам дуже допомагає, коли ми не можемо з’ясувати, чому в футболіста не така форма, якої ми очікували. Ми тоді починаємо з ним розмовляти, обережно дізнаємось, в чому справа, підтримуємо. Цей апарат підтверджує, що ми правильно організували свій тренувальний процес, і протягом сезону в команді не було важких травм. З такими приладами вже працює вся Європа, а в Україні, наскільки я знаю, окрім нас його використовує лише "Локомотив".

Також ще до початку сезону наш тренерський штаб мав жорсткіші методи роботи. І зараз, я вважаю, що це було дещо неправильно. Навчальні поїздки показали, як закордоном люди працюють з гравцями, як вивчають їх психологію, з якою повагою до них ставляться. Зараз у нас прекрасна атмосфера в команді, чудові стосунки між наймолодшими і найстаршими гравцями, панує взаємна повага. Тож ми все зробили правильно.

- Повернемось до матчів плей-офф. "Ураган" не зміг відібрати очки в "ЛТК" протягом сезону, але в останньому матчі регулярного чемпіонату луганчани розгромно поступились "Лукасу". Ця гра скорегує підготовку до протистояння?

- У цьому матчі було видно, що Роман Ковальчик хотів перевірити молодь, але, зрозуміло, не сподівався такого результату. Але як би не було неприємно програвати, ця поразка дасть йому багато відповідей і допоможе працювати далі. Ми, звісно, передивимось цю гру, але спиратись будемо на інші матчі протягом чемпіонату, особливо на ті, де "ЛТК" вигравала. Ковальчик в своїй команді зібрав однодумців і успішно працює, адже для такої молодої команди третє місце в регулярному чемпіонаті – чудовий результат. Так, друге коло вони провели слабше, в них з’явились проблеми. Але протягом цього сезону "ЛТК" тричі нас обіграла – двічі в чемпіонаті і одного разу на турнірі в Одесі. Іноді сам не розумію, як при рівній грі, іноді – за власної переваги ми примудрялись програвати. Але ми дуже ретельно підготуємось, і, сподіваємось, будемо мати везіння. Треба буде зіграти максимально сконцентровано в усіх аспектах – тактичних, фізичних і психологічних.

 

Марія Чала

Фото - Uragan.if.ua


02.04.2015 770 0
Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

502
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1069
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2147
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2008
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1952
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5967

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1171

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1896

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2661

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2598
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

85
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

350
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

796
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15019
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2520
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

816
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2763
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26253 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

377
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

831
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

912
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1127