Ювелірна компанія Pandora виступає проти видобувних алмазів

Pandora A/S, яка виготовляє більше ювелірних виробів, ніж будь-яка інша компанія у світі, більше не використовуватиме видобуті алмази, скидаючи чергову сировину, у зв'язку із рядом етичних проблем.

Виробник прикрас тепер використовуватиме діаманти, виготовлені в лабораторіях, після того, як минулого року він заявив, що припинить використовувати нещодавно видобуте золото та срібло. Також минулого року видобуті алмази використали лише на 50 000 прикрас Pandora - із загальної кількості приблизно 85 мільйонів - цей крок відображає більший попит на стійкість.

Компанія Pandora, що базується в Копенгагені, заявила у вівторок, що випустить свою першу колекцію з лабораторних каменів у Великобританії та звернеться до інших ринків у 2022 році.

"Зокрема, усвідомлення того, що таке створений лабораторією алмаз, значно вище, ніж у старшого покоління, тому це також питання освіти", - сказав у телефонному інтерв'ю генеральний директор Pandora Олександр Лацік. "Їх більше турбують аспекти сталого розвитку".

Попри десятиліття реформ, ювелірний ринок продовжує ігнорувати повідомлення про порушення прав людини на шахтах і фабриках.

Щоб розв'язати такі проблеми, минулого року Tiffany & Co почали надавати споживачам інформацію про нещодавно отримані, індивідуально зареєстровані алмази, які простежують шлях каменю аж до шахти. Роздрібні торговці та виробники вирощених в лабораторіях алмазів за останні роки поширилися, пропонуючи камені, які також є більш доступними, ніж видобуті.

Світові продажі алмазів впали на 15% у 2020 році через локдаун, карантинні обмеження на поїздки та економічну невизначеність, згідно з дослідженням Всесвітнього діамантового центру Антверпена та Bain & Co. Виробництво неочищених алмазів впало на 20% у 2020 році, а ціни знизились на 11%.

Цього року продажі алмазів - і ціни - пожвавилися, De Beers продали понад 1,6 мільярда доларів необроблених алмазів, найбільше з 2018 року. За даними De Beers, найбільшої алмазної компанії у світі, молоді люди залишаються відданими видобутим камінням і становлять близько двох третин світового попиту.

Лабораторні алмази Pandora вирощують із вуглецю із середньою відновлюваною енергією понад 60%, що в наступному році має зрости до 100%.

Вирощування сегмента Bling
Минулого року обіцянка Pandora припинити покладатися на нещодавно видобуте золото та срібло у своїх ювелірних виробах означає, що до 2025 року в усьому виробництві використовуватимуться лише перероблені дорогоцінні метали, що є частиною плану зробити діяльність нейтральною до вуглецю протягом чотирьох років.
Звіт Bain показує, що ринок створених у лабораторіях каменів спостерігається двозначне зростання, особливо молоді клієнти прагнуть визначити стійких виробників.
Він також виявив, що стійкість, прозорість та соціальний добробут "є пріоритетними питаннями" для споживачів та інвесторів.
Не лише клієнти все більше зосереджуються на стабільності. Нещодавно підрозділ управління активами Nordea заявив, що планує утримувати цінні папери, що відповідають екологічним, соціальним та управлінським стандартам у всіх своїх портфелях.
Pandora також наголосила на ціні як на розгляді рішення. Лабораторні камені коштують близько третини ціни видобутих, і ця характеристика зробить діамантові прикраси доступними для більшої кількості споживачів.
"Ми провели багато досліджень по всій земній кулі, щоб переконатися, що ця пропозиція може насправді погодитися з нашою наявною базою клієнтів", - сказав Лацік. "Їм дуже подобається той факт, що ми робимо діаманти доступними для них".
Лабораторні алмази матимуть ті ж фізичні характеристики, що і видобуті камені, сказали в Pandora. Нова колекція включатиме браслети, намиста та сережки.
Зосередження уваги Pandora на стійких методах виробництва збіглося зі значним зростанням його ринкової вартості. Лише за останній рік акціонери компанії побачили, що вартість їх інвестицій зросла більш ніж утричі.
І цього тижня Pandora переглянула свої рекомендації щодо прибутку, щоб відобразити швидше, ніж очікувалося, зростання продажів.
Акції данської компанії зросли на цілих 7%, а торгівля на 5,6% вища станом на 12:03 в Копенгагені.

за матеріалами Вloomberg


05.05.2021 1195
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

55
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1146
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1854 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7200
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15050 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1937

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

78

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

881

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

961

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1743
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

123
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

524
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

768
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3026
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

760
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1829
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

862
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35004 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

350
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

501
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

825
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

738