Ювелірна компанія Pandora виступає проти видобувних алмазів

Pandora A/S, яка виготовляє більше ювелірних виробів, ніж будь-яка інша компанія у світі, більше не використовуватиме видобуті алмази, скидаючи чергову сировину, у зв'язку із рядом етичних проблем.

Виробник прикрас тепер використовуватиме діаманти, виготовлені в лабораторіях, після того, як минулого року він заявив, що припинить використовувати нещодавно видобуте золото та срібло. Також минулого року видобуті алмази використали лише на 50 000 прикрас Pandora - із загальної кількості приблизно 85 мільйонів - цей крок відображає більший попит на стійкість.

Компанія Pandora, що базується в Копенгагені, заявила у вівторок, що випустить свою першу колекцію з лабораторних каменів у Великобританії та звернеться до інших ринків у 2022 році.

"Зокрема, усвідомлення того, що таке створений лабораторією алмаз, значно вище, ніж у старшого покоління, тому це також питання освіти", - сказав у телефонному інтерв'ю генеральний директор Pandora Олександр Лацік. "Їх більше турбують аспекти сталого розвитку".

Попри десятиліття реформ, ювелірний ринок продовжує ігнорувати повідомлення про порушення прав людини на шахтах і фабриках.

Щоб розв'язати такі проблеми, минулого року Tiffany & Co почали надавати споживачам інформацію про нещодавно отримані, індивідуально зареєстровані алмази, які простежують шлях каменю аж до шахти. Роздрібні торговці та виробники вирощених в лабораторіях алмазів за останні роки поширилися, пропонуючи камені, які також є більш доступними, ніж видобуті.

Світові продажі алмазів впали на 15% у 2020 році через локдаун, карантинні обмеження на поїздки та економічну невизначеність, згідно з дослідженням Всесвітнього діамантового центру Антверпена та Bain & Co. Виробництво неочищених алмазів впало на 20% у 2020 році, а ціни знизились на 11%.

Цього року продажі алмазів - і ціни - пожвавилися, De Beers продали понад 1,6 мільярда доларів необроблених алмазів, найбільше з 2018 року. За даними De Beers, найбільшої алмазної компанії у світі, молоді люди залишаються відданими видобутим камінням і становлять близько двох третин світового попиту.

Лабораторні алмази Pandora вирощують із вуглецю із середньою відновлюваною енергією понад 60%, що в наступному році має зрости до 100%.

Вирощування сегмента Bling
Минулого року обіцянка Pandora припинити покладатися на нещодавно видобуте золото та срібло у своїх ювелірних виробах означає, що до 2025 року в усьому виробництві використовуватимуться лише перероблені дорогоцінні метали, що є частиною плану зробити діяльність нейтральною до вуглецю протягом чотирьох років.
Звіт Bain показує, що ринок створених у лабораторіях каменів спостерігається двозначне зростання, особливо молоді клієнти прагнуть визначити стійких виробників.
Він також виявив, що стійкість, прозорість та соціальний добробут "є пріоритетними питаннями" для споживачів та інвесторів.
Не лише клієнти все більше зосереджуються на стабільності. Нещодавно підрозділ управління активами Nordea заявив, що планує утримувати цінні папери, що відповідають екологічним, соціальним та управлінським стандартам у всіх своїх портфелях.
Pandora також наголосила на ціні як на розгляді рішення. Лабораторні камені коштують близько третини ціни видобутих, і ця характеристика зробить діамантові прикраси доступними для більшої кількості споживачів.
"Ми провели багато досліджень по всій земній кулі, щоб переконатися, що ця пропозиція може насправді погодитися з нашою наявною базою клієнтів", - сказав Лацік. "Їм дуже подобається той факт, що ми робимо діаманти доступними для них".
Лабораторні алмази матимуть ті ж фізичні характеристики, що і видобуті камені, сказали в Pandora. Нова колекція включатиме браслети, намиста та сережки.
Зосередження уваги Pandora на стійких методах виробництва збіглося зі значним зростанням його ринкової вартості. Лише за останній рік акціонери компанії побачили, що вартість їх інвестицій зросла більш ніж утричі.
І цього тижня Pandora переглянула свої рекомендації щодо прибутку, щоб відобразити швидше, ніж очікувалося, зростання продажів.
Акції данської компанії зросли на цілих 7%, а торгівля на 5,6% вища станом на 12:03 в Копенгагені.

за матеріалами Вloomberg


05.05.2021 1217
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2177
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19093
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1705
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1188
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2242
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3825

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1951

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

664

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1286

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1441
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

355
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

874
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24374
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

602
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

594
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

730
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1625
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8002
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

423
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

755
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2020 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

716