Історія очима дітей: Переможці щорічного творчого конкурсу БФ Олександра Шевченка отримали нагороди (фото)

Боротьба, перемоги, поразки, розчарування і надії. Усе це – історія ЗУНР і Січового Стрілецтва.

Її у прозі та поезії описували учні івано-франківських шкіл, які взяли участь у щорічному, уже п’ятому за рахунком, творчому конкурсі робіт на патріотичну тематику від благодійного фонду Олександра Шевченка, інформує прес-служба партії.

Переможців фінального, третього етапу, теж уже за традицією, нагороджували грамотами, книгами та грошовими преміями.

«Ми маємо кордон, герб, пісню, патріотичний клич у армії, наш повстанський марш. Ми творимо державу. І важливо, щоб діти пам’ятали, завдяки кому маємо цю країну і як непросто будувати її», – каже керівник проекту Олександра Мечева.

У благодійному фонді Олександра Шевченка переконані: конкурс так полюбився школярам, бо є близьким чи не кожній українській сім’ї.

«Зараз, в епоху ґаджетів й інших інформаційних технологій, діти все більше живуть у віртуальному світі. А саме цей конкурс забирає дітей у реальність та доводить, що історія України – не менш захоплива, пригодницька, героїчна, а головне – реальна. ЇЇ творили і творять прості люди», – каже представник благодійного фонду Олександра Шевченка, укропівець Володимир Олійник.

Серед найкращих робіт – твір одинадцятикласниці Уляни Струтинської. Дівчина писала його у оригінальному стилі, де кожне перше слово починається на літеру “С”.

«Витратила багато часу, аби знайти відповідні слова, які підходять цій темі, щоб твір вийшов змістовний. Хотіла показати , що наша мова багата і навіть на одну літеру можна написати хороший твір», – каже дівчина.

Не тільки Улянин твір вразив членів журі. Загалом у конкурсі взяли участь більше сотні школярів. Всі твори читали із захопленням. Кажуть члени журі.

Адже у кожному творі діти зуміли відобразити реальні історії періоду Західноукраїнської народної республіки.

«Писали дуже багато творів про те, що відбувалося в їхніх родинах. Тобто історія безпосередньо торкнулася долі багатьох сімей з Галичини. І діти, готуючись до цих творів, спілкувалися з батьками, бабусями, дідусями та писали про це у своїх творах», – каже голова журі Валентина Габорак.

Головне завдання конкурсу, розповідають організатори, – спонукати дітей ще більше досліджувати сторінки української історії. І не забувати події, які колись торкнулися наших предків.

Фотогалерея


10.11.2018 1519
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1388
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1049
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2068
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3553
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1339
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1331

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1686

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

499

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1137

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1306
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

391
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24253
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

499
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

438
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

614
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1508
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4540
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

602
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1515 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

613
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

524