Їсти здорову їжу - шкідливо

 

/data/blog/53301/41dd4e3e03a21c685d513909858282d9.jpg

 

Фахівці давно вивчають явище підвищеного інтересу до якого-небудь типу харчування. Феномен болючою захопленості корисним харчуванням носить назву нервова орторексія.

В харчовий раціон входять екологічно чисті фрукти, пророщені злаки, кришталево чиста вода. Цукор, сіль, чіпси і пиво викликають огиду. При будь-якому зручному випадку займаємося спортивної тренуванням. Здавалося б ідеальне ставлення до свого здоров’я. Але… це може бути розладом психіки під назвою орторексія.

Не те, що здається
«Орторексія» в перекладі на російську – «правильний апетит». Симптомом цього захворювання є фанатичне ставлення до здорового харчування. Найбільш піддані цьому захворюванню молоді дівчата. Вони в гонитві за ідеальною фігурою, без зайвих кілограмів, здатні дотримуватися навіть самі строгі дієти. Інтернет, газети, книги, журнали та інші ЗМІ переповнені порадами по схудненню. Вивчивши це величезна кількість інформації, дівчата виробляють свій власний тип живлення, часто він досить екзотичний. Таким чином, бажання харчуватися правильно доходить до абсурду, викликаючи психічне захворювання.

Орторексія не обходить стороною і зрілих, успішних людей. Перебільшуючи свої недоліки, вони намагаються позбавитися від них. Так, коли-то Гвінет Пелтроу здолала страх перед зайвими кілограмами. Вона виключила зі свого раціону цукор, борошняні вироби, кава, томати, м’ясо, молоко, картопля і стала харчуватися по японській системі «макробиоика». Щоб не порушити правила, які вона сама поставила перед собою, Гвінет перестала ходити по ресторанах. Вона почала нав’язувати свою точку зору на правильне харчування оточуючим її людям і в результаті розлучилася з красенем Бредом Пітом, який категорично не хотів переходити на вегетаріанське харчування.

Постраждала від даного захворювання і Джері Холлівел. Мріючи схуднутивона настільки зациклилася на здоровому харчуванні і способі життя, що перестала відвідувати вечірки, світські прийоми. А все тому, що боялася з’їсти який-небудь із присутніх там частувань. Харчувалася вона тільки тим, що для неї приготує її особистий кухар. В результаті, все це завершилося розладом психіки, яка, на щастя, вдалося вилікувати.

У медичній літературі згадування про таке захворювання як орторексія з’явилося відносно недавно, кілька років тому.

Хто схильний орторексії
Психотерапевти вважають, що найбільш схильні до цього захворювання самокритичні, схильні до постійного самоаналізу, самопізнання особистості, а також люди з іпохондричним синдромом, приписують собі помилкові захворювання.

Також відносяться до групи ризику люди, яким вселяють, що вони бездарні, не самостійні, не здатні ні на що. Для них відмова від улюблених продуктів – доказ того, що вони можуть контролювати ситуацію, що вони спроможні й тверді. Але часто за підвищеної захопленістю здоровим способом життя ховається відсутність життєвого сенсу, душевна порожнеча. Ці люди намагаються заповнити своє життя хибним змістом. За допомогою якого, вони хочуть уникнути вирішення цих проблем (одруження, пошук житла, народження дитини тощо).

Товариство фанатів здорового харчування
Відкрив феномен орторексії Стівен Бретмен. Він написав книгу «Пристрасть до корисних продуктів: як подолати одержимість правильним харчуванням». Стівен відчув на собі всю тяжкість цього захворювання. Він і його однодумці створили комунну, що об’єднує людей, які їли тільки екологічно чисті продукти. Стівен купив ранчо, на якому зі своїми соратниками став вирощувати фрукти і овочі, якими вони і харчувалися. М’ясо і рибу вони виключили зі свого харчування повністю, як і мед, часник і цибулю.

Учасники комуни вважали грішниками тих, хто чистив від шкірки і нарізав овочі. Оскільки із-за цього вони втрачали більшість своїх корисних речовин. Пройшовши цій дієті півроку, Стівен почував легкість та приплив сил і енергії. Але з часом Стівен почав посилювати правила харчування, а за невиконання їх карав себе 2-3 дні голодування.

Результат такої поведінки – нервовий розлад. Врятував Бретмана чернець, з яким він познайомився випадково. Він зміг переконати Стівена, що не можна бути настільки фанатичним по відношенню до харчування.

Стівен Бретман досі переконаний в тому, що присутність фруктів і овочів в харчовому раціоні дуже корисно, але тепер він знає як небезпечно зациклюватися на здоровому харчуванні

 

Франківчани


03.06.2014 1519 1
Коментарі (1)

Гість 2014.06.04, 10:21
А при чому тут здорова їжа? То давайте їсти непотріб з хімією, яким закидані наші магазини! Здорова їжа до описаних відхилень не має ніякого відношення.
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

1174
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

1698
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1148
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1471
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

4531
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

2644 1

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

132

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

644

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1242

Вони потребують нашої допомоги. За статистикою, кількість поранених військових в Україні вже сягає 400 тисяч. Це не просто цифри — це люди, які захищали нас, а тепер лишились сам-на-сам зі своїми проблемами.

989
10.03.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8927
06.03.2025

У Києві відбулися фінальні змагання конкурсу "Кулінарні батли", у якому взяли участь переможці регіональних етапів — учні 8-9 класів та професійно-технічних освітніх закладів із Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Чернігівської та Івано-Франківської областей.  

893
03.03.2025

Піст — це не лише духовна практика, а й випробування для організму, особливо якщо раціон змінюється різко. Відмова від продуктів тваринного походження, скорочення білків і жирів може призвести до дефіцитів та зниження енергії.  

605
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

578
06.03.2025

Погінський монастир Успіння Матері Божої запрошує прикарпатців на нічні чування.  

1161
02.03.2025

Великий піст у 2025 році розпочнеться у понеділок, третього березня.  

1231
27.02.2025

У 2024 році частка тих українців, хто відповідав, що регулярно надає матеріальну підтримку Церкві, склала до 12%.  

1101
14.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32560 1
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1344
11.03.2025

У минулому банкір та керівник Банку Канади, Марк Карні виграв вибори на посаду лідера чинної Ліберальної партії Канади й замінить Джастіна Трюдо на посаді прем'єр-міністра.  

483
10.03.2025

Закон про забезпечення прав добросовісного набувача (12089) на фінальній стадії розгляду.  

1029 1
06.03.2025

Євродепутати від проєвропейської партії "Volt" надішлють лідерам ЄС план, у якому серед дев'яти пунктів закличуть позбавити Угорщину права голосу.  

503