Їсти здорову їжу - шкідливо

 

/data/blog/53301/41dd4e3e03a21c685d513909858282d9.jpg

 

Фахівці давно вивчають явище підвищеного інтересу до якого-небудь типу харчування. Феномен болючою захопленості корисним харчуванням носить назву нервова орторексія.

В харчовий раціон входять екологічно чисті фрукти, пророщені злаки, кришталево чиста вода. Цукор, сіль, чіпси і пиво викликають огиду. При будь-якому зручному випадку займаємося спортивної тренуванням. Здавалося б ідеальне ставлення до свого здоров’я. Але… це може бути розладом психіки під назвою орторексія.

Не те, що здається
«Орторексія» в перекладі на російську – «правильний апетит». Симптомом цього захворювання є фанатичне ставлення до здорового харчування. Найбільш піддані цьому захворюванню молоді дівчата. Вони в гонитві за ідеальною фігурою, без зайвих кілограмів, здатні дотримуватися навіть самі строгі дієти. Інтернет, газети, книги, журнали та інші ЗМІ переповнені порадами по схудненню. Вивчивши це величезна кількість інформації, дівчата виробляють свій власний тип живлення, часто він досить екзотичний. Таким чином, бажання харчуватися правильно доходить до абсурду, викликаючи психічне захворювання.

Орторексія не обходить стороною і зрілих, успішних людей. Перебільшуючи свої недоліки, вони намагаються позбавитися від них. Так, коли-то Гвінет Пелтроу здолала страх перед зайвими кілограмами. Вона виключила зі свого раціону цукор, борошняні вироби, кава, томати, м’ясо, молоко, картопля і стала харчуватися по японській системі «макробиоика». Щоб не порушити правила, які вона сама поставила перед собою, Гвінет перестала ходити по ресторанах. Вона почала нав’язувати свою точку зору на правильне харчування оточуючим її людям і в результаті розлучилася з красенем Бредом Пітом, який категорично не хотів переходити на вегетаріанське харчування.

Постраждала від даного захворювання і Джері Холлівел. Мріючи схуднутивона настільки зациклилася на здоровому харчуванні і способі життя, що перестала відвідувати вечірки, світські прийоми. А все тому, що боялася з’їсти який-небудь із присутніх там частувань. Харчувалася вона тільки тим, що для неї приготує її особистий кухар. В результаті, все це завершилося розладом психіки, яка, на щастя, вдалося вилікувати.

У медичній літературі згадування про таке захворювання як орторексія з’явилося відносно недавно, кілька років тому.

Хто схильний орторексії
Психотерапевти вважають, що найбільш схильні до цього захворювання самокритичні, схильні до постійного самоаналізу, самопізнання особистості, а також люди з іпохондричним синдромом, приписують собі помилкові захворювання.

Також відносяться до групи ризику люди, яким вселяють, що вони бездарні, не самостійні, не здатні ні на що. Для них відмова від улюблених продуктів – доказ того, що вони можуть контролювати ситуацію, що вони спроможні й тверді. Але часто за підвищеної захопленістю здоровим способом життя ховається відсутність життєвого сенсу, душевна порожнеча. Ці люди намагаються заповнити своє життя хибним змістом. За допомогою якого, вони хочуть уникнути вирішення цих проблем (одруження, пошук житла, народження дитини тощо).

Товариство фанатів здорового харчування
Відкрив феномен орторексії Стівен Бретмен. Він написав книгу «Пристрасть до корисних продуктів: як подолати одержимість правильним харчуванням». Стівен відчув на собі всю тяжкість цього захворювання. Він і його однодумці створили комунну, що об’єднує людей, які їли тільки екологічно чисті продукти. Стівен купив ранчо, на якому зі своїми соратниками став вирощувати фрукти і овочі, якими вони і харчувалися. М’ясо і рибу вони виключили зі свого харчування повністю, як і мед, часник і цибулю.

Учасники комуни вважали грішниками тих, хто чистив від шкірки і нарізав овочі. Оскільки із-за цього вони втрачали більшість своїх корисних речовин. Пройшовши цій дієті півроку, Стівен почував легкість та приплив сил і енергії. Але з часом Стівен почав посилювати правила харчування, а за невиконання їх карав себе 2-3 дні голодування.

Результат такої поведінки – нервовий розлад. Врятував Бретмана чернець, з яким він познайомився випадково. Він зміг переконати Стівена, що не можна бути настільки фанатичним по відношенню до харчування.

Стівен Бретман досі переконаний в тому, що присутність фруктів і овочів в харчовому раціоні дуже корисно, але тепер він знає як небезпечно зациклюватися на здоровому харчуванні

 

Франківчани


03.06.2014 1369 1
Коментарі (1)

Гість 2014.06.04, 10:21
А при чому тут здорова їжа? То давайте їсти непотріб з хімією, яким закидані наші магазини! Здорова їжа до описаних відхилень не має ніякого відношення.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2149 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1490
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5279
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15107 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3602 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3435

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

146

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

191

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1343

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2685
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

373
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1533
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1296
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

783
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

516
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

680
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1037
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21965
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

488
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

514 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

973 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

769