Іспанія - перша західноєвропейська країна, де понад мільйон хворих на Covid-19

Медичні працівники проводять тест на коронавірус у місті Логроньо, Іспанія. Фотографія: Ракель Манзанарес/EPA


Через шість тижнів після того, як стала першою західноєвропейською країною, де зафіксовано 500 000 випадків коронавірусу, Іспанія стала першою, де зафіксували мільйон, а у середу, 21 жовтня, вже 1 005 295 випадків інфікувань.

Також за останній тиждень зафіксовано 575 смертей, тепер офіційна кількість смертей від Covid досягла 34 366.

Уряд країни обдумує введення комендантської години, а політичні суперечки загрожують поставити під загрозу зусилля країни щодо приборкання другої хвилі вірусу.

Уряд Мадридського регіону, на який припадає майже третина усіх коронавірусних захворювань, сперечається з центральним урядом щодо того, як боротися зі зростанням кількості випадків захворювання на Сovid-19.

Виступаючи в середу вранці, регіональний президент Ізабель Діас Аюсо пообіцяла "хірургічні заходи для об'єднання економіки та здоров'я", додавши: "Для нас найголовніше, щоб економіка більше не страждала".

Коментар Діаса Аюсо відбувся через три дні після того, як вона відкрила нову дошку, присвячену пам'яті "жертв Covid-19 і особливо тих, хто помер".

Зараз він висить на фасаді штаб-квартири регіонального уряду на площі Пуерта-дель-Соль у Мадриді, поряд з двома іншими меморіалами катастрофічних подій в історії міста: жорстоко придушене повстання проти військ Наполеона в 1808 році та вибухи в поїздах 2004 року, в яких загинуло 193 людини.

В Іспанії вирує друга хвиля вірусу.

Пояснення того, що Лансет ввічливо назвав "неоптимальною реакцією Іспанії", знайти не важко. Як зазначає журнал, служби охорони здоров'я країни були сильно ослаблені жорсткою економією, що настала внаслідок економічної катастрофи 2008 року, і залишаються "недостатньо укомплектованими, недостатньо забезпеченими ресурсами та під напругою".

Жорсткі карантинні обмеження, які допомогли згладити першу хвилю вірусу, припинили занадто рано на тлі жахливих економічних застережень і поспіху повернутися влітку до нормального життя, а системи тестування і відстеження - особливо в Мадриді - виявили себе не достатніми.

Троє членів громадського об'єднання "Мадрид без майбутнього" у масках з проханням підтримати ресторанний та барний сектори. Фотографія: Родріго Хіменес / EPA


Наслідки дії Covid-19 очевидні у втомлених, розчарованих і гнівних словах медичного персоналу, який сподівався на довшу відстрочку, в присутності більше покупців золота, ніж туристів під знаменитим знаком Тіо Пепе в Пуерта-дель-Соль і, найяскравіше продемонстрованій у роздвоєній поведінці, яка ще більше погіршила і без того політику Іспанії.

Ще навесні, коли більшість іспанців стояли на своїх балконах та аплодували медичним працівникам, політики вже були зайняті зневажанням один одного в конгресі. В міру розгортання пандемії та її використання для партійних цілей, Іспанія потрапила в пастку, який гнітюче знайома виборцям Великобританії, США та Бразилії.

Попри критику уряду, пріоритети власних іспанських прав все більше деформуються. Лояльність партії стоїть на першому місці, потім — сприяння культурним війнам, а потім — економічним міркуванням. Дуже часто життя та здоров'я людей стає лише на далекому четвертому рівні.

Якщо, як зазначив Гойя, «сон розуму породжує монстрів», він також викидає свою частку опортуністів.
Того ж дня, коли Іспанія подолала мільйонну межу, конгрес розпочав обговорення питання недовіри, висунутої урядом коаліції під керівництвом соціалістів ультраправою партією Vox.

Але при всіх апокаліптичних нападах Вокса на «соцкомуністичний» уряд та каталонські та баскинські сепаратистські партії, які допомогли йому вступити на посаду, цей захід призначений не стільки для того, щоб зруйнувати уряд Педро Санчеса, прем'єр-міністра, скільки збентежити та обійти консервативних суперників Vox у Народній партії (ПП).

Парламентська арифметика означає, що рух майже напевно не вдасться, але це поранить ПП, який насміхається над стратегією Вокса, сказавши: «ПП є серйозною партією і не може витрачати ні хвилини на стратегії, приречені на невдачу".

Регіональний президент Мадрида Ізабель Діаз Аюсо оскаржила карантинні обмеження, накладені національним урядом. Фотографія: Фернандо Вільяр / EPA


Повноваження ПП як серйозного опонента випробувані під час кризи, і ніде більше, ніж у Мадриді. Діас Аюсо може бути лише регіональним президентом, але вона затьмарила лідера партії Пабло Касадо і стала, можливо, найголоснішим критиком центрального уряду.

Однак її напади на урядові дії щодо надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я часто включали дещо незрозумілу логіку.

Пояснюючи свою протидію продовженню загальнодержавного карантину ще в травні, вона аргументувала: "Людей щодня перевозять, але це не означає, що ми забороняємо машини".

Коли тривале зростання нових випадків у Мадриді змусило уряд Санчеса застосувати введення надзвичайного стану, щоб накласти обмеження на деякі частини регіону, Діас Аюзо протестувала, кидаючи юридичний виклик. Вона також поставила під сумнів поради епідеміологів щодо закриття барів та ресторанів, навіть якщо в інших регіонах це роблять добровільно.

Здається, її підхід поділяють не всі її колеги. У травні її рішення наполегливо послабити карантинні обмеження призвело до відставки начальника управління охорони здоров'я регіону, а на цьому тижні — від'їзду керівника первинної медичної допомоги Мадрида та начальника лікарні.

Її поведінка також підштовхнула зазвичай спокійного та ввічливого міністра охорони здоров'я Іспанії Сальвадора Іллу застосувати нехарактерно радикальну мову, коли він оголосив про надзвичайний стан.

"Політика — це служіння людям і зупинка вірусу", - сказала Ілла.

Постійний заплив Іспанії у небезпечні політичні води нічого не дає для народу, боротьби з пандемією та іміджу за кордоном.

Недалеко від нової меморіальної дошки в Пуерта-дель-Соль, вантажівка для здачі крові Іспанського Червоного Хреста під сірим жовтневим небом, нагадує, що хоча померлі заслуговують на те, щоб про них пам’ятали, живі також зараз потребують допомоги.

за матеріалами The Guardian


22.10.2020 1567
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

742