Іспанія - перша західноєвропейська країна, де понад мільйон хворих на Covid-19

Медичні працівники проводять тест на коронавірус у місті Логроньо, Іспанія. Фотографія: Ракель Манзанарес/EPA


Через шість тижнів після того, як стала першою західноєвропейською країною, де зафіксовано 500 000 випадків коронавірусу, Іспанія стала першою, де зафіксували мільйон, а у середу, 21 жовтня, вже 1 005 295 випадків інфікувань.

Також за останній тиждень зафіксовано 575 смертей, тепер офіційна кількість смертей від Covid досягла 34 366.

Уряд країни обдумує введення комендантської години, а політичні суперечки загрожують поставити під загрозу зусилля країни щодо приборкання другої хвилі вірусу.

Уряд Мадридського регіону, на який припадає майже третина усіх коронавірусних захворювань, сперечається з центральним урядом щодо того, як боротися зі зростанням кількості випадків захворювання на Сovid-19.

Виступаючи в середу вранці, регіональний президент Ізабель Діас Аюсо пообіцяла "хірургічні заходи для об'єднання економіки та здоров'я", додавши: "Для нас найголовніше, щоб економіка більше не страждала".

Коментар Діаса Аюсо відбувся через три дні після того, як вона відкрила нову дошку, присвячену пам'яті "жертв Covid-19 і особливо тих, хто помер".

Зараз він висить на фасаді штаб-квартири регіонального уряду на площі Пуерта-дель-Соль у Мадриді, поряд з двома іншими меморіалами катастрофічних подій в історії міста: жорстоко придушене повстання проти військ Наполеона в 1808 році та вибухи в поїздах 2004 року, в яких загинуло 193 людини.

В Іспанії вирує друга хвиля вірусу.

Пояснення того, що Лансет ввічливо назвав "неоптимальною реакцією Іспанії", знайти не важко. Як зазначає журнал, служби охорони здоров'я країни були сильно ослаблені жорсткою економією, що настала внаслідок економічної катастрофи 2008 року, і залишаються "недостатньо укомплектованими, недостатньо забезпеченими ресурсами та під напругою".

Жорсткі карантинні обмеження, які допомогли згладити першу хвилю вірусу, припинили занадто рано на тлі жахливих економічних застережень і поспіху повернутися влітку до нормального життя, а системи тестування і відстеження - особливо в Мадриді - виявили себе не достатніми.

Троє членів громадського об'єднання "Мадрид без майбутнього" у масках з проханням підтримати ресторанний та барний сектори. Фотографія: Родріго Хіменес / EPA


Наслідки дії Covid-19 очевидні у втомлених, розчарованих і гнівних словах медичного персоналу, який сподівався на довшу відстрочку, в присутності більше покупців золота, ніж туристів під знаменитим знаком Тіо Пепе в Пуерта-дель-Соль і, найяскравіше продемонстрованій у роздвоєній поведінці, яка ще більше погіршила і без того політику Іспанії.

Ще навесні, коли більшість іспанців стояли на своїх балконах та аплодували медичним працівникам, політики вже були зайняті зневажанням один одного в конгресі. В міру розгортання пандемії та її використання для партійних цілей, Іспанія потрапила в пастку, який гнітюче знайома виборцям Великобританії, США та Бразилії.

Попри критику уряду, пріоритети власних іспанських прав все більше деформуються. Лояльність партії стоїть на першому місці, потім — сприяння культурним війнам, а потім — економічним міркуванням. Дуже часто життя та здоров'я людей стає лише на далекому четвертому рівні.

Якщо, як зазначив Гойя, «сон розуму породжує монстрів», він також викидає свою частку опортуністів.
Того ж дня, коли Іспанія подолала мільйонну межу, конгрес розпочав обговорення питання недовіри, висунутої урядом коаліції під керівництвом соціалістів ультраправою партією Vox.

Але при всіх апокаліптичних нападах Вокса на «соцкомуністичний» уряд та каталонські та баскинські сепаратистські партії, які допомогли йому вступити на посаду, цей захід призначений не стільки для того, щоб зруйнувати уряд Педро Санчеса, прем'єр-міністра, скільки збентежити та обійти консервативних суперників Vox у Народній партії (ПП).

Парламентська арифметика означає, що рух майже напевно не вдасться, але це поранить ПП, який насміхається над стратегією Вокса, сказавши: «ПП є серйозною партією і не може витрачати ні хвилини на стратегії, приречені на невдачу".

Регіональний президент Мадрида Ізабель Діаз Аюсо оскаржила карантинні обмеження, накладені національним урядом. Фотографія: Фернандо Вільяр / EPA


Повноваження ПП як серйозного опонента випробувані під час кризи, і ніде більше, ніж у Мадриді. Діас Аюсо може бути лише регіональним президентом, але вона затьмарила лідера партії Пабло Касадо і стала, можливо, найголоснішим критиком центрального уряду.

Однак її напади на урядові дії щодо надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я часто включали дещо незрозумілу логіку.

Пояснюючи свою протидію продовженню загальнодержавного карантину ще в травні, вона аргументувала: "Людей щодня перевозять, але це не означає, що ми забороняємо машини".

Коли тривале зростання нових випадків у Мадриді змусило уряд Санчеса застосувати введення надзвичайного стану, щоб накласти обмеження на деякі частини регіону, Діас Аюзо протестувала, кидаючи юридичний виклик. Вона також поставила під сумнів поради епідеміологів щодо закриття барів та ресторанів, навіть якщо в інших регіонах це роблять добровільно.

Здається, її підхід поділяють не всі її колеги. У травні її рішення наполегливо послабити карантинні обмеження призвело до відставки начальника управління охорони здоров'я регіону, а на цьому тижні — від'їзду керівника первинної медичної допомоги Мадрида та начальника лікарні.

Її поведінка також підштовхнула зазвичай спокійного та ввічливого міністра охорони здоров'я Іспанії Сальвадора Іллу застосувати нехарактерно радикальну мову, коли він оголосив про надзвичайний стан.

"Політика — це служіння людям і зупинка вірусу", - сказала Ілла.

Постійний заплив Іспанії у небезпечні політичні води нічого не дає для народу, боротьби з пандемією та іміджу за кордоном.

Недалеко від нової меморіальної дошки в Пуерта-дель-Соль, вантажівка для здачі крові Іспанського Червоного Хреста під сірим жовтневим небом, нагадує, що хоча померлі заслуговують на те, щоб про них пам’ятали, живі також зараз потребують допомоги.

за матеріалами The Guardian


22.10.2020 1545
25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

694
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1525
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2284
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1935
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1760 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4577 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1321

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

440

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

408

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

678
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1501
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1578
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

981
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6856
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2196
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12559
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1864
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

914
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

915
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

680
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1261
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

604