Іспанія - перша західноєвропейська країна, де понад мільйон хворих на Covid-19

Медичні працівники проводять тест на коронавірус у місті Логроньо, Іспанія. Фотографія: Ракель Манзанарес/EPA


Через шість тижнів після того, як стала першою західноєвропейською країною, де зафіксовано 500 000 випадків коронавірусу, Іспанія стала першою, де зафіксували мільйон, а у середу, 21 жовтня, вже 1 005 295 випадків інфікувань.

Також за останній тиждень зафіксовано 575 смертей, тепер офіційна кількість смертей від Covid досягла 34 366.

Уряд країни обдумує введення комендантської години, а політичні суперечки загрожують поставити під загрозу зусилля країни щодо приборкання другої хвилі вірусу.

Уряд Мадридського регіону, на який припадає майже третина усіх коронавірусних захворювань, сперечається з центральним урядом щодо того, як боротися зі зростанням кількості випадків захворювання на Сovid-19.

Виступаючи в середу вранці, регіональний президент Ізабель Діас Аюсо пообіцяла "хірургічні заходи для об'єднання економіки та здоров'я", додавши: "Для нас найголовніше, щоб економіка більше не страждала".

Коментар Діаса Аюсо відбувся через три дні після того, як вона відкрила нову дошку, присвячену пам'яті "жертв Covid-19 і особливо тих, хто помер".

Зараз він висить на фасаді штаб-квартири регіонального уряду на площі Пуерта-дель-Соль у Мадриді, поряд з двома іншими меморіалами катастрофічних подій в історії міста: жорстоко придушене повстання проти військ Наполеона в 1808 році та вибухи в поїздах 2004 року, в яких загинуло 193 людини.

В Іспанії вирує друга хвиля вірусу.

Пояснення того, що Лансет ввічливо назвав "неоптимальною реакцією Іспанії", знайти не важко. Як зазначає журнал, служби охорони здоров'я країни були сильно ослаблені жорсткою економією, що настала внаслідок економічної катастрофи 2008 року, і залишаються "недостатньо укомплектованими, недостатньо забезпеченими ресурсами та під напругою".

Жорсткі карантинні обмеження, які допомогли згладити першу хвилю вірусу, припинили занадто рано на тлі жахливих економічних застережень і поспіху повернутися влітку до нормального життя, а системи тестування і відстеження - особливо в Мадриді - виявили себе не достатніми.

Троє членів громадського об'єднання "Мадрид без майбутнього" у масках з проханням підтримати ресторанний та барний сектори. Фотографія: Родріго Хіменес / EPA


Наслідки дії Covid-19 очевидні у втомлених, розчарованих і гнівних словах медичного персоналу, який сподівався на довшу відстрочку, в присутності більше покупців золота, ніж туристів під знаменитим знаком Тіо Пепе в Пуерта-дель-Соль і, найяскравіше продемонстрованій у роздвоєній поведінці, яка ще більше погіршила і без того політику Іспанії.

Ще навесні, коли більшість іспанців стояли на своїх балконах та аплодували медичним працівникам, політики вже були зайняті зневажанням один одного в конгресі. В міру розгортання пандемії та її використання для партійних цілей, Іспанія потрапила в пастку, який гнітюче знайома виборцям Великобританії, США та Бразилії.

Попри критику уряду, пріоритети власних іспанських прав все більше деформуються. Лояльність партії стоїть на першому місці, потім — сприяння культурним війнам, а потім — економічним міркуванням. Дуже часто життя та здоров'я людей стає лише на далекому четвертому рівні.

Якщо, як зазначив Гойя, «сон розуму породжує монстрів», він також викидає свою частку опортуністів.
Того ж дня, коли Іспанія подолала мільйонну межу, конгрес розпочав обговорення питання недовіри, висунутої урядом коаліції під керівництвом соціалістів ультраправою партією Vox.

Але при всіх апокаліптичних нападах Вокса на «соцкомуністичний» уряд та каталонські та баскинські сепаратистські партії, які допомогли йому вступити на посаду, цей захід призначений не стільки для того, щоб зруйнувати уряд Педро Санчеса, прем'єр-міністра, скільки збентежити та обійти консервативних суперників Vox у Народній партії (ПП).

Парламентська арифметика означає, що рух майже напевно не вдасться, але це поранить ПП, який насміхається над стратегією Вокса, сказавши: «ПП є серйозною партією і не може витрачати ні хвилини на стратегії, приречені на невдачу".

Регіональний президент Мадрида Ізабель Діаз Аюсо оскаржила карантинні обмеження, накладені національним урядом. Фотографія: Фернандо Вільяр / EPA


Повноваження ПП як серйозного опонента випробувані під час кризи, і ніде більше, ніж у Мадриді. Діас Аюсо може бути лише регіональним президентом, але вона затьмарила лідера партії Пабло Касадо і стала, можливо, найголоснішим критиком центрального уряду.

Однак її напади на урядові дії щодо надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я часто включали дещо незрозумілу логіку.

Пояснюючи свою протидію продовженню загальнодержавного карантину ще в травні, вона аргументувала: "Людей щодня перевозять, але це не означає, що ми забороняємо машини".

Коли тривале зростання нових випадків у Мадриді змусило уряд Санчеса застосувати введення надзвичайного стану, щоб накласти обмеження на деякі частини регіону, Діас Аюзо протестувала, кидаючи юридичний виклик. Вона також поставила під сумнів поради епідеміологів щодо закриття барів та ресторанів, навіть якщо в інших регіонах це роблять добровільно.

Здається, її підхід поділяють не всі її колеги. У травні її рішення наполегливо послабити карантинні обмеження призвело до відставки начальника управління охорони здоров'я регіону, а на цьому тижні — від'їзду керівника первинної медичної допомоги Мадрида та начальника лікарні.

Її поведінка також підштовхнула зазвичай спокійного та ввічливого міністра охорони здоров'я Іспанії Сальвадора Іллу застосувати нехарактерно радикальну мову, коли він оголосив про надзвичайний стан.

"Політика — це служіння людям і зупинка вірусу", - сказала Ілла.

Постійний заплив Іспанії у небезпечні політичні води нічого не дає для народу, боротьби з пандемією та іміджу за кордоном.

Недалеко від нової меморіальної дошки в Пуерта-дель-Соль, вантажівка для здачі крові Іспанського Червоного Хреста під сірим жовтневим небом, нагадує, що хоча померлі заслуговують на те, щоб про них пам’ятали, живі також зараз потребують допомоги.

за матеріалами The Guardian


22.10.2020 1369
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1934
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1844
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1842
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5435 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1496

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

720

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

781

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

976

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

992
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1754
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3661
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10237
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26124
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10167 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7698
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

879
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

159
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

239
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

366
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1261
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

862