Іспанія - перша західноєвропейська країна, де понад мільйон хворих на Covid-19

Медичні працівники проводять тест на коронавірус у місті Логроньо, Іспанія. Фотографія: Ракель Манзанарес/EPA


Через шість тижнів після того, як стала першою західноєвропейською країною, де зафіксовано 500 000 випадків коронавірусу, Іспанія стала першою, де зафіксували мільйон, а у середу, 21 жовтня, вже 1 005 295 випадків інфікувань.

Також за останній тиждень зафіксовано 575 смертей, тепер офіційна кількість смертей від Covid досягла 34 366.

Уряд країни обдумує введення комендантської години, а політичні суперечки загрожують поставити під загрозу зусилля країни щодо приборкання другої хвилі вірусу.

Уряд Мадридського регіону, на який припадає майже третина усіх коронавірусних захворювань, сперечається з центральним урядом щодо того, як боротися зі зростанням кількості випадків захворювання на Сovid-19.

Виступаючи в середу вранці, регіональний президент Ізабель Діас Аюсо пообіцяла "хірургічні заходи для об'єднання економіки та здоров'я", додавши: "Для нас найголовніше, щоб економіка більше не страждала".

Коментар Діаса Аюсо відбувся через три дні після того, як вона відкрила нову дошку, присвячену пам'яті "жертв Covid-19 і особливо тих, хто помер".

Зараз він висить на фасаді штаб-квартири регіонального уряду на площі Пуерта-дель-Соль у Мадриді, поряд з двома іншими меморіалами катастрофічних подій в історії міста: жорстоко придушене повстання проти військ Наполеона в 1808 році та вибухи в поїздах 2004 року, в яких загинуло 193 людини.

В Іспанії вирує друга хвиля вірусу.

Пояснення того, що Лансет ввічливо назвав "неоптимальною реакцією Іспанії", знайти не важко. Як зазначає журнал, служби охорони здоров'я країни були сильно ослаблені жорсткою економією, що настала внаслідок економічної катастрофи 2008 року, і залишаються "недостатньо укомплектованими, недостатньо забезпеченими ресурсами та під напругою".

Жорсткі карантинні обмеження, які допомогли згладити першу хвилю вірусу, припинили занадто рано на тлі жахливих економічних застережень і поспіху повернутися влітку до нормального життя, а системи тестування і відстеження - особливо в Мадриді - виявили себе не достатніми.

Троє членів громадського об'єднання "Мадрид без майбутнього" у масках з проханням підтримати ресторанний та барний сектори. Фотографія: Родріго Хіменес / EPA


Наслідки дії Covid-19 очевидні у втомлених, розчарованих і гнівних словах медичного персоналу, який сподівався на довшу відстрочку, в присутності більше покупців золота, ніж туристів під знаменитим знаком Тіо Пепе в Пуерта-дель-Соль і, найяскравіше продемонстрованій у роздвоєній поведінці, яка ще більше погіршила і без того політику Іспанії.

Ще навесні, коли більшість іспанців стояли на своїх балконах та аплодували медичним працівникам, політики вже були зайняті зневажанням один одного в конгресі. В міру розгортання пандемії та її використання для партійних цілей, Іспанія потрапила в пастку, який гнітюче знайома виборцям Великобританії, США та Бразилії.

Попри критику уряду, пріоритети власних іспанських прав все більше деформуються. Лояльність партії стоїть на першому місці, потім — сприяння культурним війнам, а потім — економічним міркуванням. Дуже часто життя та здоров'я людей стає лише на далекому четвертому рівні.

Якщо, як зазначив Гойя, «сон розуму породжує монстрів», він також викидає свою частку опортуністів.
Того ж дня, коли Іспанія подолала мільйонну межу, конгрес розпочав обговорення питання недовіри, висунутої урядом коаліції під керівництвом соціалістів ультраправою партією Vox.

Але при всіх апокаліптичних нападах Вокса на «соцкомуністичний» уряд та каталонські та баскинські сепаратистські партії, які допомогли йому вступити на посаду, цей захід призначений не стільки для того, щоб зруйнувати уряд Педро Санчеса, прем'єр-міністра, скільки збентежити та обійти консервативних суперників Vox у Народній партії (ПП).

Парламентська арифметика означає, що рух майже напевно не вдасться, але це поранить ПП, який насміхається над стратегією Вокса, сказавши: «ПП є серйозною партією і не може витрачати ні хвилини на стратегії, приречені на невдачу".

Регіональний президент Мадрида Ізабель Діаз Аюсо оскаржила карантинні обмеження, накладені національним урядом. Фотографія: Фернандо Вільяр / EPA


Повноваження ПП як серйозного опонента випробувані під час кризи, і ніде більше, ніж у Мадриді. Діас Аюсо може бути лише регіональним президентом, але вона затьмарила лідера партії Пабло Касадо і стала, можливо, найголоснішим критиком центрального уряду.

Однак її напади на урядові дії щодо надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я часто включали дещо незрозумілу логіку.

Пояснюючи свою протидію продовженню загальнодержавного карантину ще в травні, вона аргументувала: "Людей щодня перевозять, але це не означає, що ми забороняємо машини".

Коли тривале зростання нових випадків у Мадриді змусило уряд Санчеса застосувати введення надзвичайного стану, щоб накласти обмеження на деякі частини регіону, Діас Аюзо протестувала, кидаючи юридичний виклик. Вона також поставила під сумнів поради епідеміологів щодо закриття барів та ресторанів, навіть якщо в інших регіонах це роблять добровільно.

Здається, її підхід поділяють не всі її колеги. У травні її рішення наполегливо послабити карантинні обмеження призвело до відставки начальника управління охорони здоров'я регіону, а на цьому тижні — від'їзду керівника первинної медичної допомоги Мадрида та начальника лікарні.

Її поведінка також підштовхнула зазвичай спокійного та ввічливого міністра охорони здоров'я Іспанії Сальвадора Іллу застосувати нехарактерно радикальну мову, коли він оголосив про надзвичайний стан.

"Політика — це служіння людям і зупинка вірусу", - сказала Ілла.

Постійний заплив Іспанії у небезпечні політичні води нічого не дає для народу, боротьби з пандемією та іміджу за кордоном.

Недалеко від нової меморіальної дошки в Пуерта-дель-Соль, вантажівка для здачі крові Іспанського Червоного Хреста під сірим жовтневим небом, нагадує, що хоча померлі заслуговують на те, щоб про них пам’ятали, живі також зараз потребують допомоги.

за матеріалами The Guardian


22.10.2020 1143
02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1396
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

859
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6060
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1577
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5985
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1740

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

386

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1046

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1354

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1352
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

311
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

526
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

720
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

287
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

442
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

759
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1262 1
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

74
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

117
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

244
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

415
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

649