Ірма Вітовська в Івано-Франківську репетирує нову виставу

 

 

В Івано-Франківську – подалі від доброзичливих очей столичних колежанок – Ірма Вітовська удень і вночі репетирує нову виставу.

 

За різними прогнозами, постановка має стати головною театральною сенсацією нового сезону. Це – «Оскар і Рожева Пані» за мотивами твору всесвітньо відомого письменника Еріка-Еммануеля Шмітта, інформує Фіртка з посиланням на Культпростір.

 

Ірма грає Рожеву Пані, жінку-ангела, яка втішає бідного хворого хлопчика Оскара, відкриваючи йому дорогу до віри – до Бога.

 

Саме ця роль десять років тому стала тріумфом для великої Аліси Фрейндліх: в Санкт-Петербурзі у творі Шмітта вона зіграла абсолютно всі ролі: від хворого малюка – до пані, від його друзів – до суворих лікарів.

 

Вітовська, на відміну від Фрейндліх, не захотіла бути «скупим лицарем», тому в її новому проекті задіяно багато акторів. У тому числі і найголовніших акторів – дітей, юних івано-франківців. Цим десятирічним хлопчикам та дівчаткам належить складне й відповідальне завдання: зіграти Оскара і його ровесників, при цьому переконавши дорослих прискіпливих глядачів у тому, що вони гідні працювати на одній сцені поруч із популярною Вітовською.

 

У такому ракурсі майбутній український «Оскар», можливо, відкриває нову сторінку сценічних інтерпретацій творів Шмітта. Раніше на основі цього ж роману грали, в основному, моновистави або вистави-дуети. В Україні вперше в «Оскарі» на сцену вийдуть – діти. З якими дуже непросто конкурувати за енергетикою та безпосередністю навіть маститим дорослим артистам.

 

Шанувальники творчості Шмітта добре знають, що в основі «Оскара» – 13 щемливих листів бідного хлопчика – до Нього... До Бога. У своїх листах дитина просить про радощі земні, які їй лишилися на цьому світі.

 

Хлопчисько проживає кожен день свого згасаючого життя – за десять років. І до кінця божественного епістолярію дитина вже виявляється (умовно) майже 100-річним старцем.

 

Ця історія Шмітта змусила ридати весь світ – і читачів, і глядачів. Шмітт благає про милосердя, про доброту. Про віру, яка також може зцілювати душу…

 

– Цією історією я «захворіла» ще кілька років тому, – розповідає Cultprostir Ірма Вітовська. – Довго шукала матеріал, на основі якого можна було б донести до наших людей досить складну і тривожну проблему – паліативної допомоги маленьким українцям. Тим дітям, які потребують співчуття та співучасті. Адже згідно зі статистикою, такої допомоги в нашій країні вимагає близько 18000 діток! І, знаєте, нічого кращого, глибшого та людянішого, ніж «Оскар» Шмітта, – на цю тему у світовій літературі немає... Тому, дай Боже, щоби все склалося і вистава вийшла, адже мені дуже хочеться, щоб кожен майбутній показ був ще й зверненням – до суспільства, до уряду, до можновладців: не можна лишати напризволяще тих хворих діток, які потребують постійного догляду та моральної підтримки. Більше того: такі діти потребують створення спеціальних центрів паліативної допомоги в різних містах України. І без допомоги держави в цьому питанні не обійтися. У такій ініціативі нашими партнерами вже стали Міжнародний фонд «Відродження», благодійний Фонд допомоги Матері Терези (Івано-Франківськ). Сподіваюся, в цьому ж проекті до нас приєднаються нові друзі, тому що це не комерційний проект, а виключно – благодійний. І його мета – підтримка дітей. На жаль, через війну на сході Україна сьогодні втрачає гідних мужніх чоловіків... У цей же час ми зобов’язані пам'ятати також про дітей, яким потрібна наша допомога і наша любов.

 

Актриса мріє показати свою майбутню виставу – у найбільших містах України. Вона також мріє запросити на прем'єру самого автора – сучасного класика Еріка-Еммануеля Шмітта. Постановником проекту виступає один з найяскравіших сучасних українських режисерів – Ростислав Держипільський. Він – керівник Івано-Франківського театру, на базі якого створюється цей всеукраїнський благодійний театральний проект, київська прем'єра якого вже призначена на жовтень.

 

 

 

 


27.08.2015 428 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1489 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1783 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2569
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2355 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7593
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15306 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

363

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1074

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1148

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1936
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

319
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

697
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

936
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

962
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1989
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1040
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35189 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

315
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

523
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

664
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

987