Іпотечне кредитування під 7%: чи вигідно і коли іванофранківці зможуть скористатись?

Купівля квартири в іпотеку вже з весни цього року обіцяє стати доступнішою для іванофранківців.

Принаймні такі висновки можна зробити з останніх заяв Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, зроблених главою Уряду на зустрічі з бізнесом “EBA Global Outlook 2021: the Year of Big Questions”, яка відбувалась 4 лютого цього року у форматі онлайн-панельної дискусії. З його слів, вже з 1 березня 2021 року планується запустити проєкт зниження ставок по іпотечному кредиту до 7% «Первинне житло».

«Вже починаючи з 1 березня, іпотека під 7% «Первинне житло» буде доступна в Україні. Далі ми будемо це розвивати – і іпотеку, і фінансовий лізинг житла для соціальних категорій під 5% ми хочемо цього року запустити через Державну іпотечну установу», — зазначив Денис Шмигаль.

Що мав на увазі Прем’єр, розповідаючи про дешеву іпотеку?

Варто відзначити, що 27 січня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 63 «Деякі питання здешевлення вартості іпотечних кредитів», якою передбачив можливість компенсації державою в особі Фонду розвитку підприємництва  процентної ставки за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла.

Відповідно до вказаної постанови компенсація процентів надається позичальникам, які отримали в уповноваженому банку іпотечний кредит у національній валюті, з метою зниження їх фактичних витрат на сплату базової процентної ставки до рівня 7% річних. Тобто банк встановлює свою процентну ставку за кредитним договором, а держава в особі Фонду розвитку підприємництва компенсовує все, що більше, ніж 7%.

Варто відзначити, що такий механізм поширюється на кредити як для громадян, які бажають придбати житло, так і для тих, хто хоче збудувати будинок самостійно, проте його не можна задіяти для придбання житла, збудованого до 2015 року.

Постанова передбачає низку умов для залучення механізму здешевлення іпотеки. По-перше, метою іпотечного кредиту має бути  придбання у власність житла. По-друге, кредитні кошти надаються шляхом їх перерахування уповноваженим банком єдиним платежем на рахунок продавця предмета іпотеки. Максимальна сума кредиту не повинна перевищувати 2 мільйони гривень, а максимальна вартість житла – 2,5 мільйони гривень. Строк іпотечного кредиту повинен бути не більшим, ніж 240 місяців, а строк виплати компенсації процентів відповідає строку іпотечного кредиту. Перший внесок, який позичальник повинен сплатити з власних коштів не повинен бути меншим, ніж 15%, від вартості предмета позики.

Є також вимога до процентної ставки, яку встановлюють банки відповідно до кредитних договорів. Відповідно до постанови Уряду, вона не може бути більшою, ніж Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб (UIRD) на 12 місяців плюс 4,5% для готових квартир та будинків, і не більше Індексу UIRD на 12 місяців плюс 7% – на житло в об’єктах незавершеного будівництва. При встановленому (за даними агенції “Thomson Reuters”) станом на 16 лютого Індексі UIRD 8,64 це відповідно 13,04% та 15,64%.

Уряд також визначив категорії осіб, які мають право скористатись програмою здешевлення кредитів.

Це, зокрема, особи, які потребують покращення житлових умов, а саме:

  • громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 13,65 квадратних метра на одного члена сім’ї,
  • особи, що проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку;
  • мешканці аварійних та ветхих будинків;
  • молоді сім’ї;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • науково-педагогічні працівники;
  • медичні працівники;
  • працівники бюджетної сфери.

Компанія blago developer співпрацює з усіма банками і готова до будь-якої співпраці, яка полегшить клієнтам придбати зручне комфортне житло.

Придбати світлі комфортні квартири у Івано-Франківську у надійного забудовника blago developer можна в ЖК Comfort Park, Chocolate, Family Plaza, Паркова Алея, Авторський, Main House, районі Manhattan, елітних комплексах Parus чи Royal Hall, а також котедж в містечку Franko River Club.

Партнерський матеріал


19.02.2021 815
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1424 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1721 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2526
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2331 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7572
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15288 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

350

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1063

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1134

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1924
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

307
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

686
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

926
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

950
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1976
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1030
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35178 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

298
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

510
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

653
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

969