Інвестиції у курортну нерухомість Карпат під час війни - перспективна ніша!

Чи можливе зростання вартості курортної нерухомості в Україні у 2023-2024 роках та які об'єкти можуть становити основу інвестиційного портфеля?

Закономірно, що у короткостроковій та середньостроковій перспективі західна частина України перетвориться на потужний центр внутрішнього туризму. Галичина, Прикарпаття, Закарпаття, Буковина та інші регіони вже зараз залучають багатьох інвесторів. На жаль, частина морських курортів перебувають у тимчасовій окупації. Масштабне мінірування водних площ та прибережних зон остаточно поставило на паузу розвиток та діяльність майже всіх курортів півдня України.

Попит на відпочинок впав на всій території нашої держави. Але позитивні прогнози все ж таки зберігаються для західного регіону. Отже, спробуємо з'ясувати, як грамотно інвестувати в курортну нерухомість, і на що насамперед звертати увагу при виборі об'єкту.

Що буде з вартістю курортної нерухомості на заході України у найближчі роки?

Люди готові платити за безпеку. Отже, є всі підстави припустити, що у найближчі три-п'ять років вартість рекреаційної нерухомості у західному регіоні зросте щонайменше у кілька разів.

Такі фактори, як можливий вступ до ЄС та НАТО у найближчому майбутньому, також сприятимуть підвищенню вартості земельних ділянок та нерухомості будь-якого типу.

Вартість будівництва зростає через обмеженість земельного ресурсу та введення жорсткіших норм забудови. Вчорашні 300-400 доларів за квадрат сьогодні вже перетворилися на 700-900 доларів, а собівартість внутрішнього оздоблення взагалі знаходиться в межах 700-1000 доларів на ту саму одиницю площі.

Настрій покупців та стан ринку землі під час війни.

Бізнес починає приходити до тями від торішнього шоку повномасштабного вторгнення. Вже зараз ціна квадратного метра в котеджних містечках зростає зі швидкістю 10-15% на рік.

Лише п'ять, максимум сім років тому вартість на 100% укомплектованих апартаментів у курортному Буковелі була 1 000 — 1 500 доларів за квадрат, тоді як зараз ця сума знаходиться в межах 2 500 — 5 000 доларів.

Перспективи інвестицій у західні регіони

Після аналізу кількох десятків об'єктів ми дійшли висновку, що далеко не всі забудовники дають конкретні прогнози щодо прибутковості об'єктів у найближчій перспективі. Навіть незважаючи на те, що курортна нерухомість західного регіону України сьогодні передбачає високу завантаженість за замовчуванням.

Традиційно привабливішими для інвесторів вважаються об'єкти з розвиненою інфраструктурою. Наявність лазні, сауни, зони відпочинку, SPA, ресторану, дитячого майданчика, пункту прокату спорядження та інших додаткових опцій значно підвищує інтерес потенційних покупців, орендарів тощо.

Найбільш перспективними у цьому плані вважаються об'єкти, які співпрацюють із готельними операторами. У цьому випадку все буде зроблено згідно з заздалегідь затвердженими технічними вимогами індустрії, а економічна частина і прибутковість будуть прораховані за найбільш реалістичним сценарієм.

Важливо звернути увагу, що готельний оператор працює лише з тими об'єктами, які мають реальні перспективи інвестиційної привабливості та комерційного розвитку, принаймні протягом 5-10 років.

Два підходи до інвестування в курортну нерухомість 

Пасивна тактика інвестування  — спочатку інвестор вкладається в об'єкт або частку, а потім у наступні роки повертає свої кошти в грошовій формі частинами, наприклад протягом п'яти років. Зазвичай це дохід від оренди, що пропорційно розподіляється між інвесторами за підсумками року.

Це стабільна тактика з низьким порогом входу від $10 000. Для додаткової надійності рекомендуємо вибирати об'єкти під контролем керуючих компаній.

Перепродаж тактика інвестування  — тактика швидкого прибутку через продаж раніше купленого об'єкта, наприклад, на стадії часткової готовності, вже у вигляді готового бізнесу.

Поки що темпи зростання вартості апарт-готелів значно випереджають аналогічні показники комерційної нерухомості та житлових будинків. Завдяки цьому тактика перепродажу може дати непогані фінансові результати в найближчому майбутньому.

На що звертати увагу при виборі об'єкта для інвестицій в курортній зоні?

Насамперед експерти радять дивитися на такі показники та фактори:

  • середньорічне завантаження, наприклад, навіть у найпопулярнішому Буковелі воно становить 55-60% на рік;
  • середній чек, добре, якщо він буде $50 або вище за збереження високого рівня завантаження;
  • розвинена власна інфраструктура – це козир, завдяки якому ваш об'єкт заповнюватиметься насамперед у порівнянні з готелями конкурентів;
  • юридична чистота всієї документації на землю та споруду;
  • стан під'їзду до локації та хто відповідає за його утримання;
  • видові локації дорожчі, але й мають попит серед туристів, отже, гірські об'єкти важче будувати, але набагато легше заповнювати гостями;
  • при виборі фінансової моделі переконайтеся, що частина прибутку, яку інвестор віддає на утримання, входять витрати на господарську діяльність, догляд за номером і маркетинг;
  • обов'язково подивіться на об'єкт інвестування як гість, поставте собі запитання, чи зупинилися б ви самі в такому комплексі;
  • мінімальна прибутковість має зберігатися на рівні 10%;
  • ще одна ознака надійного та стабільно працюючого об'єкта – чітко прописані правила користування нерухомістю.

Котеджі – найперспективніша ніша для інвестування в курорнту нерухомість Карпат. 

Останні 12 місяців власники котеджів біля відомих курортів Карпат збільшили свій капітал мінімум на 20% і ціни продовжать зростати. Найбільш привабливою в сегменті традиційно вважається нерухомість у Буковелі. Об'єкти в цій місцевості підходять для отримання місячного пасивного доходу від оренди, а також щодо швидкого і вигідного перепродажу.

Оптимальний варіант - вибрати об'єкт під крилом компанії, що керує, яка вирішує всі організаційні питання. Приблизний середній прибуток від одного такого об'єкта досягає $25 000 на рік.

Яскравим прикладом місця концентрації подібних об'єктів, який можна брати за умовний орієнтир для інвестора — котеджі TrueVille, побудовані в центрі Поляниці. Саме в цій місцевості ідеальна екологія поєднується із добре розвиненою інфраструктурою курортного Буковеля. А відстань до найближчого витягу всього 1.3 км.

Містечко Трувіль - сучасні котеджі біля Буковеля

Проект будується за канадською технологією та спочатку планувався з урахуванням кліматичних особливостей Карпат. Екстер'єр у стилі барнхауса доповнюють оригінальні інтер'єрні рішення, новітні інженерні системи, бездоганне оздоблення зсередини, ергономічне та функціональне планування внутрішнього простору.

Враховуючи ситуацію в країні, особливо важливо, що кожен будинок у TrueVille повністю автономен, з власним джерелом живлення, а також системами водовідведення та водопостачання.

На території прокладено високошвидкісний оптоволоконний інтернет. Безперебійний доступ передбачено завдяки роботі терміналу StarLink.

З вікон котеджів відкриваються панорамні краєвиди на гори. На території працює ресторан, з вікон якого також відкриваються чарівні панорами.

У котеджному містечку є затишний басейн з підігрівом, доступ до просторих терас для занять йогою, відпочинку та барбекю. У кроковій доступності ТРЦ, аптеки, магазини.

На об'єкті в режимі 24/7 працює охорона та ведеться відеоспостереження. Усі будинки обладнані централізованою пожежною системою із гідрантом. Кожен об'єкт застрахований у надійного страхувальника.

Купівля котеджу біля Буковеля на території містечка TrueVille дозволяє включити до інвестиційного портфеля прибуткову нерухомість у перспективному та безпечному курортному регіоні України.

Партнерський матеріал


15.09.2023 2575
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1015
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2763
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

956
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1026 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3064 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

874

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2316
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7370
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

279
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

367
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

643
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1098