Інвестиції у курортну нерухомість Карпат під час війни - перспективна ніша!

Чи можливе зростання вартості курортної нерухомості в Україні у 2023-2024 роках та які об'єкти можуть становити основу інвестиційного портфеля?

Закономірно, що у короткостроковій та середньостроковій перспективі західна частина України перетвориться на потужний центр внутрішнього туризму. Галичина, Прикарпаття, Закарпаття, Буковина та інші регіони вже зараз залучають багатьох інвесторів. На жаль, частина морських курортів перебувають у тимчасовій окупації. Масштабне мінірування водних площ та прибережних зон остаточно поставило на паузу розвиток та діяльність майже всіх курортів півдня України.

Попит на відпочинок впав на всій території нашої держави. Але позитивні прогнози все ж таки зберігаються для західного регіону. Отже, спробуємо з'ясувати, як грамотно інвестувати в курортну нерухомість, і на що насамперед звертати увагу при виборі об'єкту.

Що буде з вартістю курортної нерухомості на заході України у найближчі роки?

Люди готові платити за безпеку. Отже, є всі підстави припустити, що у найближчі три-п'ять років вартість рекреаційної нерухомості у західному регіоні зросте щонайменше у кілька разів.

Такі фактори, як можливий вступ до ЄС та НАТО у найближчому майбутньому, також сприятимуть підвищенню вартості земельних ділянок та нерухомості будь-якого типу.

Вартість будівництва зростає через обмеженість земельного ресурсу та введення жорсткіших норм забудови. Вчорашні 300-400 доларів за квадрат сьогодні вже перетворилися на 700-900 доларів, а собівартість внутрішнього оздоблення взагалі знаходиться в межах 700-1000 доларів на ту саму одиницю площі.

Настрій покупців та стан ринку землі під час війни.

Бізнес починає приходити до тями від торішнього шоку повномасштабного вторгнення. Вже зараз ціна квадратного метра в котеджних містечках зростає зі швидкістю 10-15% на рік.

Лише п'ять, максимум сім років тому вартість на 100% укомплектованих апартаментів у курортному Буковелі була 1 000 — 1 500 доларів за квадрат, тоді як зараз ця сума знаходиться в межах 2 500 — 5 000 доларів.

Перспективи інвестицій у західні регіони

Після аналізу кількох десятків об'єктів ми дійшли висновку, що далеко не всі забудовники дають конкретні прогнози щодо прибутковості об'єктів у найближчій перспективі. Навіть незважаючи на те, що курортна нерухомість західного регіону України сьогодні передбачає високу завантаженість за замовчуванням.

Традиційно привабливішими для інвесторів вважаються об'єкти з розвиненою інфраструктурою. Наявність лазні, сауни, зони відпочинку, SPA, ресторану, дитячого майданчика, пункту прокату спорядження та інших додаткових опцій значно підвищує інтерес потенційних покупців, орендарів тощо.

Найбільш перспективними у цьому плані вважаються об'єкти, які співпрацюють із готельними операторами. У цьому випадку все буде зроблено згідно з заздалегідь затвердженими технічними вимогами індустрії, а економічна частина і прибутковість будуть прораховані за найбільш реалістичним сценарієм.

Важливо звернути увагу, що готельний оператор працює лише з тими об'єктами, які мають реальні перспективи інвестиційної привабливості та комерційного розвитку, принаймні протягом 5-10 років.

Два підходи до інвестування в курортну нерухомість 

Пасивна тактика інвестування  — спочатку інвестор вкладається в об'єкт або частку, а потім у наступні роки повертає свої кошти в грошовій формі частинами, наприклад протягом п'яти років. Зазвичай це дохід від оренди, що пропорційно розподіляється між інвесторами за підсумками року.

Це стабільна тактика з низьким порогом входу від $10 000. Для додаткової надійності рекомендуємо вибирати об'єкти під контролем керуючих компаній.

Перепродаж тактика інвестування  — тактика швидкого прибутку через продаж раніше купленого об'єкта, наприклад, на стадії часткової готовності, вже у вигляді готового бізнесу.

Поки що темпи зростання вартості апарт-готелів значно випереджають аналогічні показники комерційної нерухомості та житлових будинків. Завдяки цьому тактика перепродажу може дати непогані фінансові результати в найближчому майбутньому.

На що звертати увагу при виборі об'єкта для інвестицій в курортній зоні?

Насамперед експерти радять дивитися на такі показники та фактори:

  • середньорічне завантаження, наприклад, навіть у найпопулярнішому Буковелі воно становить 55-60% на рік;
  • середній чек, добре, якщо він буде $50 або вище за збереження високого рівня завантаження;
  • розвинена власна інфраструктура – це козир, завдяки якому ваш об'єкт заповнюватиметься насамперед у порівнянні з готелями конкурентів;
  • юридична чистота всієї документації на землю та споруду;
  • стан під'їзду до локації та хто відповідає за його утримання;
  • видові локації дорожчі, але й мають попит серед туристів, отже, гірські об'єкти важче будувати, але набагато легше заповнювати гостями;
  • при виборі фінансової моделі переконайтеся, що частина прибутку, яку інвестор віддає на утримання, входять витрати на господарську діяльність, догляд за номером і маркетинг;
  • обов'язково подивіться на об'єкт інвестування як гість, поставте собі запитання, чи зупинилися б ви самі в такому комплексі;
  • мінімальна прибутковість має зберігатися на рівні 10%;
  • ще одна ознака надійного та стабільно працюючого об'єкта – чітко прописані правила користування нерухомістю.

Котеджі – найперспективніша ніша для інвестування в курорнту нерухомість Карпат. 

Останні 12 місяців власники котеджів біля відомих курортів Карпат збільшили свій капітал мінімум на 20% і ціни продовжать зростати. Найбільш привабливою в сегменті традиційно вважається нерухомість у Буковелі. Об'єкти в цій місцевості підходять для отримання місячного пасивного доходу від оренди, а також щодо швидкого і вигідного перепродажу.

Оптимальний варіант - вибрати об'єкт під крилом компанії, що керує, яка вирішує всі організаційні питання. Приблизний середній прибуток від одного такого об'єкта досягає $25 000 на рік.

Яскравим прикладом місця концентрації подібних об'єктів, який можна брати за умовний орієнтир для інвестора — котеджі TrueVille, побудовані в центрі Поляниці. Саме в цій місцевості ідеальна екологія поєднується із добре розвиненою інфраструктурою курортного Буковеля. А відстань до найближчого витягу всього 1.3 км.

Містечко Трувіль - сучасні котеджі біля Буковеля

Проект будується за канадською технологією та спочатку планувався з урахуванням кліматичних особливостей Карпат. Екстер'єр у стилі барнхауса доповнюють оригінальні інтер'єрні рішення, новітні інженерні системи, бездоганне оздоблення зсередини, ергономічне та функціональне планування внутрішнього простору.

Враховуючи ситуацію в країні, особливо важливо, що кожен будинок у TrueVille повністю автономен, з власним джерелом живлення, а також системами водовідведення та водопостачання.

На території прокладено високошвидкісний оптоволоконний інтернет. Безперебійний доступ передбачено завдяки роботі терміналу StarLink.

З вікон котеджів відкриваються панорамні краєвиди на гори. На території працює ресторан, з вікон якого також відкриваються чарівні панорами.

У котеджному містечку є затишний басейн з підігрівом, доступ до просторих терас для занять йогою, відпочинку та барбекю. У кроковій доступності ТРЦ, аптеки, магазини.

На об'єкті в режимі 24/7 працює охорона та ведеться відеоспостереження. Усі будинки обладнані централізованою пожежною системою із гідрантом. Кожен об'єкт застрахований у надійного страхувальника.

Купівля котеджу біля Буковеля на території містечка TrueVille дозволяє включити до інвестиційного портфеля прибуткову нерухомість у перспективному та безпечному курортному регіоні України.

Партнерський матеріал


15.09.2023 2145
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

328
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3633
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2973
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1800
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4987
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

359
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

512
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721