Інклюзивне навчання в школах Коломиї все-таки запровадять

 

Інклюзивне навчання в школах міста Коломиї все-таки запровадять, якщо цього бажатимуть батьки дітей, які потребують особливих освітніх послуг.


Таку думку у своєму заключному слові виголосила голова Коломийського міського благодійного фонду “Крокус” Любов Масевич на семінарі для батьків, освітян та влади, який відбувся в управлінні освіти Коломийської міської ради 20 червня 2012 року.

 

Семінар-тренінг “Реалізація права дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту через впровадження інклюзивного навчання на Коломийщині” організувало правління Коломийського благодійного фонду “Крокус” разом з Білоцерківським міським товариством дітей-інвалідів та їх батьків “Аюрведа” в рамках проекту “Громадянське суспільство - за захист прав дітей з особливими потребами на рівний доступ до якісної освіти”. В роботі семінару взяли участь 12 сімей, в яких ростуть дітки з особливими потребами, менеджер ГО “Аюрведа” Валерій Панько, волонтер Корпусу Миру в Україні Майк Ву, заступник міського голови Володимир Тарновецький, головний спеціаліст управління освіти Іван Мельник та завідувач інформаційно-методичним центром Уляна Волошинюк, завідувач відділом інклюзивного та інтегрованого навчання Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Волошин, методист цього відділу Марія Руда, голова Коломийської ПМПК Надія Дзюб, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Світлана Стадник та вчителі загальноосвітніх шкіл міста №№ 1,3,4,5,6,7,10 та ПМЛ.

 

Роботою семінару зацікавились редакції газети “Коломийські вісти”, Телерадіокомпанії “НТК” та “Галичина”.



Увесь зміст семінару червоною ниткою був переплетений думками, що йшли від душі і досвіду його організаторів. Нікого з присутніх не залишили байдужими такі висловлювання:

- Сприймай впровадження інклюзивного навчання так, ніби цього потребує Твоя рідна дитина і дякуй Господу, якщо це не так!

- Діти з інвалідністю чекають від Тебе не співчуття і жалю, а елементарної громадянської позиції, розуміння, посильної допомоги і підтримки, часто навіть не фінансової.

- Дай дитині з інвалідністю відчути радість спілкування з однолітками у звичайному класі, а потім дай можливість вибрати, куди піти навчатися - в спецшколу - інтернат, в в загальноосвітню школу на індивідуальне навчання дома чи щоденно відвідувати інклюзивний клас.

- Спрямуйте своє мислення і дії виключно в інтересах неповно справної дитини і ніколи не помилишся у своєму виборі.

- Запитай у дитини, чого хоче вона, тоді приймай рішення і ніколи нічого не роби для дитини без дитини.



Щоб запровадити інклюзивне навчання і поставити його на якісно новий рівень треба, щоб кожен учасник цього непростого процесу сповна виконав саме свою місію, яка виллється у тісну співпрацю:

батьки виявлять бажання віддати свою дитину в інклюзивний клас і повідомлять про це вибрану ними школу;

освітяни створять умови для комфортного перебування і якісного навчання дитини: вони знають, що для цього треба;

інститут післядипломної педагогічної освіти на запит управління освіти займеться підготовкою педагогічних працівників до роботи в класах з інклюзією;

медики не будуть впливати на вибір батьків, лише займатимуться лікуванням та медичною реабілітацією, а не рекомендаціями з питань навчання, усвідомлюючи, що тільки лікуючи, не використовуючи педагогічних методик, дитину нічому не навчиш;

члени ПМПК чітко усвідомлять свою рекомендаційну і супроводжуючу, а не постановляючу роль у виборі місця навчання дитини з особливими освітніми потребами, будуть працювати в інтересах дитини;

Коломийська влада перейметься проблемами фінансування освітянського бюджету, зуміє знайти формулу перерозподілу коштів для фінансування програми інклюзивного навчання.

Вся нормативно – правова база для вирішення даного питання в Україні уже є.

Коломия і коломияни завжди були в центрі новітніх програм і новітніх технологій, то чому б нам в черговий раз не продемонструвати свою активну життєву позиці, стати в авангарді запровадження інклюзії і не тільки в освіті, а і в інших сферах життя міста Коломиї. Адже поняття інклюзії набагато ширше і не зводиться лише до навчання дітей з особливими потребами. Англійське дієслово inclusaon перекладається, як утримувати, включати, мати місце у складі чогось. Цей термін відображає нові погляди не лише на освіту, але й на місце людини в громаді.

 

Уже пішов сьомий рік, як Коломийський міський благодійний фонд підтримки дітей та молоді з інтелектуальною обмеженістю “Крокус” наполегливо працює над включенням осіб, якими опікується, в громаду міста і має уже певні успіхи. Багато мрій уже збулося, та ще багато задумів і програм не реалізовано. Впевнені, що все найцікавіше і найвагоміше ще попереду. Громада неодноразово почує про нас. З червня 2012 року ми починаємо реалізовувати проект волонтера Корпусу Миру в Україні Майка Ву, спрямований на розвиток потенціалу нашої організації, активізації волонтерського руху в наданні допомоги дітям та молодим людьми з інвалідністю, а також покращення якості просвітницької роботи та психологічної підтримки за програмою “Батьки для батьків”. Ласкаво запрошуємо всіх небайдужих людей до співпраці і допомоги.



Любов МАСЕВИЧ, голова правління Коломийського міського БФ ”Крокус”


24.06.2012 2295 0
Коментарі (0)

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1382
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2136
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1341
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1632 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4403 8
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34195

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

834

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

326

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

299

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

602
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1399
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1479
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

883
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6743
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2163
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12450
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1764
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

721
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

770
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

573
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1131
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

501