Інклюзивне навчання в школах Коломиї все-таки запровадять

 

Інклюзивне навчання в школах міста Коломиї все-таки запровадять, якщо цього бажатимуть батьки дітей, які потребують особливих освітніх послуг.


Таку думку у своєму заключному слові виголосила голова Коломийського міського благодійного фонду “Крокус” Любов Масевич на семінарі для батьків, освітян та влади, який відбувся в управлінні освіти Коломийської міської ради 20 червня 2012 року.

 

Семінар-тренінг “Реалізація права дітей з особливими освітніми потребами на якісну освіту через впровадження інклюзивного навчання на Коломийщині” організувало правління Коломийського благодійного фонду “Крокус” разом з Білоцерківським міським товариством дітей-інвалідів та їх батьків “Аюрведа” в рамках проекту “Громадянське суспільство - за захист прав дітей з особливими потребами на рівний доступ до якісної освіти”. В роботі семінару взяли участь 12 сімей, в яких ростуть дітки з особливими потребами, менеджер ГО “Аюрведа” Валерій Панько, волонтер Корпусу Миру в Україні Майк Ву, заступник міського голови Володимир Тарновецький, головний спеціаліст управління освіти Іван Мельник та завідувач інформаційно-методичним центром Уляна Волошинюк, завідувач відділом інклюзивного та інтегрованого навчання Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Волошин, методист цього відділу Марія Руда, голова Коломийської ПМПК Надія Дзюб, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Світлана Стадник та вчителі загальноосвітніх шкіл міста №№ 1,3,4,5,6,7,10 та ПМЛ.

 

Роботою семінару зацікавились редакції газети “Коломийські вісти”, Телерадіокомпанії “НТК” та “Галичина”.



Увесь зміст семінару червоною ниткою був переплетений думками, що йшли від душі і досвіду його організаторів. Нікого з присутніх не залишили байдужими такі висловлювання:

- Сприймай впровадження інклюзивного навчання так, ніби цього потребує Твоя рідна дитина і дякуй Господу, якщо це не так!

- Діти з інвалідністю чекають від Тебе не співчуття і жалю, а елементарної громадянської позиції, розуміння, посильної допомоги і підтримки, часто навіть не фінансової.

- Дай дитині з інвалідністю відчути радість спілкування з однолітками у звичайному класі, а потім дай можливість вибрати, куди піти навчатися - в спецшколу - інтернат, в в загальноосвітню школу на індивідуальне навчання дома чи щоденно відвідувати інклюзивний клас.

- Спрямуйте своє мислення і дії виключно в інтересах неповно справної дитини і ніколи не помилишся у своєму виборі.

- Запитай у дитини, чого хоче вона, тоді приймай рішення і ніколи нічого не роби для дитини без дитини.



Щоб запровадити інклюзивне навчання і поставити його на якісно новий рівень треба, щоб кожен учасник цього непростого процесу сповна виконав саме свою місію, яка виллється у тісну співпрацю:

батьки виявлять бажання віддати свою дитину в інклюзивний клас і повідомлять про це вибрану ними школу;

освітяни створять умови для комфортного перебування і якісного навчання дитини: вони знають, що для цього треба;

інститут післядипломної педагогічної освіти на запит управління освіти займеться підготовкою педагогічних працівників до роботи в класах з інклюзією;

медики не будуть впливати на вибір батьків, лише займатимуться лікуванням та медичною реабілітацією, а не рекомендаціями з питань навчання, усвідомлюючи, що тільки лікуючи, не використовуючи педагогічних методик, дитину нічому не навчиш;

члени ПМПК чітко усвідомлять свою рекомендаційну і супроводжуючу, а не постановляючу роль у виборі місця навчання дитини з особливими освітніми потребами, будуть працювати в інтересах дитини;

Коломийська влада перейметься проблемами фінансування освітянського бюджету, зуміє знайти формулу перерозподілу коштів для фінансування програми інклюзивного навчання.

Вся нормативно – правова база для вирішення даного питання в Україні уже є.

Коломия і коломияни завжди були в центрі новітніх програм і новітніх технологій, то чому б нам в черговий раз не продемонструвати свою активну життєву позиці, стати в авангарді запровадження інклюзії і не тільки в освіті, а і в інших сферах життя міста Коломиї. Адже поняття інклюзії набагато ширше і не зводиться лише до навчання дітей з особливими потребами. Англійське дієслово inclusaon перекладається, як утримувати, включати, мати місце у складі чогось. Цей термін відображає нові погляди не лише на освіту, але й на місце людини в громаді.

 

Уже пішов сьомий рік, як Коломийський міський благодійний фонд підтримки дітей та молоді з інтелектуальною обмеженістю “Крокус” наполегливо працює над включенням осіб, якими опікується, в громаду міста і має уже певні успіхи. Багато мрій уже збулося, та ще багато задумів і програм не реалізовано. Впевнені, що все найцікавіше і найвагоміше ще попереду. Громада неодноразово почує про нас. З червня 2012 року ми починаємо реалізовувати проект волонтера Корпусу Миру в Україні Майка Ву, спрямований на розвиток потенціалу нашої організації, активізації волонтерського руху в наданні допомоги дітям та молодим людьми з інвалідністю, а також покращення якості просвітницької роботи та психологічної підтримки за програмою “Батьки для батьків”. Ласкаво запрошуємо всіх небайдужих людей до співпраці і допомоги.



Любов МАСЕВИЧ, голова правління Коломийського міського БФ ”Крокус”


24.06.2012 2361 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2773
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20938
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1826
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1305 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2324
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3976

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

615

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2077

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

771

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1371
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

432
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

959
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24461
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

693
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

705
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

653
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

794
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8142
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

687 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

833
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2125 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

790