
Вчора поціновувачам велосипедів у новому антикафе «Stantsiya» презентували стратегічне бачення програми «Тепле вело-місто», яка передбачає, що Івано-Франківськ може стати ідеальним містом для велосипедистів.
Ініціатори та учасники заходу бачать Івано-Франківськ як типове європейське місто, у якому пересування на велосипеді мало би розглядатись не як спорт, а як буденність. Основна ціль – «підсадити» якомога більше людей на велотранспорт, пише Курс.
«Ми бачимо Франківськ лідером в Україні – це однозначно, а також в центрально-східній Європі. Ми вважаємо, що за 5-10 років ми зможемо догнати і перегнати Європу. Наша основна ціль – досягти, щоб 41% мешканців стали велосипедистами. Чому 41? Бо ми хочемо, щоб їх було більше, ніж в Амстердамі – там 38 %», - розповідає один з ініціаторів Віктор Загреба.
Перспективні напрямки, на яких волонтери спільноти зосереджують увагу: зручність, безпека, ставлення та відпочинок. Велосипед – найзручніший та найоптимальніший засіб пересування, особливо у невеликому місті. Велокрадіжки останнім часом в обласному центрі почастішали. Можливість ДТП за участі велосипедистів також є. Тому безпека – серед пріоритетних напрямків «руху» спільноти. Виховання масової свідомості та культури поведінки на велосипеді входить у рамки поняття «свідомість» очима учасників «Теплого вело-міста», оскільки часто трапляються порушення як зі сторони велосипедистів, так і інших учасників дорожнього руху. Окрім цього «велосипедистів люблять усі». Відпочинок – чи не найприємніше використання велосипеда, адже ним можна легко пересуватись у рекреаційних зонах, де немає вихлопних газів. Окрім цього, кататись на велосипеді – здорово.
Учасники зустрічі подискутували про методи популяризації велоруху. Чим більше людей говорять про велосипеди – тим краще: пропаганда цього транспортного засобу поступово долучить нових прихильників. Поступово у велосипедистів з’являються прихильники серед представників органів влади. По Івано-Франківську вже з’явилось кілька велопарковок, встановлених міською владою. Ініціатори «Теплого вело-міста» сподіваються, що це лише початок співпраці, адже з офіційною підтримкою реалізувати деякі проекти все-таки легше. Але власна ініціатива залишається на першому місці. Без неї розвивати і популяризувати велосипеди неможливо.
Учасники зустрічі також розробили ідеї конкретних вело-проектів на найближчий час. І перші проекти іванофранківці зможуть побачити та взяти у них участь наприкінці серпня - на початку вересня.
У рамках програми учасники переглянули короткометражки про велосипеди і розумну транспортну політику у містах світу.