Імунітет проти коронавірусу: 10 порад від заслуженого лікаря України

Коронавірус в Україні набирає обертів. На жаль, на цей момент немає ні вакцини, ні ефективного лікування. Тому сьогодні поговоримо про імунітет, який є головним захисником людини під час боротьби з коронавірусом та іншими захворюваннями.

Своїми порадами щодо його формування, підтримки та стимуляції поділився заслужений лікар України Ростислав Валіхновський.


Порада №1. ЗАГАРТОВУВАННЯ

Це є ефективний та простий метод зміцнення імунітету. Його мінус – потребує великого проміжку часу.


Порада №2.ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

Вони допомагають пришвидшити кровообіг в організмі. За рахунок цього імунокомпетентні клітини досягають та атакують віруси, а також, підіймають температуру тіла. При підйомі температури утворюються специфічні білки, які допомагають нашому імунітету працювати набагато ефективніше.

Тривалість навантажень – 30-60 хвилин на день. Кількість днів протягом тижня – мінімум чотири. Типи рекомендованих вправ особливого значення не мають. Але вони повинні підняти рівень серцевих скорочень і висоту температури в тілі. Тому можете обрати і ходьбу, і біг, велоспорт, силові навантаження, TRX.


Порада №3. ПРАВИЛЬНЕ ТА ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ

Це те харчування, яке зніме запальний синдром. Такою є безумовно середземноморська дієта. Крім того медики пропонують пройти тест на харчову алергію та підібрати ті типи продуктів, які є сумісними з вашою імунною та травною системами. Ви зможете дійсно за короткий час нормалізувати обмінні процеси в організмі.

Овочі, фрукти та олії в раціоні забезпечують наш організм необхідною кількістю вітамінів, антиоксидантів та рослинних волокон. Вони запобігають виникненню запальних процесів, підсилюють імунну систему потрібними компонентами, і сприяють здоров'ю мікрофлори кишківника.


Порада №4. ЗДОРОВИЙ СОН

Спимо 7-8 годин на добу. Запам'ятайте, якщо ви недосипаєте, то в надлишкових кількостях виробляється гормон кортизол – гормон стресу, який значно знижує ваші опірні сили. Натомість сон сприяє виробленню мелатоніну, який підтримує нашу імунну систему здоровою, допомагаючи стимулювати функцію імунних клітин і захищатися від інфекційних захворювань.

Імунна система "запам'ятовує" своє зіткнення з вірусами, допомагаючи організму розпізнавати інфекцію надалі й швидко на неї реагувати. Здоровий сон сприяє формуванню довгострокової пам'яті, яка покращує імунологічні реакції. Навіть одна ніч без сну викликає зниження природних імунних реакцій.


Порада №5. МІНУС СТРЕС, МІНУС ПАНІКА

Як же це зробити в умовах негативного інформаційного простору? Безумовно, молитва, самоконцентрація, аутогенне тренування, музикотерапія, фізичні навантаження і заняття улюбленою справою, для якої сьогодні у вас є достатньо часу.


Порада №6. ПРИЙОМ МУЛЬТИВІТАМІНІВ

Це дуже популярне та дискутоване питання. Наука не підтверджує їх ефективність у зміцненні наших імунних сил. Тому, в першу чергу, збалансоване, повноцінне харчування, а додатковий прийом вітамінів обговорюєте з вашим сімейним лікарем.

Наприклад, вітамін С не має доказової бази про його роль в покращенні імунної відповіді та боротьбі з інфекціями, а надлишок вітамінів А, D і Е - є токсичним.

В Україні поширеними для різних регіонів є дефіцити вітаміну D, йоду, фтору та заліза. Рішення про додатковий прийом необхідно приймати разом з вашим сімейним лікарем.


Порада №7. НЕ ВЖИВАЄМО АЛКОГОЛЬ

Разовий прийом алкоголю знижує опірні сили організму мінімум на 24 години, внаслідок зменшення вироблення білків цитокінів, які є такими важливими в імунній відповіді.


Порада №8. ВІДМОВА ВІД СОЛОДКОГО

Можливо це буде одним із найважчих пунктів для декого з вас. Чому відмовляємося? А тому, що прийом солодкого сприяє зниженню опірних функцій імунітету вдвічі.

Всього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через пів години після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання. вже через дві години.


Порада №9. ЗАБОРОНА ПРИЙОМУ ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ

Ні в якому разі не приймаємо імуномодулятори. Згідно з міжнародними протоколами їх можна застосовувати при певних важких станах, таких як СНІД, онкологія, автоімунні хвороби трансплантація органів. Імунну систему не варто стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних захворювань.


Порада №10. ПРИЙОМ ДОСТАТНЬОЇ КІЛЬКОСТІ ВОДИ

Добова норма води, друзі, розраховується відповідно до Вашого віку, статі, ваги, стану здоров’я, рівня фізичних навантажень та професії.

"Враховуючи те, що ми не маємо ні вакцини, ні ліків проти коронавірусу, то нашим основним рятівником буде наш імунітет. Ці основні десять порад є корисними для кожного з нас. Не бійтесь нічого, будьте впевненими у завтрашньому дні", - резюмує Ростислав Валіхновський.

 Підготувала Лілія Горковенко


01.04.2020 8037 1
Коментарі (1)

куцку 2020.04.03, 18:26

щось середземноморська дієта не помогла іспанцям і італійцям

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1351
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2051
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

323
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

373
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

665
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2163
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

574
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1450 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517