Імунітет проти коронавірусу: 10 порад від заслуженого лікаря України

Коронавірус в Україні набирає обертів. На жаль, на цей момент немає ні вакцини, ні ефективного лікування. Тому сьогодні поговоримо про імунітет, який є головним захисником людини під час боротьби з коронавірусом та іншими захворюваннями.

Своїми порадами щодо його формування, підтримки та стимуляції поділився заслужений лікар України Ростислав Валіхновський.


Порада №1. ЗАГАРТОВУВАННЯ

Це є ефективний та простий метод зміцнення імунітету. Його мінус – потребує великого проміжку часу.


Порада №2.ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

Вони допомагають пришвидшити кровообіг в організмі. За рахунок цього імунокомпетентні клітини досягають та атакують віруси, а також, підіймають температуру тіла. При підйомі температури утворюються специфічні білки, які допомагають нашому імунітету працювати набагато ефективніше.

Тривалість навантажень – 30-60 хвилин на день. Кількість днів протягом тижня – мінімум чотири. Типи рекомендованих вправ особливого значення не мають. Але вони повинні підняти рівень серцевих скорочень і висоту температури в тілі. Тому можете обрати і ходьбу, і біг, велоспорт, силові навантаження, TRX.


Порада №3. ПРАВИЛЬНЕ ТА ЗБАЛАНСОВАНЕ ХАРЧУВАННЯ

Це те харчування, яке зніме запальний синдром. Такою є безумовно середземноморська дієта. Крім того медики пропонують пройти тест на харчову алергію та підібрати ті типи продуктів, які є сумісними з вашою імунною та травною системами. Ви зможете дійсно за короткий час нормалізувати обмінні процеси в організмі.

Овочі, фрукти та олії в раціоні забезпечують наш організм необхідною кількістю вітамінів, антиоксидантів та рослинних волокон. Вони запобігають виникненню запальних процесів, підсилюють імунну систему потрібними компонентами, і сприяють здоров'ю мікрофлори кишківника.


Порада №4. ЗДОРОВИЙ СОН

Спимо 7-8 годин на добу. Запам'ятайте, якщо ви недосипаєте, то в надлишкових кількостях виробляється гормон кортизол – гормон стресу, який значно знижує ваші опірні сили. Натомість сон сприяє виробленню мелатоніну, який підтримує нашу імунну систему здоровою, допомагаючи стимулювати функцію імунних клітин і захищатися від інфекційних захворювань.

Імунна система "запам'ятовує" своє зіткнення з вірусами, допомагаючи організму розпізнавати інфекцію надалі й швидко на неї реагувати. Здоровий сон сприяє формуванню довгострокової пам'яті, яка покращує імунологічні реакції. Навіть одна ніч без сну викликає зниження природних імунних реакцій.


Порада №5. МІНУС СТРЕС, МІНУС ПАНІКА

Як же це зробити в умовах негативного інформаційного простору? Безумовно, молитва, самоконцентрація, аутогенне тренування, музикотерапія, фізичні навантаження і заняття улюбленою справою, для якої сьогодні у вас є достатньо часу.


Порада №6. ПРИЙОМ МУЛЬТИВІТАМІНІВ

Це дуже популярне та дискутоване питання. Наука не підтверджує їх ефективність у зміцненні наших імунних сил. Тому, в першу чергу, збалансоване, повноцінне харчування, а додатковий прийом вітамінів обговорюєте з вашим сімейним лікарем.

Наприклад, вітамін С не має доказової бази про його роль в покращенні імунної відповіді та боротьбі з інфекціями, а надлишок вітамінів А, D і Е - є токсичним.

В Україні поширеними для різних регіонів є дефіцити вітаміну D, йоду, фтору та заліза. Рішення про додатковий прийом необхідно приймати разом з вашим сімейним лікарем.


Порада №7. НЕ ВЖИВАЄМО АЛКОГОЛЬ

Разовий прийом алкоголю знижує опірні сили організму мінімум на 24 години, внаслідок зменшення вироблення білків цитокінів, які є такими важливими в імунній відповіді.


Порада №8. ВІДМОВА ВІД СОЛОДКОГО

Можливо це буде одним із найважчих пунктів для декого з вас. Чому відмовляємося? А тому, що прийом солодкого сприяє зниженню опірних функцій імунітету вдвічі.

Всього 100 грамів цукру пригнічує здатність лейкоцитів (білих кров'яних тілець) знищувати шкідливі мікроорганізми. Через пів години після вживання цукру функції імунітету починають знижуватися, через 2 години - імунітет знижується вдвічі, і ще через 3 - функції імунітету пригнічені. В цей час організм ослаблений, і лейкоцити не можуть повноцінно виконувати свої завдання. вже через дві години.


Порада №9. ЗАБОРОНА ПРИЙОМУ ІМУНОМОДУЛЯТОРІВ

Ні в якому разі не приймаємо імуномодулятори. Згідно з міжнародними протоколами їх можна застосовувати при певних важких станах, таких як СНІД, онкологія, автоімунні хвороби трансплантація органів. Імунну систему не варто стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних захворювань.


Порада №10. ПРИЙОМ ДОСТАТНЬОЇ КІЛЬКОСТІ ВОДИ

Добова норма води, друзі, розраховується відповідно до Вашого віку, статі, ваги, стану здоров’я, рівня фізичних навантажень та професії.

"Враховуючи те, що ми не маємо ні вакцини, ні ліків проти коронавірусу, то нашим основним рятівником буде наш імунітет. Ці основні десять порад є корисними для кожного з нас. Не бійтесь нічого, будьте впевненими у завтрашньому дні", - резюмує Ростислав Валіхновський.

 Підготувала Лілія Горковенко


01.04.2020 7898 1
Коментарі (1)

куцку 2020.04.03, 18:26

щось середземноморська дієта не помогла іспанцям і італійцям

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717