Ігор Волощук: Віру і духовність приватизувати неможливо

 

 

Цьогорічні  вибори, напевно, увійдуть до історії  як рекордні по кількості негативу у пропагандистській кампанії. Якщо раніше чорний піар вважався, скоріше, виключенням, ніж правилом, у передвиборчій агітації, бо ж до нього вдавались зазвичай таємно, анонімно, і лише окремі не вельми добросовісні кандидати і політсили, то сьогодні практично кожна політична сила просто-таки вважає своїм обов’язком вилити чергову тонну негативу і не тільки на відвертих політичних опонентів, а й на ідеологічних союзників…  (хоча і саме поняття «ідеологічний» чи то «політичний союзник» сьогодні розмите настільки, що радше сприймається як «ворог» чи принаймні «конкурент»). Формула «ми зробили» чи «ми зробимо» у виборчій риториці сьогодні все частіше поступається формулі «вони наробили», «вони зруйнували», а політична агітація, побудована на позитиві і прагненні повернути людей до вічних цінностей (бо ж вибори приходять і йдуть, а людські відносини залишаються), все більше сприймається як привід для образливих реплік та звинувачень в усіх можливих гріхах на адресу їх авторів.



     Сумно, що свою частку олії в цей вогонь підливають і засоби масової інформації. Черговий такий приклад трапився буквально днями. Спочатку в пресі, а потім і в деяких інтернет-виданнях з’явились матеріали, які різко розкритикували агітаційно-пропагандистську кампанію кандидата у народні депутати по Тисменицькому мажоритарному виборчому округу № 84 Ігоря Волощука.



     Якщо  вірити публікаціям, то «гріх» кандидата  є ну просто-таки неспокутуваним. Адже, замість того, щоб у найяскравіших чи найчорніших (залежно від ситуації) кольорах розписувати на поставлених за кошти власного виборчого фонду агітаційних біл-бордах: чому виборцям не слід голосувати за «них» і чому натомість їм слід обрати його, пан Волощук «мав необережність» використати проплачені ним же рекламні площі для того, щоб закликати мешканців і гостей краю… взяти участь у прощі до монастиря Успіння Матері Божої чину Святого Василія Великого, що у селі Погоня, Тисменицького району. Такі прощі щороку відбуваються у жовтні місяці і давно вже стали традицією, набувши в тому числі і міжнародного значення. Адже саме тут зберігається Чудотворна Погонська ікона Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен славиться своїми чудодійними властивостями.



     До  політиків у нас завжди ставились  з пересторогою. І все ж напевно все-таки краще, коли політик закликає до духовного єднання і поваги до вічного, ніж поливає когось брудом чи вихваляє якісь надумані здобутки. Тим більше вибори. Тому що ж тут такого страшного і «гріховного»? – запитає читач. Адже на темі церкви, духовності і паломництва вже не раз «піарились» десятки інших кандидатів у депутати і в тому числі в тому ж таки Тисменицькому виборчому окрузі. Так-то воно так і всі би це радо вітали, якби пан Волощук йшов на вибори від будь-якої іншої політичної сили. Та є одне «але». Ігор Іванович є активістом Партії регіонів і кандидує до Верховної Ради України саме від цієї політичної сили. Зрозуміло, що вказана обставина не дає спокою деяким любителям чіпляти людям ярлики, яких, на жаль, чимало трапляється в наших (втім, напевно, не тільки в наших) краях. Деякі люди, чомусь, уперто не хочуть зрозуміти, що судити про людину варто не по його належності до «модної» чи «немодної» в тій чи іншій місцині політичної сили, а по конкретних його вчинках, а тому схильні шукати, як кажуть у народі, скалку в очах інших, інколи не помічаючи колоду в очах власних. То чи варто дивуватись, що кандидата в депутати Ігоря Волощука звинуватили у тому, що він закликав людей брати участь у прощі… без погодження з керівництвом монастиря? Мовляв, грошей він у розвиток монастиря та діючого на його базі паломницького центру не давав, настоятелем святині не є, а відтак яке він мав право запрошувати туди прочан..?



     Отакої! Виявляється, в нашій країні приватизовані вже не тільки заводи, земля, влада і право на істину, а й віра. А щоб закликати до духовності, вже треба спеціальний дозвіл. Цікаво, чи посмів би хто сказати криве слово проти будь-якого мусульманина – чи то світської людини, а чи політика від якоїсь із партій, - який би закликав мусульман йти на хадж до Мекки? Невже ми гірші за людей інших віросповідань?



     «Серед  наших людей чомусь склався якийсь такий стереотип, - коментує ситуацію пан Волощук, - що Партію регіонів люди схильні асоціювати з Українською православною церквою Московського патріархату, а опозиційні сили – відповідно з Українською греко-католицькою церквою чи Українською православною церквою Київського патріархату. Я сам народився на Тисмениччині і сповідую греко-католицьку віру. Але я зростав і працював разом з людьми різних християнських конфесій. Тому я вважаю вкрай неправильним, коли людей намагаються ділити за релігійним принципом. Бог є один для всіх. Його неможливо приватизувати, як не можна приватизовувати віру і духовність. Тому я хочу зламати всі ці стереотипи. Моя партійність – це мій погляд на шляхи розвитку і становлення нашої країни і не варто її плутати з моєю релігією».



     Зі  слів кандидата, його виборча програма передбачає відновлення на Тисмениччині низки інвестиційних проектів, в тому числі і залучення інвестицій до розвитку паломницького центру на базі Погонського монастиря, що дозволить перетворити його на центр всеукраїнського, а можливо і міжнародного масштабу, про який би знали і до якого б прагнули потрапити люди різних християнських конфесій і насамперед молодь. До речі, створення умов для навернення до духовності – ще один пункт у програмі пана Волощука.



     «У  мене немає мільйона, щоб пожертвувати на монастир, - зазначає він, - зрештою, в сучасних умовах це було б сприйнято  як підкуп. Але я знаю, як, будучи у парламенті, зробити так, щоби ті, хто має такий мільйон, об’єднались  і вклали ці кошти у розвиток Погоні, перетворивши наявні туристичні можливості на реальний добробут цілого району. Ми маємо безліч яскравих прикладів коли паломницький туризм давав поштовх економічному підйому цілих міст, регіонів та навіть країн. Згадайте Люрд, Париж, Кельн, Єрусалим, Почаїв. Всі ці речі є прописані у моїй програмі. Вона є опублікованою і кожен може з нею ознайомитись».


     Пан Волощук також стверджує, що він  все-таки зустрівся з отцем Никодимом  – настоятелем монастиря Успіння Матері Божої у селі Погоня. Після того, як кандидат  виклав йому свій погляд на розвиток паломницького центру та об’єднавчу роль релігії, ознайомив його зі своїми програмними цілями, між політиком і священиком в кінцевому підсумку було досягнуто консенсус. «Сутність консенсусу, - зазначає Ігор Іванович, - все, що не робиться, - головне, щоб воно робилось заради духовності. Я не прошу церкву агітувати за мене. Та вони того і не робили б. Але якщо я чимось можу допомогти наверненню людей до духовності, до віри, то чому б це не зробити?»

    

Ярема Ясінський




30.08.2012 2328 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

539
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

799
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

562
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5483
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1461
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1341

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

397

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1219

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1059

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

973
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

292
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10663
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

368
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

637
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5683
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1452
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

346
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

248
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

599 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1037
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

902