Ігор Насалик розповів, що готовий до діалогу з усіма партіями, які працюватимуть у новій міськраді

 

/data/blog/91250/ada085d045e54c01a8f49b34b2d2f2f5.jpg

 

Наступного тижня в Івано-Франківську пройде другий тур виборів міського голови.

 

25 жовтня мешканці міста вже засвідчили, що хочуть змін у владі – після дев’яти років роботи мером свою посаду залишить Віктор Анушкевичус, пише Фіртка з посиланням на Правду.

 

Більшість голосів у першому турі отримав Ігор Насалик – за нього проголосували 27,5% виборців. Він змагатиметься із «свободівцем» Русланом Марцінківим, який посів друге місце за підсумками підрахунку голосів.

 

До речі, у другому турі до підтримки Насалика можуть залучитися й виборці, які проголосували за абсолютно різні партії на виборах до міської ради. Це випливає із даних екзит-полу центру SOCIS, який проводив опитування виборців на виході із дільниць 25 жовтня.

 

Як показало опитування, у другому турі за Насалика готові віддати свої голоси 42,7% виборців «Самопомочі», 40,8% виборців «Батьківщини», 25,1% виборців «Укропу», і навіть 13,8% виборців «Свободи». Нагадаємо, що Івано-Франківськ вперше обиратиме міського голову у двох турах (як й інші обласні центри України), тому таке розподілення голосів є вельми цікавим з політичної точки зору.

 

Сам Ігор Насалик вже повідомив, що виборці усіх політичних сил, які працюватимуть у міській раді, можуть розраховувати на його підтримку найкращих програм, що їх пропонували ці партії під час виборів. Мовляв, івано-франківська рада має працювати на іванофранківців, а не на інтереси партійних босів.

 

«Виборці всіх політичних сил мали причини віддавати свої голоси 25 жовтня за ту чи іншу партію. Але головне – всі мешканці голосували за кращі шляхи розвитку Івано-Франківська. І завдання нового міського голови – забезпечити можливість реалізувати найкращі ідеї, незважаючи на політичну конкуренцію. Міська влада має займатися управлінням містом, а не політичними баталіями», − вважає Насалик.

 

Він також зазначив, що програми майже всіх учасників виборів містять пропозиції, які він готовий реалізовувати на посаді міського голови. Бо вони вкладаються і в його бачення розвитку Івано-Франківська.

 

«Наприклад, «Батьківщина» ратує за зниження тарифів. Тарифи є, частково, прерогативою не місцевої, а центральної влади. Втім на рівні міста ми готові запровадити програму термоізоляції будинків, яка допоможе зекономити кошти мешканців. «Самопоміч» пропонує підвищити рівень оснащення медичних закладів і забезпечувати лікування мешканців коштом міста – це повністю збігається з моєю програмою безоплатної медицини. «Укроп» під час виборів заявляв, що хоче розвивати аеропорт і створити в Івано-Франківську потужний авіаційний хаб. Ідея слушна, і я бачу її як складову програми з перетворення міста на провідний культурно-туристичний центр України. Єдина проблема поки із «Свободою» − її виборчі пропозиції були занадто загальними. Але сподіваюсь, з ними ми теж вийдемо на конструктив», − розказав Насалик.

 

Вірність намірів щодо пошуку діалогу між усіма політичними силами у міськраді підтвердив і вже колишній міський голова Віктор Анушкевичус.

 

Під час останнього засідання, на якому він був присутній у статусі мера, Анушкевичус зазначив, що новому голові Івано-Франківська доведеться бути дипломатом і миротворцем, аби збалансувати депутатське середовище.

 

Щоби продемонструвати готовність до відкритості, напередодні другого туру Насалик підписав одразу кілька меморандумів із громадськими організаціями, які слідкують за виборчим процесом та роботою органів самоврядування.

 

Зокрема, такі декларації фаворит перегонів підписав із рухом «Чесно», ГО «Активна громада» та коаліцією «Прозорі Ради».

 

Підписанням цим документів Насалик, по-перше, дав обіцянку оприлюднити видатки на виборчу кампанію, а по-друге – взяв на себе зобов’язання щодо ряду заходів, які б підвищили прозорість рішень міської влади. Це стосується, наприклад, міського бюджету – який, згідно з декларацією, громада міста тепер зможе мати можливість завчасно обговорювати.

 

«Підписали меморандум з Ігорем Насаликом, обговорили важливість змін. Домовились продуктивно співпрацювати у питанні вдосконалення нормативно-правових актів у разі обрання пана Ігоря мером Івано-Франківська», − написав на своїй сторінці у соціальній мережі представник «Прозорих Рад» Максим Кицюк.

 

А як пояснив сам Насалик, подібні зобов’язання сьогодні вже є вимогою часу: «Як не будеш максимально чесним перед громадою, люди вже ніколи не дадуть потрапити до органів самоврядування. Тим більше в такому місті як Івано-Франківськ».


06.11.2015 358 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4305 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1445
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1519
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2635
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2355
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2285

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

256

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1491

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2242

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2982
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

557
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

707
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

683
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

526
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15985
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2877
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1152
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26630 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1008
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

869 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

672