Ігор Насалик: Реорганізація музичних шкіл — буде. Подобається це комусь, чи ні

 

Сьогодні відбулася зустріч міського голови Ігоря Насалика із педагогами музичної школи №1 та батьками дітей, які навчаються у цій школі.

 

У результаті кожна зі сторін залишилася на своїй початковій позиції.

 

Міський голова заявив: реформа, попри все, буде — подобається це комусь чи ні. Але запевнив, що реорганізація не супроводжуватиметься великими скороченнями посад на педагогічного навантаження, і, особливо, не позначиться на учнях школи.

 

Сьогодні на 10.00 була призначена зустріч міського голови із педагогічним колективом музичної школи №1 та батьків учнів, які там навчаються. Мер — спізнився. А от бажаючих почути про усі нюанси реорганізації заледве вмістила зала засідань виконавчого комітету. При чому, представництва від музшколи №2 не було. Присутні були радикально налаштовані й одразу зажадали від Ігоря Насалика відмінити свої наміри та дослухатися до думки батьків та вчителів.

 

"Щороку Мінфін впередбачає на галузь культури майже 6,7 млн. гривень. а фактичні видатки становлять 12 млн. гривень. Тобто ці кошти ми дофінансовуємо із міського бюджету. На цей рік видатки на культуру ми не зменшили ні на копійку. Але я не хочу фінансувати з міського бюджету те, що насправді має забезпечувати держава. Місто із кількістю мешканців до 70 тисяч, згідно із нормативними документами, може мати лише одну музичну школу із єдиними керівництвом. Що об’єднання шкіл дасть для міста? те, що я не буду фінансувати 4 млн. гривень із міського бюджету, а вимагатиму із державного. Що зміниться для дітей, якщо буде єдина школа і матиме єдиного директора і бухгалтера?", — апелював Ігор Насалик.

 

Однак аргументи від педагогів звучали по-іншому. Викладачі музичного мистецтва наполягали на тому, що об’єднання шкіл потягне за собою неодмінні скорочення – негайні і природні, коли педагоги, через зменшення навантаження змушені будуть працювати на півставки і, відтак, покидатимуть викладання через низькі заробітні плати. Крім того, 1 музична школа не може мати по два одинакові відділи (наприклад, 2 теоретичні, 2 фортепіанні тощо), тому дітям доведеться «метатися» між корпусами (тобто — між двома музичними школами), що призведе до скорочення кількості учнів. А скорочення навантаження вплине не лише на матеріальне забезпечення педагогів, але й на якість освіти, пишуть Вікна.

 

"Я не вірю, що після реорганізації функціонуватиме повноцінна музшкола. Викладіть на сайт міської ради статут об’єднаної одиниці та порядок припинення діяльності закладів. Так, Калуш відноситься до міст третьої групи (за кількістю населення) і держава оплачує функціонування лише 1 музшколи. Але другу може утримувати громада, як це відбувається вже упродовж 60 років. Але, згідно із цими ж розпорядженнями, місто може мати 2-3 заступники, а ми маємо п’ятеро — таке собі можуть дозволити лише міста-«мільйонники». Звідси вам і економія, адже це не тільки заробітна плата, але й матеріально-технічна база", — наполягала народний депутат Ольга Сікора.

 

Проте, Ігор Насалик акцентував: реструктуризація — буде. Але зауважив: це не піде на шкоду ні колективам, ні — дітям. Зустріч не дала жодного конструктиву: кожна зі сторін залишилася при власних інтересах.


28.01.2013 2245 1
Коментарі (1)

O 2013.01.28, 19:56
А Насалик взагалі хто такий, щоб приймати такі рішення всупереч волі громади?? Мер міста - це не цар, а найнятий громадою на роботу посадовець, який повинен грамотно розпоряджатися коштами і майном, які належать громаді, і ЗВІТУВАТИСЯ перед громадою про всі дії і витрати. Нехай економить на собі і на своїх заступниках, а не шляхом ліквідації музичної школи, яка вже 60 років ефективно функціонує в місті.
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

382
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3673
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1349
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1246
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2482
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3887

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

278

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1114

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

954

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

900
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

201
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10580
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

220
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

529
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5591
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1311
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

697
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

522 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

948
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

827
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

883