«Не очікуючи завершення опрацювання протоколів, можна прогнозувати, що підсумки голосування матимуть доволі відчутні наслідки як на обласну політичну шахівницю в цілому, так і на розстановку політичних сил та долю окремих «уповноважених», відповідальних за результати. На жаль, а можливо й на щастя, меншою мірою це зачепить пересічних функціонерів, що обумовлено їх звичайнісіньким браком в області», - повідомив кореспонденту «Фіртки» політолог Ігор Дебенко.
За словами політогола, за, великим рахунком, ці вибори можна назвати провальними для Партії регіонів. Необхідний ресурс, «неприродньо нарізані» округи, приховування реальних кандидатів так і не дали результату.
«Партія регіонів не лише не змогла просунути жодного з самовисуванців, на яких зробила ставку, (перемогу здобуває лише декларовано опозиційний Юрій Дерев’янко), але й спромоглася лише на близько 5% голосів по області в цілому. В порівнянні з місцевими виборами 2010 року, регіонали суттєво втратили, що, зрештою, стало красномовною відповіддю на покращення, політику та ініціативи чинної влади», - вважає Ігор Дебенко.
«Перемогу прогнозовано здобула ОО «Батьківщина» та ВО «Свобода». Втім, сумарний результат цих політичних сил виявився дещо неочікуваним, що пов’язано із домінуванням «Удару» за результатами практично усіх соцдосліджень, здійснених до 28 жовтня. Виборцю Кличка забракло змобілізованості, що також можна розцінювати як серйозне недоопрацювання обласного штабу. За протилежних обставин Юрій Соловей міг б все ще розраховувати на мандат.
По-третє, вибори засвідчили остаточну політичну смерть «Нашої України» Віктора Ющенка. Навіть у нашій області, де партія все ще представлена доволі знаними постатями, ця політична сила опинилася на грані фолу, що в перспективі майбутніх місцевих виборів практично загрожує їй вибуванню з політичного поля.
Найбільшим ж досягненням виборів для області є те, що її мешканці не продалися й не дозволили себе скупити скоробагатьками. Певною мірою, аналогічну тенденцію можна спостерігати й у інших західних областях та місті Києві, що доволі показово. Хоча в цілому варто зауважити, що в боротьбі між ідеєю фальшу в іпостасі «благодійників» переміг гриф «об’єднаної опозиції». В окремих випадках також дещо міфічний…», - говорить політолог Ігор Дебенко.