Енергетична незалежність потребує фахівців: в ІФНТУНГ відкрили нову магістерську програму

У час ринкових відносин, високо цінуються фахівці, які якісно розбираються в економіці та супутніх процесах. Наразі ці фахівці мають попит на українському ринку праці.

Таких висококваліфікованих фахівців у Івано-Франківську готують зокрема в Інституті економіки та менеджменту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, пише Фіртка з посиланням на Pravda.if.


Кафедра прикладної економіки


Спеціальність: С1 «Економіка та міжнародні економічні   відносини» (спеціалізація С1.01 «Економіка»).

Освітньо-професійна програма: «Економіка в енергетиці» за II (магістерським) рівнем вищої освіти.

Сфера енергетики в умовах сучасності є ключовою у контексті забезпечення економічної безпеки України. Водночас ефективне функціонування суб'єктів господарювання неможливе без надійного й оптимального забезпечення енергією виробництва, транспорту, інфраструктури та інших складників економічної діяльності.

Фахівці з економіки в енергетиці, які вміють аналізувати та прогнозувати енергетичні ринки, розробляти, оцінювати енергетичні проєкти та плани, формувати енергетичну політику підприємств, установ, організацій, територіальних громад та й держави загалом є надзвичайно популярними на ринку праці.

Економіка в енергетиці — нова магістерська освітньо-професійна програма спеціальності С1 «Економіка та міжнародні економічні відносини», яка передбачає підготовку висококваліфікованих професіоналів, що володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями й прикладними навичками, здатних розв'язувати системні проблеми енергетичного переходу економіки України на різних рівнях управління.

Програма поєднує в собі основи стратегічного управління, організації праці й виробництва, моделювання бізнес-процесів, використання інструментарію економетрики, проєктної діяльності з прикладними аспектами й сучасними викликами енергетичної сфери.

Курс підготовки передбачає також отримання компетентностей з проведення енергетичного моніторингу, забезпечення сталого розвитку, креативності, соціальної відповідальності підприємницької діяльності тощо. Освітня програма передбачає базові й ґрунтовні знання економіки енергетики, економіки енергоринку і забезпечення конкретності усіх гравців галузі.

Економіст-аналітик – оцінює ефективність бізнес-процесів, проводить фінансові та ринкові дослідження, допомагає підприємствам ухвалювати обґрунтовані рішення.

Бізнес-консультант – розробляє стратегії розвитку бізнесу, оптимізує витрати та підвищує прибутковість підприємств, установ, організацій.

Економіст з енергетики – аналізує витрати на енергоресурси, оцінює доцільність енергоефективних рішень для бізнесу та державних установ.

Професіонал з планування і прогнозування – займається розробкою стратегій розвитку, аналізує економічні тренди та перспективи, приймає управлінські рішення.

Керівник проєктів та програм – відповідає за управління проєктами, в тому числі задля енергетичної стійкості, залучення інвестицій, підтримку і розвиток бізнес-ініціатив тощо.

Перевагами програми є:

  • Прикладний фокус – реальні бізнес-кейси, інтерактив, ґрунтовна практична підготовка;
  • Інновації та креативність – вибір й апробація власних бізнес-ідей, прокачування soft skills;
  • Універсальність на ринку праці – економісти в галузі потрібні всюди: у бізнесі й держструктурах;
  • Тісний зв’язок зі стейкхолдерами – участь у міжнародних проєктах, професійний розвиток.

Також, понад 10 років в університеті, за безпосередньої участі випускної кафедри прикладної економіки інституту економіки та менеджменту, активно функціонує Бізнес-Інкубатор — новітня інституція, яка допомагає студентам економічного та управлінського напрямів підготовки розвивати навички організації та ведення власної справи, проєктної діяльності тощо.

А вже з 2023 року на базі Бізнес-Інкубатора запрацював й Центр креативної економіки й сталого розвитку, що значно посилило дослідницький і прикладний потенціал кафедри та інституту.

Здобувачі освіти — майбутні магістри — за програмою «Економіка в енергетиці» працюватимуть у Бізнес-Інкубаторі, долучатимуться до активностей Центру креативної економіки й сталого розвитку, матимуть можливість апробації власних ініціатив.

Основні дисципліни професійної підготовки освітньої програми:

  • Проєкти й програми для енергетичної стійкості.
  • Організація виробництва та моделювання бізнес-процесів в енергетиці.
  • Прикладна економетрика в енергетиці.
  • Економіка енергетики й сталий розвиток.
  • Стратегічне управління в енергетиці.
  • Економіка енергоринку і забезпечення конкурентності.
  • Енергетичний моніторинг.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ухвалили рішення: до ІФНТУНГ приєднали Донбаську академію будівництва й архітектури


17.06.2025 1073
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19559
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3879

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2060 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741