"Ідеальний шторм" уже близько

 

 

 

Радник президента США з економіки професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні, який з надвичайною точністю передбачив у 2007 році строки і сценарій останньої світової кризи, повідомив, що час нового «ідеального шторму» вже наступає. Раніше він очікував прихід нової хвилі рецесії в 2013 році, але ситуація погіршується стрімко.



На думку Нуріеля Рубіні, ризик нової рецесії в розвинених країнах становить зараз вже 60%. «Кілька місяців тому я вважав, що часом «ідеального шторму» стане 2013 рік, проте ослаблення економік США, єврозони і Великобританії - це вже його початок, - заявив економіст. - Таким чином, друга хвиля рецесії прийде раніше. Її кульмінація може припасти на 2013 рік або навіть раніше, це залежить від тих засобів проведення монетарної політики, які можна використовувати».



У міркуваннях Нуріеля Рубіні присутня безліч фактів, що підтверджують погіршення темпів зростання світової економіки, відзначає керівник аналітичного відділу ГК Broco Олексій Матросов. Однак говорити про те, що ризик нової рецесії в розвинених країнах становить більше 50%, надмірно песимістично, вважає він. Фактично світова економіка сповільнила свій темп зростання в зв'язку з жорсткою монетарною політикою в країнах, що розвиваються, зокрема - Китаї, націленої на зниження інфляції, а також лихом, що сталося в Японії і борговими проблемами в Європі.



За словами Матросова, темпи інфляції в країнах, що розвиваються, включаючи Китай, сповільнюються. «Це говорить про аккомодаційність політики в майбутньому, - вважає аналітик. - Рішення боргових проблем Європи також просувається позитивно».



Банки, судячи по їх резервах, не відчувають нестачі ліквідності, а значить ні стиснення, ні рецесії на даному етапі не буде, відзначає Матросов, ринок праці стабільний, активність у виробництві хоч і сповільнилася, але виявилася вищою за очікування. «Все це - провісники того, що світова економіка набере темпи економічного зростання вже в другій половині 2011 року», - упевнений експерт.



Деякі аналітики, навпаки, вважають прогноз Рубіні занадто оптимістичним. На думку директора Інституту глобалізації та соціальних рухів Бориса Кагарлицького, радник президента США з економіки, не грішачи зараз проти істини, все ж оминає гострі кути. Тому, за словами вченого, є дві вагомі причини.

 

«По-перше, авторитетні фінансові аналітики бояться вимовляти вкрай песимістичні прогнози, адже потім на них всі шишки посиплються: через їх висловлювань знову обвалилися фондові біржі, почалася паніка. Тому вони, хоч і називають кішку кішкою, але, тим не менш, згладжують негативні прогнози», - твердить Кагарлицький.



Другий фактор, на думку експерта, - репутаційна складова. «Не сказати, що все йде до нової рецесії, вони не можуть, тому що знову ж почнуть їм дорікати, що вчасно не сповістили світову громадськість. Тому найбільш проникливі фінансові аналітики дають зараз помірні, надто згладжені прогнози», - вважає російський аналітик.

 

Око планети


11.09.2011 1176 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2202
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2480 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1186

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1444
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

180
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

608
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

83
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

83
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

113
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644