"Ідеальний шторм" уже близько

 

 

 

Радник президента США з економіки професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні, який з надвичайною точністю передбачив у 2007 році строки і сценарій останньої світової кризи, повідомив, що час нового «ідеального шторму» вже наступає. Раніше він очікував прихід нової хвилі рецесії в 2013 році, але ситуація погіршується стрімко.На думку Нуріеля Рубіні, ризик нової рецесії в розвинених країнах становить зараз вже 60%. «Кілька місяців тому я вважав, що часом «ідеального шторму» стане 2013 рік, проте ослаблення економік США, єврозони і Великобританії - це вже його початок, - заявив економіст. - Таким чином, друга хвиля рецесії прийде раніше. Її кульмінація може припасти на 2013 рік або навіть раніше, це залежить від тих засобів проведення монетарної політики, які можна використовувати».У міркуваннях Нуріеля Рубіні присутня безліч фактів, що підтверджують погіршення темпів зростання світової економіки, відзначає керівник аналітичного відділу ГК Broco Олексій Матросов. Однак говорити про те, що ризик нової рецесії в розвинених країнах становить більше 50%, надмірно песимістично, вважає він. Фактично світова економіка сповільнила свій темп зростання в зв'язку з жорсткою монетарною політикою в країнах, що розвиваються, зокрема - Китаї, націленої на зниження інфляції, а також лихом, що сталося в Японії і борговими проблемами в Європі.За словами Матросова, темпи інфляції в країнах, що розвиваються, включаючи Китай, сповільнюються. «Це говорить про аккомодаційність політики в майбутньому, - вважає аналітик. - Рішення боргових проблем Європи також просувається позитивно».Банки, судячи по їх резервах, не відчувають нестачі ліквідності, а значить ні стиснення, ні рецесії на даному етапі не буде, відзначає Матросов, ринок праці стабільний, активність у виробництві хоч і сповільнилася, але виявилася вищою за очікування. «Все це - провісники того, що світова економіка набере темпи економічного зростання вже в другій половині 2011 року», - упевнений експерт.Деякі аналітики, навпаки, вважають прогноз Рубіні занадто оптимістичним. На думку директора Інституту глобалізації та соціальних рухів Бориса Кагарлицького, радник президента США з економіки, не грішачи зараз проти істини, все ж оминає гострі кути. Тому, за словами вченого, є дві вагомі причини.

 

«По-перше, авторитетні фінансові аналітики бояться вимовляти вкрай песимістичні прогнози, адже потім на них всі шишки посиплються: через їх висловлювань знову обвалилися фондові біржі, почалася паніка. Тому вони, хоч і називають кішку кішкою, але, тим не менш, згладжують негативні прогнози», - твердить Кагарлицький.Другий фактор, на думку експерта, - репутаційна складова. «Не сказати, що все йде до нової рецесії, вони не можуть, тому що знову ж почнуть їм дорікати, що вчасно не сповістили світову громадськість. Тому найбільш проникливі фінансові аналітики дають зараз помірні, надто згладжені прогнози», - вважає російський аналітик.

 

Око планети


11.09.2011 708 0
Коментарі (0)

10.07.2020

Про те, як  працює з іноземними інвесторами UkraineInvest Фіртка поспілкувалася з Андрієм Павлівим — представником урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західній Україні.

475
09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

518
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

953
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1303
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

1162
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

5969

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1659

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4954

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8208

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6409 2
10.07.2020

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

352
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7717
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

62510 3
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

934
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1344
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1770
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1704
07.07.2020

Цей рух досить популярний у світі, але уже давно він дійшов і до нас. Відпочивальників, яким байдуже на стереотипи та упередження, стає все більше.

598
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

459
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

580
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

731
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

1106