Церква сприяє розумінню віри на основі священних текстів, а не на основі забобонів.
Забобони, як правило, розглядаються як невідповідні вірі та релігійним принципам, оскільки вони зазвичай ґрунтуються на віру в магічну або супернатуральну силу певних предметів чи дій, які не мають наукового обґрунтування.
Тому віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах
Втім, українська культура є дуже забобонна. Так, існують забобони на майже всі випадки життя.
Про це журналістці Фіртки розповів священник УГКЦ Іван Гнатюк з Івано-Франківська.
«Ми дуже виконувачі традицій. Мені важливо у соціальних мережах розвіювати ті забобони, які існують. Їх вкрай багато. Я й не думав, що настільки, допоки з тим не стикнувся.
Є окремо шлюбні, похоронні чи із буденного життя на кожен день.
Втім, якщо ми віримо у забобони — то віра в Бога відходить на другий план, а так не має бути. Тому я стараюся пояснити, що Господь не хоче віри у забобони», — каже священник.
За словами отця, найпоширенішими міфами є необхідність закривати дзеркала під час похорону, хто перший стане на весільний рушник чи чия рука під час вінчання вище на Євангеліє — той головний.
«Люди навішують багато ярликів», — підкреслив священнослужитель.
Більше про забобони, яка аудиторія у священника, чи є хейтери, ким мріяв стати у дитинстві — про це та інше дивіться у відеоінтерв'ю.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: