
На Єдиному порталі вакансій Служби зайнятості щодня можна знайти близько 230 тисяч оголошень про роботу — як від державної служби, так і від популярних приватних платформ, зокрема Work.ua, Robota.ua та інших.
Такий масштабний масив даних дозволяє аналітикам Служби зайнятості відслідковувати актуальні тренди ринку праці та вдосконалювати свої послуги, пише Фіртка.
Так, відповідно до останніх спостережень, найбільш затребувані професії можна умовно поділити на чотири основні категорії:
- Сфера обслуговування та торгівлі — до неї належать продавці, адміністратори, кухарі, бариста, офіціанти та торгові представники. Великий попит на ці професії пов’язаний з високою плинністю кадрів.
- Кваліфіковані робітники — це спеціалісти з робочих професій, які здобули фахову освіту на базі середньої школи. Найчастіше шукають водіїв, слюсарів, комплектувальників, електриків та швачок.
- Професіонали та фахівці з вищою освітою — найчастіше потрібні бухгалтери, інженери, лікарі, технологи, вчителі та економісти. Саме на ці посади роботодавцям часто складно знайти кандидатів, адже підготовка спеціалістів вимагає часу та значних ресурсів.
- Некваліфіковані працівники — серед них найчастіше шукають вантажників, прибиральників, комірників та підсобних робітників. Головна причина браку кадрів у цій категорії — низький рівень оплати праці.
Загалом найбільш дефіцитними на ринку праці є працівники з категорій кваліфікованих робітників і фахівців з вищою освітою. Саме на них сьогодні найбільше очікують роботодавці в Україні.
Читайте також: