Які бувають клавішні інструменти

Клавішні інструменти найбільш різноманітні серед усіх. Їхня головна ознака — наявність клавіатури, за допомогою якої видобуваються звуки. Деякі представники цього типу не можуть звучати самостійно. Музика створюється лише за допомогою комп’ютера, але про все за порядком.

Види клавішних музичних інструментів

Клавіші поділяють на акустичні та електронні. До перших належать:

  • Струнні ударно-клавішні. Цей різновид ще називають клавірами від лат. «клавіс», що означає ключ. Звуки видобуваються за допомогою впливу медіатора на струни. Медіаторів існує 2 різновида, звідки виходить ще декілька видів музичних інструментів — щипкові, де на струну впливає вороняче перо (клавесин), та ударні. До останніх належать клавікорд, який створює звучання за допомогою тангента (металевого молоточка), фортепіано, рояль та піаніно, де звук видобувається ударами дерев’яного молоточка, обтягнутого шерстяною тканиною.
  • Духові. До них належать найскладніші за конструкцією музичні інструменти — органи. Акустичні представники цього різновиду дуже великі. Інколи для них будують окрему будівлю. Музика створюється за допомогою язичків, які коливаються під дією потоків повітря. Процес керується клавішами, клапанами та педалями. Також до цього різновиду належать акордеони. Інколи їх виокремлюють у окремий тип — язичкові. Варто зауважити, що не дивлячись на належність до клавішних інструментів акордеону, сюди не можна зараховувати баян. Якщо в першого звук видобувається за допомогою клавіш, то в другому наявні лише кнопки.

Акустичні музичні інструменти зараз використовуються зазвичай лише для класичної музики або навчання в музичних школах. Сьогодні більш розповсюджені електронні моделі:

  • синтезатор;
  • цифрове піаніно;
  • робоча станція;
  • міді-клавіатура;
  • електроакордеон.

Електронні клавішні інструменти можуть замінити більшість інших різновидів. Завдяки програмному забезпеченню, можна змусити їх грати, навіть як електронний орган. Наприклад, міді-клавіатура не видає звуків сама по собі. Вона підключається до комп’ютера та імітує звучання інших музичних інструментів або поєднує їх.

Як вибрати клавішний музичний інструмент

Потрібно вибирати музичний інструмент, з огляду на спеціалізацію музиканта. Існують спеціалізовані та універсальні моделі.

Якщо ви любите та граєте більш класичну музику, варто купити цифрове піаніно. Воно максимально наближене до акустики, яку використовували творці класики. Для сучасної музики, частих виїзних концертів гарний універсальний варіант — синтезатор. Його також вибирають початківці. До вузькоспеціалізованих музичних інструментів належить міді-клавіатура. Її варто обирати тільки досвідченим музикантам для роботи в студіях звукозапису або концертів зі складними партіями.

Також під час вибору потрібно звернути увагу на габарити (компактні — цифрове піаніно без стійки, синтезатор, міді-клавіатура), розмір клавіатури (малорозмірні, повнорозмірні, з вузькими клавішами), жорсткість клавіатури під час натискання (зважена, незважена, напівзважена).

Досвідчені музиканти вже знають, які з критеріїв підходять під їхню діяльність. Початківцям варто звернутися до консультанту інтернет-магазину або попросити пораду свого вчителя.

Партнерський матеріал


24.12.2022 2632
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18275
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1606
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1149
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2189
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3746
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1430

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1865

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

616

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1237

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1390
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

782
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24330
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

590
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

558
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

695
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1590
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

754
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7851
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

718
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1934 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

687
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

593