Які бувають клавішні інструменти

Клавішні інструменти найбільш різноманітні серед усіх. Їхня головна ознака — наявність клавіатури, за допомогою якої видобуваються звуки. Деякі представники цього типу не можуть звучати самостійно. Музика створюється лише за допомогою комп’ютера, але про все за порядком.

Види клавішних музичних інструментів

Клавіші поділяють на акустичні та електронні. До перших належать:

  • Струнні ударно-клавішні. Цей різновид ще називають клавірами від лат. «клавіс», що означає ключ. Звуки видобуваються за допомогою впливу медіатора на струни. Медіаторів існує 2 різновида, звідки виходить ще декілька видів музичних інструментів — щипкові, де на струну впливає вороняче перо (клавесин), та ударні. До останніх належать клавікорд, який створює звучання за допомогою тангента (металевого молоточка), фортепіано, рояль та піаніно, де звук видобувається ударами дерев’яного молоточка, обтягнутого шерстяною тканиною.
  • Духові. До них належать найскладніші за конструкцією музичні інструменти — органи. Акустичні представники цього різновиду дуже великі. Інколи для них будують окрему будівлю. Музика створюється за допомогою язичків, які коливаються під дією потоків повітря. Процес керується клавішами, клапанами та педалями. Також до цього різновиду належать акордеони. Інколи їх виокремлюють у окремий тип — язичкові. Варто зауважити, що не дивлячись на належність до клавішних інструментів акордеону, сюди не можна зараховувати баян. Якщо в першого звук видобувається за допомогою клавіш, то в другому наявні лише кнопки.

Акустичні музичні інструменти зараз використовуються зазвичай лише для класичної музики або навчання в музичних школах. Сьогодні більш розповсюджені електронні моделі:

  • синтезатор;
  • цифрове піаніно;
  • робоча станція;
  • міді-клавіатура;
  • електроакордеон.

Електронні клавішні інструменти можуть замінити більшість інших різновидів. Завдяки програмному забезпеченню, можна змусити їх грати, навіть як електронний орган. Наприклад, міді-клавіатура не видає звуків сама по собі. Вона підключається до комп’ютера та імітує звучання інших музичних інструментів або поєднує їх.

Як вибрати клавішний музичний інструмент

Потрібно вибирати музичний інструмент, з огляду на спеціалізацію музиканта. Існують спеціалізовані та універсальні моделі.

Якщо ви любите та граєте більш класичну музику, варто купити цифрове піаніно. Воно максимально наближене до акустики, яку використовували творці класики. Для сучасної музики, частих виїзних концертів гарний універсальний варіант — синтезатор. Його також вибирають початківці. До вузькоспеціалізованих музичних інструментів належить міді-клавіатура. Її варто обирати тільки досвідченим музикантам для роботи в студіях звукозапису або концертів зі складними партіями.

Також під час вибору потрібно звернути увагу на габарити (компактні — цифрове піаніно без стійки, синтезатор, міді-клавіатура), розмір клавіатури (малорозмірні, повнорозмірні, з вузькими клавішами), жорсткість клавіатури під час натискання (зважена, незважена, напівзважена).

Досвідчені музиканти вже знають, які з критеріїв підходять під їхню діяльність. Початківцям варто звернутися до консультанту інтернет-магазину або попросити пораду свого вчителя.

Партнерський матеріал


24.12.2022 2451
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2