
Клавішні інструменти найбільш різноманітні серед усіх. Їхня головна ознака — наявність клавіатури, за допомогою якої видобуваються звуки. Деякі представники цього типу не можуть звучати самостійно. Музика створюється лише за допомогою комп’ютера, але про все за порядком.
Види клавішних музичних інструментів
Клавіші поділяють на акустичні та електронні. До перших належать:
- Струнні ударно-клавішні. Цей різновид ще називають клавірами від лат. «клавіс», що означає ключ. Звуки видобуваються за допомогою впливу медіатора на струни. Медіаторів існує 2 різновида, звідки виходить ще декілька видів музичних інструментів — щипкові, де на струну впливає вороняче перо (клавесин), та ударні. До останніх належать клавікорд, який створює звучання за допомогою тангента (металевого молоточка), фортепіано, рояль та піаніно, де звук видобувається ударами дерев’яного молоточка, обтягнутого шерстяною тканиною.
- Духові. До них належать найскладніші за конструкцією музичні інструменти — органи. Акустичні представники цього різновиду дуже великі. Інколи для них будують окрему будівлю. Музика створюється за допомогою язичків, які коливаються під дією потоків повітря. Процес керується клавішами, клапанами та педалями. Також до цього різновиду належать акордеони. Інколи їх виокремлюють у окремий тип — язичкові. Варто зауважити, що не дивлячись на належність до клавішних інструментів акордеону, сюди не можна зараховувати баян. Якщо в першого звук видобувається за допомогою клавіш, то в другому наявні лише кнопки.
Акустичні музичні інструменти зараз використовуються зазвичай лише для класичної музики або навчання в музичних школах. Сьогодні більш розповсюджені електронні моделі:
- синтезатор;
- цифрове піаніно;
- робоча станція;
- міді-клавіатура;
- електроакордеон.
Електронні клавішні інструменти можуть замінити більшість інших різновидів. Завдяки програмному забезпеченню, можна змусити їх грати, навіть як електронний орган. Наприклад, міді-клавіатура не видає звуків сама по собі. Вона підключається до комп’ютера та імітує звучання інших музичних інструментів або поєднує їх.
Як вибрати клавішний музичний інструмент
Потрібно вибирати музичний інструмент, з огляду на спеціалізацію музиканта. Існують спеціалізовані та універсальні моделі.
Якщо ви любите та граєте більш класичну музику, варто купити цифрове піаніно. Воно максимально наближене до акустики, яку використовували творці класики. Для сучасної музики, частих виїзних концертів гарний універсальний варіант — синтезатор. Його також вибирають початківці. До вузькоспеціалізованих музичних інструментів належить міді-клавіатура. Її варто обирати тільки досвідченим музикантам для роботи в студіях звукозапису або концертів зі складними партіями.
Також під час вибору потрібно звернути увагу на габарити (компактні — цифрове піаніно без стійки, синтезатор, міді-клавіатура), розмір клавіатури (малорозмірні, повнорозмірні, з вузькими клавішами), жорсткість клавіатури під час натискання (зважена, незважена, напівзважена).
Досвідчені музиканти вже знають, які з критеріїв підходять під їхню діяльність. Початківцям варто звернутися до консультанту інтернет-магазину або попросити пораду свого вчителя.
Партнерський матеріал