Яка користь від нардепів: що зробили прикарпатські мажоритарники за пів року (ІНФОГРАФІКА)

Нещодавно, 4 лютого, розпочалася 3-тя чергова сесія Верховної Ради ІХ скликання. Громадянська мережа ОПОРА підбила підсумки першої та другої сесій парламенту, та пропонує вашій увазі огляд парламентської активності народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах Івано-Франківщини, протягом попередніх сесій.

Зокрема, пропонуємо ознайомитись з даними про законотворчу активність парламентарів, інформацією про відвідування пленарних засідань, засідань профільних комітетів та участь у голосуваннях, даними про депутатські запити, а також інформацією про те, наскільки активно депутати використовують право виступу під час розгляду законотворчих ініціатив в сесійній залі парламенту.


За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов. У законотворчому процесі народні депутати-мажоритарники Івано-Франківщини віддають перевагу колективним проєктам законів – 70 разів вони були серед ініціаторів колективних законопроєктів. На індивідуальну законотворчість припадає 17 законопроєктів.

Під час попередніх сесій, з усіх зареєстрованих законотворчих ініціатив, отримали підтримку та набули чинності 3 законопроєкти і 1 проєкт Постанови, які були ініційовані депутатами з Івано-Франківщини.

Участь у процесі законотворення парламентарі беруть не лише через ініціювання проєктів законодавчих актів, але й через внесення поправок до законопроєктів. Так, за підсумками попередніх сесій, прикарпатські мажоритарники подали 494 поправки до законопроєктів, з яких 15,4% враховано під час розгляду законопроєктів, 2,4% враховано частково, 1,6% враховано редакційно, а щодо 0,4% поправок наразі відсутні висновки. 80,2% всіх поправок  прикарпатських мажоритарників відхилено.

Під час попередніх сесій мажоритарники з Івано-Франківщини 95 разів звертались з депутатськими запитами до органів влади. Найчастіше депутати адресували запити керівникам міністерств і відомств – 53 рази, а найменше запитів адресовано Голові Верховної Ради і керівникам комітетів Верховної Ради – 1. До Кабінету Міністрів України з депутатськими запитами парламентарі зверталися 41 раз. Не звертались депутати-мажоритарники з запитами до Президента, Генерального прокурора та органів місцевої влади.

На виступи під час пленарних засідань парламенту мажоритарники з Івано-Франківщини реєструвались 35 разів, але за даними стенограм засідань правом на виступ скористалися 31 разі. У інших випадках депутати або передавали право виступу іншим колегам, або у стенограмах відсутні дані про те, що депутати скористались правом виступу. Найчастіше правом виступу скористалися Оксана Савчук (13 разів) та Ігор Фріс (11 разів).


Участь у засіданнях комітетів, пленарних засіданнях Ради та участь у голосуваннях

Найвищі показники відвідування пленарних засідань парламенту у Володимира Тимофійчука та становить 100%. У Зіновія Андрійовича цей показник становить 96,6%.

На третій позиції Олександр Матусевич, який був зареєстрований 93,2% пленарних засідань.

За даними електронної реєстрації Ігор Фріс був присутній на 91,5% засідань Верховної Ради, Едуард Прощук – на 89,8% засідань,  Оксана Савчук і Андрій Іванчук були зареєстровані на 86,4% засідань.

Поряд з показником відвідування пленарних засідань також важливим є показник так званого активного голосування – сума усіх голосувань депутата «за», «проти» і «утримався» за питання порядку денного.

Загалом станом на кінець січня 2020 року у Верховній Раді відбулося 1989 голосувань. Найвищий показник активного голосування серед прикарпатських мажоритарників у Володимира Тимофійчука з результатом 94,62% і Зіновія Андрійовича – 93,92%. У цьому компоненті їм дещо поступаються Олександр Матусевич (84,57%), Едуард Прощук (80,14%) та Ігор Фріс (78,78%).

Приблизно третину голосувань пропустила Оксана Савчук (70,44%). Менше 50% участі в голосуваннях має Андрій Іванчук з показником 45,85%.

При визначенні показника присутності на засіданнях профільних комітетів, до складу яких входять прикарпатські мажоритарники, бралися до уваги лише ті засідання, щодо яких оприлюднені протоколи засідань. Отож, за цими даними, найвищий показник присутності на засіданнях комітетів у Олександра Матусевича – 100%. Володимир Тимофійчук відвідав 94,7% засідань свого комітету,  Зіновій Андрійович і Оксана Савчук – 90%, Едуард Прощук – 80%, а Ігор Фріс відвідав 76,5% засідань комітету. Андрій Іванчук протягом попередніх сесій не був включений парламентом до жодного з комітетів Верховної Ради України.


Законотворча активність

З-поміж усіх мажоритарників Івано-Франківщини найбільшу кількість законотворчих ініціатив зареєстрували Оксана Савчук (26) та Ігор Фріс (25). Авторству Оксани Савчук належать 3 проєкти Постанов та 23 законопроєкти, з яких 8 індивідуальних законопроєктів і 15 колективних. Ігор Фріс зареєстрував 2 проєкти Постанов та 23 законопроєкти (4 індивідуальних та 19 колективних).

Зіновій Андрійович і Андрій Іванчук теж поєднують практики колективного та індивідуального законотворення. Зіновій Андрійович зареєстрував 4 індивідуальних законопроєкти і 11 колективних. Андрій Іванчук є автором 1 індивідуального законопроєкту та 3 колективних. Едуарду Прощуку, Олександру Матусевичу і Володимиру Тимофійчуку протягом минулих сесій була притаманною практика колективного законотворення. Олександр Матусевич зареєстрував 7 колективних законопроєктів, Володимир Тимофійчук є серед співавторів 4 законопроєктів, а Едурард Прощук зареєстрував 10 колективних законопроєктів і 1 проєкт Постанови.

Внесення поправок до законопроєктів теж є частиною законотворчого процесу і впливу на зміст законопроєктів. Цю практику законотворення, протягом минулих сесій, найчастіше використовував Ігор Фріс, який запропонував 254 поправки до законопроєктів. Таку форму законотворчої активності теж часто використовує Зіновій Андрійович – 107 поправок. Авторству Олександра Матусевича належать 54 поправки. Оксана Савчук є автором 28 поправок, Едуард Прощук пропонував 23 поправки до законопроєктів, Володимир Тимофійчук – 15 поправок, а авторству Андрія Іванчука належить 13 поправок.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України надало позитивний висновок щодо 2% зареєстрованих парламентарями законотворчих ініціатив, до 27% висловлені зауваження, а 10% отримали негативні висновки ГНЕУ. Щодо 61% законотворчих ініціатив висновки наразі відсутні.

Висновки головних комітетів з опрацювання внесених законотворчих ініціатив дещо відрізняються від висновків Головного науково-експертного управління. Позитивні висновки від комітетів отримали 18% законотворчих ініціатив мажоритарників Івано-Франківщини, зауваження висловлені лише щодо 2% законотворчих ініціатив, а негативні висновки отримали 10% проєктів законодавчих актів. 70% законотворчих ініціатив наразі без висновки головних комітетів.

Протягом попередніх сесій поточного скликання Ради 3 законопроєкти авторства Ігоря Фріса  були прийняті і набули чинності. Зокрема, парламентар є автором законопроєкту «Про внесення змін до Розділу ІІ «Перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 р. №2617-VІІІ (щодо відтермінування часу вступу в дію», а також співавтором законопроєктів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді».

Оксана Савчук входить до переліку авторів, прийнятої під час попередньої сесії, Постанови «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2020 році»


Депутатські запити

Найчастіше правом на депутатський запит користувалися Зіновій Андрійович і Оксана Савчук. 38 правом на депутатський запит користувався Зіновій Андрійович, скерувавши 21 запит керівникам міністерств України та 17 запитів Кабінету Міністрів України.

Оксана Савчук 26 разів зверталася з депутатським запитом до органів влади. Голові Верховної Ради, керівникам комітетів Верховної Ради парламентаркою було спрямовано 1 запит,  керівникам міністерств і відомств – 14 запитів, а Кабінету Міністрів України – 11. Володимир Тимофійчук 13 разів користувався правом на депутатський запит, 8 запитів депутат адресував керівникам міністерств і відомств, а 5 – Кабінету Міністрів України.

По 7 разів правом на запит скористалися Ігор Фріс та Олександр Матусевич. Депутати 3 рази звертались з запитом до Кабінету Міністрів України і 2 рази до керівників міністерств і відомств. Едуард Прощук скерував 4 запити – по два до Кабінету Міністрів України та керівників міністерств і відомств. Андрій Іванчук протягом попередніх сесій не звертався з запитами до органів влади.


Виступи під час пленарних засідань Верховної Ради

Серед прикарпатських мажоритарників правом виступу під час пленарних засідань найактивніше користуються Оксана Савчук та Ігор Фріс.

За даними сайту Верховної Ради, Оксана Савчук 14 разів реєструвалася для виступу, а за даними  стенограм правом виступу скористалася 13 разів. Ігор Фріс 13 разів реєструвався для виступу під час пленарних засідань Ради, а виступав 11 разів.  Андрій Іванчук двічі був зареєстрований на виступ і один раз скористався цим правом.

Зіновій Андрійович 4 рази виступав під час засідання парламенту, а Олександр Матусевич 2 рази.


Довідково:

Оксана Савчук – позафракційна, голова підкомітету з питань безпеки дорожнього руху та безпеки на транспорті Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, обрана у 83-му виборчому окрузі;

Ігор Фріс – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції, органів виконання покарань та пробації Комітету Верховної Ради України з питань правової політики , обраний у 84-му виборчому окрузі;

Едуард Прощук – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, обраний у 85-му виборчому окрузі;

Олександр Матусевич – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, обраний у 86-му виборчому окрузі;

Зіновій Андрійович – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, обраний у 87-му виборчому окрузі;

Андрій Іванчук – член депутатської групи «ДОВІРА», наразі не включений до складу жодного з комітетів Верховної Ради України, обраний у 88-му виборчому окрузі;

Володимир Тимофійчук – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, обраний у 89-му виборчому окрузі.

за матеріалами громадської мережі ОПОРА


11.02.2020 10956
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

930
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1337
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3441
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5195
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1529
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1857

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

727

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1527

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1601
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

641
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2330 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2154
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

733
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4774
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

611
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8301
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

501
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

286
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

608
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

767 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

937