Як зробити волосся об'ємним і густим у домашніх умовах

Слабкі й тонкі пасма виглядають неестетично і неохайно. Вони справляють враження недоглянутих, швидко жирніють і вкрай складно укладаються. Ті, кому не пощастило мати саме таке волосся, готові робити що завгодно, аби отримати густі, блискучі та пружні локони. Але для цього потрібно знати, звідки береться проблема, чому її важко позбутися і які засоби для густоти волосся можуть зарадити. З цим питанням ми звернулися до експертів Beauty Systema.

Основні причини тонкого волосся

Тонкими вважаються волосини, товщина яких не досягає 50 мікрон при нормі 60 та більше. Причинами такого стану можуть бути:

  • спадковість та гормональні порушення;
  • нервові зриви, стреси та потрясіння;
  • недостатнє або незбалансоване харчування;
  • прийом деяких медичних препаратів, в першу чергу, оральних контрацептивів та антидепресантів.

Також часто тонкі пасма – наслідок переохолодження, впливу ультрафіолету, зловживання гарячими укладками, хімічними та фарбувальним процедурами.

 Фактори, що впливають на стан волосся

Локони зазнають шкідливого впливу як ззовні, так і зсередини. Зовнішні негативні фактори – це сонячні промені, різкі перепади температур, пил та бруд, плойки, фени, випрямлячі, термобігуді, агресивні засоби для хімічної завивки та фарбування волосся.

До внутрішніх факторів відносять дефіцит вітамінів та корисних жирів, хімічні сполуки з ліків, алкоголю, тютюну, наркотичних речовин. Психологічний стан та ендокринний дисбаланс також можна класифікувати як внутрішні фактори.

Шампуні, бальзами, маски: що вибрати?

Зміна способу життя та грамотний догляд – тандем, який спрацьовує у 99% випадків. Для першого необхідні бажання та воля. Щодо другого – починати правильно доглядати за тонким слабким волоссям необхідно з підбору косметики.

Перше завдання – підібрати очищуючий засіб. Він повинен відповідати типу шкіри голови Важливо, щоб шампунь не мав у складі малорозчинних силиконів, які обтяжують пасма. Безсульфатні варіанти – найкращий вибір: вони делікатно ставляться до пошкодженого потоншеного волосся і не погіршують поточну ситуацію.

Можна користуватися кондиціонером для тонкого волосся – за умови, що він буде наноситися на самі кінчики. А от бальзами варто правильно підбирати: деякі з них роблять коси більш важкими, зменшують об’єм зачіски. 

Маски мають право на існування у складі комплексного догляду. Але це мають бути саме маски для тонких, слабких, пошкоджених локонів. Як правило, такі засоби мають легку консистенцію флюїдів і є незмивними.

 Техніки укладання для створення об'єму

Правильне миття та процедури після нього підготують тонкі пасма до укладки та полегшать створення зачіски. Додатково рекомендується використовувати косметику для укладання – пінки, муси, спреї тощо. Обов’язковим етапом перед використанням фену або плойки є нанесення термозахисту.

Робити укладку потрібно за наступними правилами:

  • досушувати ледь вологі пасма феном на максимальній швидкості з дифузором;
  • під час сушіння нахилитися і опустити голову донизу;
  • в процесі обробки феном підіймати волосся руками або брашем біля коренів;
  • укладати волосся максимум у 2-3 шари;
  • щипцями-гофре обробити частину пасм біля коренів, зверху замаскувати прямими рівними пасмами.

Якщо добитися потрібного об’єму все ж не вдалося, можна акуратно начесати волосся, відступивши від шкіри голови мінімум на 3 см. Але зловживати таким способом створення зачіски не варто – все ж він є травмуючим.

Рекомендації щодо загального догляду за тонким волоссям

Наостанок декілька порад, які спростять догляд за тонкими локонами.

Мийте голову помірно теплою водою. Масуйте шкіру голови під час миття. Не наносьте шампунь по всій довжині – достатньо обробити шкіру голови, а отриману піну розподілити по пасмах.

Користуйтесь дерев’яними або нейлоновими щітками та гребінцями. Розчісуйте локони частинами, починаючи з кінчиків і поступово просуваючись до коренів. Кінчики при цьому притримуйте рукою.

Уникайте переохолодження голови, не нехтуйте головними уборами.

І не забувайте обирати безаміачні фарби та легкі тонуючі засоби для вашого тонкого волосся.

Реклама


19.07.2024 371
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1565 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1935
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6149 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2433
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2178
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3407

Ігор Шолтис — військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль", брав участь у боях на Сході України, у Пісках Донецької області отримав важке поранення. Свій бойовий шлях розпочав ще у 2014 році, а після поранення вдруге повернувся на фронт уже під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.  

186

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

838

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1985

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2742
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

506
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

632
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1216
16.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

371
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34078
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

984
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

1093
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

568
16.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

165
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

845
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

795
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

575