Слабкі й тонкі пасма виглядають неестетично і неохайно. Вони справляють враження недоглянутих, швидко жирніють і вкрай складно укладаються. Ті, кому не пощастило мати саме таке волосся, готові робити що завгодно, аби отримати густі, блискучі та пружні локони. Але для цього потрібно знати, звідки береться проблема, чому її важко позбутися і які засоби для густоти волосся можуть зарадити. З цим питанням ми звернулися до експертів Beauty Systema.
Основні причини тонкого волосся
Тонкими вважаються волосини, товщина яких не досягає 50 мікрон при нормі 60 та більше. Причинами такого стану можуть бути:
- спадковість та гормональні порушення;
- нервові зриви, стреси та потрясіння;
- недостатнє або незбалансоване харчування;
- прийом деяких медичних препаратів, в першу чергу, оральних контрацептивів та антидепресантів.
Також часто тонкі пасма – наслідок переохолодження, впливу ультрафіолету, зловживання гарячими укладками, хімічними та фарбувальним процедурами.
Фактори, що впливають на стан волосся
Локони зазнають шкідливого впливу як ззовні, так і зсередини. Зовнішні негативні фактори – це сонячні промені, різкі перепади температур, пил та бруд, плойки, фени, випрямлячі, термобігуді, агресивні засоби для хімічної завивки та фарбування волосся.
До внутрішніх факторів відносять дефіцит вітамінів та корисних жирів, хімічні сполуки з ліків, алкоголю, тютюну, наркотичних речовин. Психологічний стан та ендокринний дисбаланс також можна класифікувати як внутрішні фактори.
Шампуні, бальзами, маски: що вибрати?
Зміна способу життя та грамотний догляд – тандем, який спрацьовує у 99% випадків. Для першого необхідні бажання та воля. Щодо другого – починати правильно доглядати за тонким слабким волоссям необхідно з підбору косметики.
Перше завдання – підібрати очищуючий засіб. Він повинен відповідати типу шкіри голови Важливо, щоб шампунь не мав у складі малорозчинних силиконів, які обтяжують пасма. Безсульфатні варіанти – найкращий вибір: вони делікатно ставляться до пошкодженого потоншеного волосся і не погіршують поточну ситуацію.
Можна користуватися кондиціонером для тонкого волосся – за умови, що він буде наноситися на самі кінчики. А от бальзами варто правильно підбирати: деякі з них роблять коси більш важкими, зменшують об’єм зачіски.
Маски мають право на існування у складі комплексного догляду. Але це мають бути саме маски для тонких, слабких, пошкоджених локонів. Як правило, такі засоби мають легку консистенцію флюїдів і є незмивними.
Техніки укладання для створення об'єму
Правильне миття та процедури після нього підготують тонкі пасма до укладки та полегшать створення зачіски. Додатково рекомендується використовувати косметику для укладання – пінки, муси, спреї тощо. Обов’язковим етапом перед використанням фену або плойки є нанесення термозахисту.
Робити укладку потрібно за наступними правилами:
- досушувати ледь вологі пасма феном на максимальній швидкості з дифузором;
- під час сушіння нахилитися і опустити голову донизу;
- в процесі обробки феном підіймати волосся руками або брашем біля коренів;
- укладати волосся максимум у 2-3 шари;
- щипцями-гофре обробити частину пасм біля коренів, зверху замаскувати прямими рівними пасмами.
Якщо добитися потрібного об’єму все ж не вдалося, можна акуратно начесати волосся, відступивши від шкіри голови мінімум на 3 см. Але зловживати таким способом створення зачіски не варто – все ж він є травмуючим.
Рекомендації щодо загального догляду за тонким волоссям
Наостанок декілька порад, які спростять догляд за тонкими локонами.
Мийте голову помірно теплою водою. Масуйте шкіру голови під час миття. Не наносьте шампунь по всій довжині – достатньо обробити шкіру голови, а отриману піну розподілити по пасмах.
Користуйтесь дерев’яними або нейлоновими щітками та гребінцями. Розчісуйте локони частинами, починаючи з кінчиків і поступово просуваючись до коренів. Кінчики при цьому притримуйте рукою.
Уникайте переохолодження голови, не нехтуйте головними уборами.
І не забувайте обирати безаміачні фарби та легкі тонуючі засоби для вашого тонкого волосся.
Реклама