Як зробити волосся об'ємним і густим у домашніх умовах

Слабкі й тонкі пасма виглядають неестетично і неохайно. Вони справляють враження недоглянутих, швидко жирніють і вкрай складно укладаються. Ті, кому не пощастило мати саме таке волосся, готові робити що завгодно, аби отримати густі, блискучі та пружні локони. Але для цього потрібно знати, звідки береться проблема, чому її важко позбутися і які засоби для густоти волосся можуть зарадити. З цим питанням ми звернулися до експертів Beauty Systema.

Основні причини тонкого волосся

Тонкими вважаються волосини, товщина яких не досягає 50 мікрон при нормі 60 та більше. Причинами такого стану можуть бути:

  • спадковість та гормональні порушення;
  • нервові зриви, стреси та потрясіння;
  • недостатнє або незбалансоване харчування;
  • прийом деяких медичних препаратів, в першу чергу, оральних контрацептивів та антидепресантів.

Також часто тонкі пасма – наслідок переохолодження, впливу ультрафіолету, зловживання гарячими укладками, хімічними та фарбувальним процедурами.

 Фактори, що впливають на стан волосся

Локони зазнають шкідливого впливу як ззовні, так і зсередини. Зовнішні негативні фактори – це сонячні промені, різкі перепади температур, пил та бруд, плойки, фени, випрямлячі, термобігуді, агресивні засоби для хімічної завивки та фарбування волосся.

До внутрішніх факторів відносять дефіцит вітамінів та корисних жирів, хімічні сполуки з ліків, алкоголю, тютюну, наркотичних речовин. Психологічний стан та ендокринний дисбаланс також можна класифікувати як внутрішні фактори.

Шампуні, бальзами, маски: що вибрати?

Зміна способу життя та грамотний догляд – тандем, який спрацьовує у 99% випадків. Для першого необхідні бажання та воля. Щодо другого – починати правильно доглядати за тонким слабким волоссям необхідно з підбору косметики.

Перше завдання – підібрати очищуючий засіб. Він повинен відповідати типу шкіри голови Важливо, щоб шампунь не мав у складі малорозчинних силиконів, які обтяжують пасма. Безсульфатні варіанти – найкращий вибір: вони делікатно ставляться до пошкодженого потоншеного волосся і не погіршують поточну ситуацію.

Можна користуватися кондиціонером для тонкого волосся – за умови, що він буде наноситися на самі кінчики. А от бальзами варто правильно підбирати: деякі з них роблять коси більш важкими, зменшують об’єм зачіски. 

Маски мають право на існування у складі комплексного догляду. Але це мають бути саме маски для тонких, слабких, пошкоджених локонів. Як правило, такі засоби мають легку консистенцію флюїдів і є незмивними.

 Техніки укладання для створення об'єму

Правильне миття та процедури після нього підготують тонкі пасма до укладки та полегшать створення зачіски. Додатково рекомендується використовувати косметику для укладання – пінки, муси, спреї тощо. Обов’язковим етапом перед використанням фену або плойки є нанесення термозахисту.

Робити укладку потрібно за наступними правилами:

  • досушувати ледь вологі пасма феном на максимальній швидкості з дифузором;
  • під час сушіння нахилитися і опустити голову донизу;
  • в процесі обробки феном підіймати волосся руками або брашем біля коренів;
  • укладати волосся максимум у 2-3 шари;
  • щипцями-гофре обробити частину пасм біля коренів, зверху замаскувати прямими рівними пасмами.

Якщо добитися потрібного об’єму все ж не вдалося, можна акуратно начесати волосся, відступивши від шкіри голови мінімум на 3 см. Але зловживати таким способом створення зачіски не варто – все ж він є травмуючим.

Рекомендації щодо загального догляду за тонким волоссям

Наостанок декілька порад, які спростять догляд за тонкими локонами.

Мийте голову помірно теплою водою. Масуйте шкіру голови під час миття. Не наносьте шампунь по всій довжині – достатньо обробити шкіру голови, а отриману піну розподілити по пасмах.

Користуйтесь дерев’яними або нейлоновими щітками та гребінцями. Розчісуйте локони частинами, починаючи з кінчиків і поступово просуваючись до коренів. Кінчики при цьому притримуйте рукою.

Уникайте переохолодження голови, не нехтуйте головними уборами.

І не забувайте обирати безаміачні фарби та легкі тонуючі засоби для вашого тонкого волосся.

Реклама


19.07.2024 466
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

710
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1008 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2554
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1849
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2150
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5742 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

194

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

337

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1276

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1270
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1013
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

837
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14679
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

705
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10496
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6197
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

724
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

778
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2963
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

675
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

742
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

654