Джерело: lampochka.net.ua
У відвідувачів ванної кімнати часто виникає потреба у використані побутової техніки: пральної машини, бойлера, електробритви, фена.
Для роботи цих приладів потрібне джерело живлення. Необхідно встановити електричні розетки у ванній кімнаті. Більшість приладів працює від звичайної мережі з напругою 220В. Таким чином потрібно від електричного щитка чи розподільчої коробки протягнути в приміщення дріт і змонтувати розетку.
Складність полягає в тому, що ванна кімната — місце підвищеної небезпеки при користуванні електроприладами. В цьому приміщенні постійно підвищена вологість повітря, періодично виникають водяні бризки, пара, часто бувають перепади температур.
З метою виконання правил електробезпеки розетки у ванній кімнаті можна встановлювати в місцях, віддалених від сантехнічних приладів.
За правилами безпеки ванну кімнату можна розділити на чотири зони за віддаленістю від джерел води:
- нульова знаходиться у внутрішньому просторі раковини, душової кабіни чи ванни, унітазу;
- перша зона — в безпосередній близькості до сантехнічних приладів;
- друга зона — на відстані від 60 см від першої зони;
- третя зона — на відстані 120 см та більше від першої.
Правила безпеки допускають встановлення розеток у ванній кімнаті в другій та третій зоні. У виключних випадках можна розмістити їх в першій зоні. В цьому разі треба ретельно підбирати тип пристроїв і забезпечувати їх максимальний захист від води.
Якщо приміщення невелике за площею і неможливо забезпечити прийнятну відстань розеток від води, рекомендовано встановлювати джерела живлення приладів ззовні (в коридорі).
Як провести розетку у ванну?
Встановлення розеток у ванній кімнаті потрібно проводити відповідно до правил влаштування електроустановок.
Основні вимоги такі:
- електропроводка повинна бути прихованою, виконаною з мідного кабелю з подвійною ізоляцією та трьома токопровідними жилами;
- розетка підключається до електрощита через дифавтомат;
- необхідне заземлення розеток;
- розетки повинні мати контакт для підключення техніки, що заземлює;
- металеві сантехнічні прилади мають бути заземлені;
- місце з’єднання розетки з дротом повинно бути герметичним та ізольованим;
- отвори для контактів повинні закриватись кришкою;
- розетку можна встановлювати на відстані від джерел води — за горизонталлю 0,6 м, за вертикаллю — 1 м, відстань від підлоги — 1 м.
Крім правил безпеки, при встановленні джерел живлення в ванній кімнаті, враховують місце розміщення побутових приладів та відстань до розетки. Дрот пральної машини або бойлера повинен діставати до розетки, використання подовжувачів або перехідників не допускається.
Якщо при проєктуванні важко передбачити всі нюанси, треба встановити розетки в різних місцях приміщення, щоб за потреби можна було перемикати техніку при перестановці її в інше місце. Для під’єднання дрібних пристроїв (тример, плойка, фен, бритва тощо), розетки встановлюють у безпосередній близькості від раковини, але на безпечній відстані від кранів.
Всі роботи зі встановлення розеток у ванній кімнаті рекомендовано доручити спеціалістам. Це гарантує дотримання правил безпеки і безперебійну роботу техніки. Вибір електроприладів, дротів також слід довірити професіоналам.
Джерело: lampochka.net.ua
Скільки розеток має бути у кімнаті?
Чим менше розеток у ванній кімнаті, тим безпечніше. Але, за потреби, кількість джерел живлення розраховують, виходячи з необхідності підключення техніки та її розташування. Зазвичай передбачають окремі розетки для бойлера, пральної машини та дрібної техніки (фен, бритва тощо). В ідеальному випадку кількість та місце розташування електроприладів слід обирати ще на етапі проєктування обладнання ванної кімнати.
Вибір типу розеток з урахуванням функціональних потреб
Вибір типу електроприладів виконують з урахуванням вимог безпеки та функціональних потреб. Постачальники пропонують велику кількість типів і моделей виробів: розетки накладні та вбудовані, варіанти типів С або F, захищені від потрапляння пилу та вологи, зі спеціальними кришками.
Для підключення декількох пристроїв одночасно можна вибрати модульні моделі на 2-3 та більше розетки в одному корпусі. Для під’єднання пристроїв до мережі Інтернет, обирають вироби з портом RJ-45. Для особливих потреб випускають розетки з підсвіткою, виштовхуванням виделки, захисним відключенням, лічильником, зі шторками тощо.
Перед вибором пристрою слід врахувати потужність побутових приладів, що будуть під’єднані до розетки й обирати відповідну модель. Потужність зазвичай вказується на корпусі розетки. Заборонено вмикати в одну модульну розетку декілька потужних приладів або користуватися “трійниками” (мережними розгалужувачами).
Щоб створити неповторний дизайн приміщення, обирають розетки різних кольорів (білі, чорні, сірі тощо), з декоративним оздобленням (малюнками, рамками), стильними елементами.
Огляд різних видів розеток, які підходять для встановлення у ванній
Поширені типи розеток для ванної кімнати:
- Накладні або вбудовані — розрізняються за типом монтажу. Перші встановлюються над поверхнею стін, другі — вмуровуються так, що помітною залишається лише лицьова панель.
- Захищені від вологи — моделі зі ступенем захисту IP-45 цілком надійні і безпечні.
- Одно-, дво- та тримісні вироби дозволяють одночасно вмикати декілька приладів.
- Вироби із заземленням — наявність цього елементу необхідна з міркувань безпеки.
Під час вибору розеток для ванної кімнати важливо звертати увагу не тільки на тип пристрою, його дизайн, але й на надійність, довгий термін служби. Для того, щоб виріб працював довгі роки, слід обирати продукцію відомих брендів.
Такі моделі сертифіковані, мають гарантію, відрізняються відмінною якістю. Провідними торговими марками електричних виробів є VIKO, VIDEX, SHneider Electric, Nilson та інші. На сайті lampochka.net.ua легко знайти товари кращих виробників світу. Консультанти компанії допоможуть підібрати оптимальний варіант.
Чому важливо встановлювати розетки з вбудованим захистом від вологи?
Електричні розетки для ванної кімнати з вбудованим захистом від вологи підвищують безпеку користування. Оскільки вода та пара є провідником електричного струму, вбудований захист гарантує, що користувач не буде уражений при ввімкненні приладів та під час їхньої роботи.
Прилади зі ступенем захисту IP45 або IP65 забезпечують необхідний ступінь електробезпеки в вологих приміщеннях.
Джерело: lampochka.net.ua
Як забезпечити правильний та безпечний монтаж розеток у ванній?
Монтаж розеток у ванній кімнаті повинен бути виконаний з дотриманням правил безпеки. Перед виконанням ремонту в приміщенні слід створити проєкт електричних мереж з проведенням розрахунків параметрів приладів і підключень.
Роботи з електрикою мають підвищений ступінь ризику, тому їх виконання краще доручити професіоналам.
Вибір приладів і матеріалів також повинні зробити спеціалісти. Все це гарантує, що під час виконання монтажу та впродовж користування розетками у ванній кімнаті люди будуть знаходитися в безпеці. Додержання наведених вище правил гарантує також безперебійну роботу електроприладів.
Реклама