Як зібрати швидкий і недорогий ігровий ПК в 2024 році

Старий комп’ютер не тягне новітні ігри та повільно працює? Є чудова альтернатива дорогим гаджетам – зібрати ігровий ПК самостійно з потрібними технічними параметрами. Це не так складно, як здається одразу, але є важливі моменти. Фахівці радять зосередити увагу на комплектуючих. А щоб правильно це зробити, дотримуватися інструкції.

Необхідні елементи для збірки ПК

Кожен комп’ютер складається з набору певних елементів, які можна придбати окремо у сучасних точках продажу. Якісні комплектуючі на будь-який смак пропонує інтернет-магазин комп’ютерної техніки Luckylink. Серед основних елементів ПК наступні:

  • Материнська плата – головний компонент, що впливає на роботу усієї системи, відповідає за зв'язок між усіма елементами, передає команди, слідкує за процесами. Існує безліч варіантів материнок. Найпопулярнішими є ATX (305х244 мм) й BTX (325х267 мм). Важливо перевірити сумісність з іншими компонентами (вказується на упаковці), кількість USB-портів, типи роз’ємів тощо.
  • Процесор – мозок ПК. При виборі треба враховувати кількість ядер, тактову частоту, тип роз’єму.
  • Оперативна пам'ять (RAM) – характеризується частотою, об’ємом, сумісністю, затримкою команди.
  • Жорсткий диск або твердотільний накопичувач – зберігає інформацію. Основним параметром є об’єм (чим більше, тим краще).
  • Відеокарта – видає зображення на моніторі. Найбільш сучасним варіантом є NVIDIA.
  • Блок живлення – постачає струм з потрібними характеристиками до всіх споживачів, серед яких найбільше енергії витрачає відеокарта та процесор.
  • Охолодження – буває повітряне (у вигляді кулера – вентилятора) або водяне.
  • Корпус – зовнішня коробку, в якій вміщуються усі елементи. Він повинен вирізнятися певною міцністю, довгим строком служби, бути легким та невеликим за розмірами. Матеріалом для виготовлення є пластик або метал.

Саме з цих деталей складається кожен комп’ютер. Серед додаткових елементів можна порадити встановити звукову карту, яка дасть чистий та у широкому діапазоні звук через сучасні колонки, різноманітні контролери для відслідковування правильного функціонування окремих елементів, CD-привід, бездротову мережеву карту.

Покрокова інструкція

Спочатку треба підготувати місце для збірки, очистити стіл, розкласти комплектуючі, приготовити інструменти. Як зібрати ПК:

  1. Розкрити процесор, знайти роз’єм. Обережно вставити його на відповідне місце на материнській платі. Важливо, щоб деталь не торкалася відкритими контурами, не було пилу та забруднення.
  2. Знайти слоти оперативної пам’яті, встановити ОЗП.
  3. Вмонтувати радіатор чи іншу систему охолодження.
  4. Підключити блок живлення на панелі у задній частині корпусу.
  5. Встановити панель (заглушку), куди підходять усі кабеля.
  6. Під’єднати материнську плату.
  7. Встановити відеокарту у спеціальний слот. При правильному монтажі повинно бути чути невеличке клацання.
  8. Встановити жорсткі диски та накопичувачі.

Після перевірки працездатності та нормальної роботи усіх систем, можна на повну використовувати ПК власної збірки.

Реклама


28.06.2024 5771
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

888
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1917 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

876
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3157

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1887
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

792
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1266
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3771
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

883
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1