Як зібрати швидкий і недорогий ігровий ПК в 2024 році

Старий комп’ютер не тягне новітні ігри та повільно працює? Є чудова альтернатива дорогим гаджетам – зібрати ігровий ПК самостійно з потрібними технічними параметрами. Це не так складно, як здається одразу, але є важливі моменти. Фахівці радять зосередити увагу на комплектуючих. А щоб правильно це зробити, дотримуватися інструкції.

Необхідні елементи для збірки ПК

Кожен комп’ютер складається з набору певних елементів, які можна придбати окремо у сучасних точках продажу. Якісні комплектуючі на будь-який смак пропонує інтернет-магазин комп’ютерної техніки Luckylink. Серед основних елементів ПК наступні:

  • Материнська плата – головний компонент, що впливає на роботу усієї системи, відповідає за зв'язок між усіма елементами, передає команди, слідкує за процесами. Існує безліч варіантів материнок. Найпопулярнішими є ATX (305х244 мм) й BTX (325х267 мм). Важливо перевірити сумісність з іншими компонентами (вказується на упаковці), кількість USB-портів, типи роз’ємів тощо.
  • Процесор – мозок ПК. При виборі треба враховувати кількість ядер, тактову частоту, тип роз’єму.
  • Оперативна пам'ять (RAM) – характеризується частотою, об’ємом, сумісністю, затримкою команди.
  • Жорсткий диск або твердотільний накопичувач – зберігає інформацію. Основним параметром є об’єм (чим більше, тим краще).
  • Відеокарта – видає зображення на моніторі. Найбільш сучасним варіантом є NVIDIA.
  • Блок живлення – постачає струм з потрібними характеристиками до всіх споживачів, серед яких найбільше енергії витрачає відеокарта та процесор.
  • Охолодження – буває повітряне (у вигляді кулера – вентилятора) або водяне.
  • Корпус – зовнішня коробку, в якій вміщуються усі елементи. Він повинен вирізнятися певною міцністю, довгим строком служби, бути легким та невеликим за розмірами. Матеріалом для виготовлення є пластик або метал.

Саме з цих деталей складається кожен комп’ютер. Серед додаткових елементів можна порадити встановити звукову карту, яка дасть чистий та у широкому діапазоні звук через сучасні колонки, різноманітні контролери для відслідковування правильного функціонування окремих елементів, CD-привід, бездротову мережеву карту.

Покрокова інструкція

Спочатку треба підготувати місце для збірки, очистити стіл, розкласти комплектуючі, приготовити інструменти. Як зібрати ПК:

  1. Розкрити процесор, знайти роз’єм. Обережно вставити його на відповідне місце на материнській платі. Важливо, щоб деталь не торкалася відкритими контурами, не було пилу та забруднення.
  2. Знайти слоти оперативної пам’яті, встановити ОЗП.
  3. Вмонтувати радіатор чи іншу систему охолодження.
  4. Підключити блок живлення на панелі у задній частині корпусу.
  5. Встановити панель (заглушку), куди підходять усі кабеля.
  6. Під’єднати материнську плату.
  7. Встановити відеокарту у спеціальний слот. При правильному монтажі повинно бути чути невеличке клацання.
  8. Встановити жорсткі диски та накопичувачі.

Після перевірки працездатності та нормальної роботи усіх систем, можна на повну використовувати ПК власної збірки.

Реклама


28.06.2024 6036
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

334

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

831

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

746
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

392
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1120 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2251 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950