Як зібрати швидкий і недорогий ігровий ПК в 2024 році

Старий комп’ютер не тягне новітні ігри та повільно працює? Є чудова альтернатива дорогим гаджетам – зібрати ігровий ПК самостійно з потрібними технічними параметрами. Це не так складно, як здається одразу, але є важливі моменти. Фахівці радять зосередити увагу на комплектуючих. А щоб правильно це зробити, дотримуватися інструкції.

Необхідні елементи для збірки ПК

Кожен комп’ютер складається з набору певних елементів, які можна придбати окремо у сучасних точках продажу. Якісні комплектуючі на будь-який смак пропонує інтернет-магазин комп’ютерної техніки Luckylink. Серед основних елементів ПК наступні:

  • Материнська плата – головний компонент, що впливає на роботу усієї системи, відповідає за зв'язок між усіма елементами, передає команди, слідкує за процесами. Існує безліч варіантів материнок. Найпопулярнішими є ATX (305х244 мм) й BTX (325х267 мм). Важливо перевірити сумісність з іншими компонентами (вказується на упаковці), кількість USB-портів, типи роз’ємів тощо.
  • Процесор – мозок ПК. При виборі треба враховувати кількість ядер, тактову частоту, тип роз’єму.
  • Оперативна пам'ять (RAM) – характеризується частотою, об’ємом, сумісністю, затримкою команди.
  • Жорсткий диск або твердотільний накопичувач – зберігає інформацію. Основним параметром є об’єм (чим більше, тим краще).
  • Відеокарта – видає зображення на моніторі. Найбільш сучасним варіантом є NVIDIA.
  • Блок живлення – постачає струм з потрібними характеристиками до всіх споживачів, серед яких найбільше енергії витрачає відеокарта та процесор.
  • Охолодження – буває повітряне (у вигляді кулера – вентилятора) або водяне.
  • Корпус – зовнішня коробку, в якій вміщуються усі елементи. Він повинен вирізнятися певною міцністю, довгим строком служби, бути легким та невеликим за розмірами. Матеріалом для виготовлення є пластик або метал.

Саме з цих деталей складається кожен комп’ютер. Серед додаткових елементів можна порадити встановити звукову карту, яка дасть чистий та у широкому діапазоні звук через сучасні колонки, різноманітні контролери для відслідковування правильного функціонування окремих елементів, CD-привід, бездротову мережеву карту.

Покрокова інструкція

Спочатку треба підготувати місце для збірки, очистити стіл, розкласти комплектуючі, приготовити інструменти. Як зібрати ПК:

  1. Розкрити процесор, знайти роз’єм. Обережно вставити його на відповідне місце на материнській платі. Важливо, щоб деталь не торкалася відкритими контурами, не було пилу та забруднення.
  2. Знайти слоти оперативної пам’яті, встановити ОЗП.
  3. Вмонтувати радіатор чи іншу систему охолодження.
  4. Підключити блок живлення на панелі у задній частині корпусу.
  5. Встановити панель (заглушку), куди підходять усі кабеля.
  6. Під’єднати материнську плату.
  7. Встановити відеокарту у спеціальний слот. При правильному монтажі повинно бути чути невеличке клацання.
  8. Встановити жорсткі диски та накопичувачі.

Після перевірки працездатності та нормальної роботи усіх систем, можна на повну використовувати ПК власної збірки.

Реклама


28.06.2024 5865
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4079
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1020
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

592
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5568
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1500
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1361

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

432

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1258

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1084

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

993
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

323
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

344
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1310
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

395
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

663
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5711
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

396
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

280
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

625 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1065
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

923