Як зібрати швидкий і недорогий ігровий ПК в 2024 році

Старий комп’ютер не тягне новітні ігри та повільно працює? Є чудова альтернатива дорогим гаджетам – зібрати ігровий ПК самостійно з потрібними технічними параметрами. Це не так складно, як здається одразу, але є важливі моменти. Фахівці радять зосередити увагу на комплектуючих. А щоб правильно це зробити, дотримуватися інструкції.

Необхідні елементи для збірки ПК

Кожен комп’ютер складається з набору певних елементів, які можна придбати окремо у сучасних точках продажу. Якісні комплектуючі на будь-який смак пропонує інтернет-магазин комп’ютерної техніки Luckylink. Серед основних елементів ПК наступні:

  • Материнська плата – головний компонент, що впливає на роботу усієї системи, відповідає за зв'язок між усіма елементами, передає команди, слідкує за процесами. Існує безліч варіантів материнок. Найпопулярнішими є ATX (305х244 мм) й BTX (325х267 мм). Важливо перевірити сумісність з іншими компонентами (вказується на упаковці), кількість USB-портів, типи роз’ємів тощо.
  • Процесор – мозок ПК. При виборі треба враховувати кількість ядер, тактову частоту, тип роз’єму.
  • Оперативна пам'ять (RAM) – характеризується частотою, об’ємом, сумісністю, затримкою команди.
  • Жорсткий диск або твердотільний накопичувач – зберігає інформацію. Основним параметром є об’єм (чим більше, тим краще).
  • Відеокарта – видає зображення на моніторі. Найбільш сучасним варіантом є NVIDIA.
  • Блок живлення – постачає струм з потрібними характеристиками до всіх споживачів, серед яких найбільше енергії витрачає відеокарта та процесор.
  • Охолодження – буває повітряне (у вигляді кулера – вентилятора) або водяне.
  • Корпус – зовнішня коробку, в якій вміщуються усі елементи. Він повинен вирізнятися певною міцністю, довгим строком служби, бути легким та невеликим за розмірами. Матеріалом для виготовлення є пластик або метал.

Саме з цих деталей складається кожен комп’ютер. Серед додаткових елементів можна порадити встановити звукову карту, яка дасть чистий та у широкому діапазоні звук через сучасні колонки, різноманітні контролери для відслідковування правильного функціонування окремих елементів, CD-привід, бездротову мережеву карту.

Покрокова інструкція

Спочатку треба підготувати місце для збірки, очистити стіл, розкласти комплектуючі, приготовити інструменти. Як зібрати ПК:

  1. Розкрити процесор, знайти роз’єм. Обережно вставити його на відповідне місце на материнській платі. Важливо, щоб деталь не торкалася відкритими контурами, не було пилу та забруднення.
  2. Знайти слоти оперативної пам’яті, встановити ОЗП.
  3. Вмонтувати радіатор чи іншу систему охолодження.
  4. Підключити блок живлення на панелі у задній частині корпусу.
  5. Встановити панель (заглушку), куди підходять усі кабеля.
  6. Під’єднати материнську плату.
  7. Встановити відеокарту у спеціальний слот. При правильному монтажі повинно бути чути невеличке клацання.
  8. Встановити жорсткі диски та накопичувачі.

Після перевірки працездатності та нормальної роботи усіх систем, можна на повну використовувати ПК власної збірки.

Реклама


28.06.2024 4249
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

456
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1058
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2275
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1247
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1793 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2848

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

585

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

667

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1586

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1570
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

394
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18300
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1259
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3598
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

967
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10725
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6516
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1128
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

389
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

626
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3246
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

947