Закриті кордони, втрачені квитки, скасовані подорожі та порожні вулиці туристичних Мекк. Саме таким, для людей, які люблять мандрувати, запам’ятається 2020 рік.
Та з кожним місяцем люди починають пристосовуватися до нових умов життя, які продовжує надиктовувати COVID-19.
Як сьогодні в умовах карантину живе Великобританія розповіла відома франківчанка, засновниця фестивалю модного одягу «КрайКА» Наталія Бартків.
«Більше ніж 6 місяців наша поїздка переносилась. Попри різні труднощі, зміни дати вильоту та інші організаційні моменти, ми все ж таки приземлились в одному з Лондонських аеропортів.
Ось тут напевно найцікавіше)», - йдеться у її дописі у Faсebook.
Отож, Наталія Бартків кілька днів тому повернулося з Лондона та коротко розповіла про зміни, які відбулись за ці місяці карантину. Варто наголосити, що вона навчалася у Великобританії й після закінчення університету продовжує відвідувати цю країну та знайомити українців з колоритними англійськими традиціями.
Аеропорт
Це перше місце, куди ми потрапили. Картина наступна: закриті крамнички, обмежений доступ до місць, де продають фастфуд, носіння масок (якщо ви забули, то можна взяти на вході, в більшості випадках, вони безкоштовні) та дезінфікування (чим дорожчий магазин, тим краще пахне санітайзер) обов’язкові!
За 48 годин до прильоту потрібно обов'язково заповнити форму, в якій ви вказуєте деталі: де ви будете проживати, з ким можна контактувати в разі вашої відсутності й т.д. Оскільки в країні діє 14 денний карантинний режим, після прильоту з певних країн (якщо прилетів з України - 14 днів потрібно провести романтично на карантині), в разі порушення правил, ви маєте сплатити штраф в розмірі від 1000 фунтів.
Крамнички, супермаркети та торгові центри
Всі публічні приміщення стали дуже чисті, аж “тошно” - чисто скрізь! На полицях рівно розкладений товар та скоротився асортимент продукції. Не працюють примірочні, ви купуєте товар і можете його повернути в термін до 28 днів. Щодо вартості, відчутно знизились різні пропозиції, багато знижок. І варто додати, що якщо магазин зможе прийняти чотирьох клієнтів, це означає чотирьох, а не 85. Також всі чемно стоять в черзі з дистанцією 1,5-2 м.
Громадський транспорт
На жаль, я не користувалась автобусом та в потягах обов'язково потрібно користуватись масками та дотримуватись дистанції.
Кав'ярні, ресторани та інші заклади харчування
У порівнянні з минулим роком у закладах збільшила кількість відвідувачів через те, що зменшились посадкові місця. Також трішки зменшилась пропозиція страв/напоїв, та не дуже суттєво.
Тест на COVID-19
Навіть якщо ви приїхали з України з тестом чи плануєте його здавати в Британії, це вам не дасть право порушувати 14-денний карантинний режим. Тести можете здати у відповідних пунктах, але тільки якщо у вас дійсно є симптоми. Також можна замовити тест в приватній клініці та це коштує до 139 фунтів, але він не офіційний, тому не береться до уваги.
Підтримка бізнесу (інформація з офіційного сайту уряду)
Доступні позики, податкові пільги та грошові субсидії. Роботодавці можуть подати заявку на отримання персоналом заробітної плати до 80%, якщо вони не можуть працювати. Самозайняті люди можуть отримувати до 2500 фунтів стерлінгів на місяць, як мінімум протягом трьох місяців.
На офіційному сайті є розроблені поради тим, хто зазнає труднощів з оплатою за електроенергію, воду або телекомунікації, або зобов'язаннями щодо погашення кредитних карток, позик та іпотечних кредитів, як результат COVID-19.
Різнокольорові наліпки різних розмірів
Є три простих правила, які всі повинні дотримуватись, щоб продовжувати захищати одне одного і запобігати розповсюдженню COVID-19. Мийте руки 20 секунд (продовжуйте регулярно мити руки), маска (носити покриття обличчя у закритих приміщеннях обов'язкове), дистанція (тримайтеся на відстані не менше 2 метрів — або 1 метр із маскою або іншими заходами безпеки).
Навіть попри всі моменти, плануємо нову поїздку…
Бережіть себе, одягайте маску, мийте руки та дотримуйтесь дистанції!
2500 фунтів в місяць постаждалим від дії карантину і працюючі школи дитсадки університети спортклуби. А дурних гоїв в Україні можна і в середньовіччя відкинути. Бач Європи захотіли... Влада яку не вибери чомусь "любить" українців.