Як збільшити конверсії за допомогою розсилок і месенджерів

Електронна комерція та ритейл переживає неймовірні зміни, коли технології перетворюють продажі на прості та зручні кліки. А якщо до цього всього ще й додати автоматизацію та сучасні інструменти, - можна залишити конкурентів далеко позаду.

Розповідаємо про те, як збільшити конверсії за допомогою смс-розсилки і месенджерів, які інструменти вам потрібні для цього, і як вибрати найкращий сервіс для запуску розсилки або розробки чат-ботів. Почнемо!

Як текстові повідомлення впливають на продажі в ecommerce

Завдяки результатам доставки і відкриваності, короткі текстові повідомлення давно стали одним із найпростіших і найшвидших способів підтримувати зв'язок із клієнтами. Наприклад, середня відкриваність SMS становить 98%, а середня конверсія - 45%. Проти аналогічних показників електронної пошти в 20% і 2% SMS-повідомлення виглядають набагато ефективніше.

Повідомлення в месенджерах і SMS здатні поліпшити низку показників бізнесу, таких як:

  • LTV (lifetime value) клієнта - це сума грошей, яку клієнт принесе вашому бізнесу за весь період співпраці. Адже привабливі текстові повідомлення з корисними пропозиціями вибудовують довготривале та лояльне ставлення до бренду, стимулюють повторні покупки та рекомендації.
  • Retention rate (коефіцієнт збереження) - це відсоток клієнтів, які залишаються з вами після певного періоду часу. Ви можете збільшити retention rate, відправляючи клієнтам персоналізовані релевантні повідомлення, які демонструють, що ви цінуєте їх і дбаєте про їхні потреби. Наприклад, можна використовувати текстові повідомлення для вирішення проблем і підтримки клієнтів.
  • Conversion rate (коефіцієнт конверсії) - це відсоток відвідувачів вашого сайту або магазину, які виконують бажану дію, наприклад реєстрацію, купівлю або підписку. Як підвищити conversion rate? Відправляючи клієнтам мотиваційні повідомлення, ви спонукаєте їх до дії. Використовуйте SMS і месенджери для нагадування про кошик або застосовуйте інші тактики збільшення продажів.

Однак таке спілкування з клієнтами можна автоматизувати чат-ботами, що в рази підвищить ваші результати. Адже чат-боти та розсилки для бізнесу, яких розробляє SMS Club, цілодобово відповідають на запитання в месенджерах, інформують про товари, надають персоналізовані пропозиції або допомагають підібрати покупку. Це економить час і охоплює більшу аудиторію. Наприклад, чат-боти компанії H&M консультують клієнтів про стиль, розмір і наявність товарів, а це збільшує конверсію.

Розсилка смс або розсилка вайбер корисна не тільки для ecommerce, а й для ритейлу. Ви можете надсилати клієнтам купони на знижку, запрошення на події, інформацію про новинки та акції, нагадування про доставку або самовивезення. Наприклад, компанія Shopify використовує SMS-розсилки для нагадування клієнтам про незавершені покупки.

Які переваги SMS і viber розсилки, а також як створювати чат-ботів у месенджерах? Давайте розглянемо кожен із цих способів окремо.

Розсилка СМС для ефективної комунікації з клієнтами

SMS існують уже понад 20 років, і за цей час вони стали одним із найпоширеніших способів комунікації між людьми. SMS ефективні і для бізнесу. І ось кілька причин:

  • sms-розсилка майже завжди доходить до адресата, навіть якщо у нього найпростіший телефон, немає доступу до інтернету або сигналу мережі;
  • SMS привертають більшу увагу, адже вони сприймаються як щось термінове або дуже особисте, і читаються протягом перших хвилин після отримання;
  • у SMS можна мотивувати клієнта до дії, наприклад, перейти за посиланням на сайт, зробити замовлення, скористатися пропозицією;
  • Розсилки смс - один із найбюджетніших способів комунікації, особливо якщо використовувати сервіс смс розсилок.

Для кого ефективна смс розсилка? Для будь-якого бізнесу, якому важливо постійно підтримувати контакт із клієнтами, інформувати про свої послуги, залучати до акцій, а також отримувати відгуки.

Види смс розсилок для бізнесу

SMS-розсилки можна поділити на кілька видів за метою і змістом.

Таргетовані. Це розсилки для окремих груп клієнтів за їхніми інтересами, поведінкою, демографічними даними та іншим. Наприклад, ви можете надсилати СМС тим, хто переглядав ваш сайт, але нічого не купив, або тим, хто купив у вас товар, але не залишив відгук.

Транзакційні. Такі розсилки, пов'язані з операціями клієнтів, як замовлення, оплата, доставка, повернення та інші. Наприклад, ви можете надсилати SMS з підтвердженням замовлення, номером відстеження, часом доставки або інструкцією з повернення товару.

Рекламні розсилки. Ці розсилки привертають увагу клієнтів до продукту або послуги, демонструють переваги, мотивують до покупки. Це розсилка реклами з новинками, акціями, знижками, подарунками або особливими пропозиціями.

Персоналізовані. Такі SMS враховують особисті дані клієнтів: ім'я, дату народження, уподобання або історію покупок. Ви можете надсилати SMS з привітанням з днем народження, подякою за лояльність або рекомендацією товару за інтересами.

Розсилки у Вайбер

Перевага вайбера порівняно з іншими месенджерами - у величезній кількості користувачів. Загалом вайбер має понад 1 млрд користувачів по всьому світу та 23 мільйони активних користувачів по Україні.

  • У розсилки viber можна додавати кнопки до повідомлень, що спрощує взаємодію з клієнтами і збільшує конверсію. Наприклад, ви можете додати кнопку "Купити зараз" або "Дізнатися більше".
  • Можливість надсилати відео, аудіо, фото, стікери та інші медіафайли. Така viber розсилка буде цікавішою. Ви можете показати свої товари або послуги в динаміці, поділитися відгуками або історіями успіху.
  • Ви також можете створювати групові чати і канали для спілкування з аудиторією в режимі реального часу.

Крім того, у вайбері можна налаштувати бота для автоматичних відповідей на запитання або надання корисної інформації.

Чат-боти в месенджерах для ритейлу та ecommerce

Чат-боти можуть не тільки розважати, розмовляючи з вами про погоду, спорт або політику. Вони здатні поліпшити комунікацію з клієнтами, оптимізувати роботу персоналу і знизити витрати.

Види чат-ботів для бізнесу

Загалом чат-ботів для бізнесу можна розділити на інформаційних і транзакційних.

Інформаційні чат-боти розповідають клієнтам про товари, послуги, акції та інше. Вони консультують, порівнюють найкращі пропозиції, дають поради або варіанти вирішення проблем. Інформаційні чат-боти вибудовують довіру й авторитет бренду, залучають нових клієнтів і підтримують наявних.

На відміну від інформаційних, транзакційні чат-боти допомагають клієнтам купувати, бронювати, замовляти або робити інші операції відразу в месенджері. Вони приймають замовлення, обробляють оплату, надають чеки, стежать за статусом доставки або надають підтримку. Транзакційні чат-боти нарощують конверсію і оборот, скорочують тривалість обслуговування і кількість помилок, знижують навантаження на операторів.

Наприклад, viber боти для онлайн-магазину одягу допоможуть підібрати розмір, колір, стиль або комплект одягу, покажуть фото і відео товару, надішлють спецпропозиції та рекомендації.

Чат-боти в месенджерах для ресторану спростять замовлення їжі на доставку або самовивіз, нададуть меню, спосіб оплати, час доставки, запропонують залишати відгуки та отримувати знижки.

Чат-бот для туристичного агентства допоможе спланувати подорож, підібрати країну, готель, авіаквитки, екскурсії, страховку, вирішити питання візи та інші деталі.

Обираємо сервіс для запуску розсилки або розробки чат-ботів

 

Обираючи сервіс для розсилки та запуску чат-бота для свого бізнесу, насамперед варто подумати про те, які цілі бізнесу вони вирішуватимуть і що саме для цього потрібно. Під час вибору сервісу вам слід звертати увагу на кілька факторів.

  • Функціонал. Чат-боти та розсилки для бізнесу мають різний рівень складності та можливостей. Обирайте той сервіс, який забезпечить потрібними функціями та інтеграціями. Наприклад, SMS Club надає готові модулі для інтеграції з більш ніж сотнею CRM, CMS та ecommerce платформ, тригерні та персоналізовані розсилки, а також готові шаблони SMS.
  • Інтерфейс. Сервіси мають різний тип інтерфейсу для створення та управління розсилками і чат-ботами. Обирайте інтуїтивно зрозумілий і простий сервіс, який вам найзручніше використовувати. Також зверніть увагу на наявність підтримки технічними менеджерами. Деякі компанії, як SMS Club, пропонують цілодобову підтримку.
  • Платформа. Сервіси можуть працювати з різними месенджерами: Facebook Messenger, Telegram, Viber, WhatsApp тощо. Вам слід обрати той сервіс, який покриває вашу цільову аудиторію, наприклад бот для розсилки в телеграм або чат-бот для facebook messenger. SMS Club допомагає визначити цілі та розробляє ботів різної складності для будь-яких месенджерів. Така розробка чат-ботів орієнтована під конкретні цілі бізнесу, тому ботів можна масштабувати або коригувати їхні можливості.
  • Ціна. Сервіси мають різні тарифні плани, які залежать від функціоналу, кількості чат-ботів, користувачів і повідомлень. Вам слід обрати той сервіс, який пропонує оптимальне співвідношення ціни та якості для вашого бюджету та потреб.

Сучасні технології та автоматизація в ритейлі та ecommerce уже не тренд, а необхідність. Хто не використовує їх, той ризикує втратити своїх клієнтів, які обирають швидкість, зручність і приємну комунікацію.

Партнерський матеріал


19.12.2023 856
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3991 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1399
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1488
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2615
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2334
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2264

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

235

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1470

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2221

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2961
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

520
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

671
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

661
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

508
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15956
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2854
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1134
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26612 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

984
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

844 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

647