Як збільшити конверсії за допомогою розсилок і месенджерів

Електронна комерція та ритейл переживає неймовірні зміни, коли технології перетворюють продажі на прості та зручні кліки. А якщо до цього всього ще й додати автоматизацію та сучасні інструменти, - можна залишити конкурентів далеко позаду.

Розповідаємо про те, як збільшити конверсії за допомогою смс-розсилки і месенджерів, які інструменти вам потрібні для цього, і як вибрати найкращий сервіс для запуску розсилки або розробки чат-ботів. Почнемо!

Як текстові повідомлення впливають на продажі в ecommerce

Завдяки результатам доставки і відкриваності, короткі текстові повідомлення давно стали одним із найпростіших і найшвидших способів підтримувати зв'язок із клієнтами. Наприклад, середня відкриваність SMS становить 98%, а середня конверсія - 45%. Проти аналогічних показників електронної пошти в 20% і 2% SMS-повідомлення виглядають набагато ефективніше.

Повідомлення в месенджерах і SMS здатні поліпшити низку показників бізнесу, таких як:

  • LTV (lifetime value) клієнта - це сума грошей, яку клієнт принесе вашому бізнесу за весь період співпраці. Адже привабливі текстові повідомлення з корисними пропозиціями вибудовують довготривале та лояльне ставлення до бренду, стимулюють повторні покупки та рекомендації.
  • Retention rate (коефіцієнт збереження) - це відсоток клієнтів, які залишаються з вами після певного періоду часу. Ви можете збільшити retention rate, відправляючи клієнтам персоналізовані релевантні повідомлення, які демонструють, що ви цінуєте їх і дбаєте про їхні потреби. Наприклад, можна використовувати текстові повідомлення для вирішення проблем і підтримки клієнтів.
  • Conversion rate (коефіцієнт конверсії) - це відсоток відвідувачів вашого сайту або магазину, які виконують бажану дію, наприклад реєстрацію, купівлю або підписку. Як підвищити conversion rate? Відправляючи клієнтам мотиваційні повідомлення, ви спонукаєте їх до дії. Використовуйте SMS і месенджери для нагадування про кошик або застосовуйте інші тактики збільшення продажів.

Однак таке спілкування з клієнтами можна автоматизувати чат-ботами, що в рази підвищить ваші результати. Адже чат-боти та розсилки для бізнесу, яких розробляє SMS Club, цілодобово відповідають на запитання в месенджерах, інформують про товари, надають персоналізовані пропозиції або допомагають підібрати покупку. Це економить час і охоплює більшу аудиторію. Наприклад, чат-боти компанії H&M консультують клієнтів про стиль, розмір і наявність товарів, а це збільшує конверсію.

Розсилка смс або розсилка вайбер корисна не тільки для ecommerce, а й для ритейлу. Ви можете надсилати клієнтам купони на знижку, запрошення на події, інформацію про новинки та акції, нагадування про доставку або самовивезення. Наприклад, компанія Shopify використовує SMS-розсилки для нагадування клієнтам про незавершені покупки.

Які переваги SMS і viber розсилки, а також як створювати чат-ботів у месенджерах? Давайте розглянемо кожен із цих способів окремо.

Розсилка СМС для ефективної комунікації з клієнтами

SMS існують уже понад 20 років, і за цей час вони стали одним із найпоширеніших способів комунікації між людьми. SMS ефективні і для бізнесу. І ось кілька причин:

  • sms-розсилка майже завжди доходить до адресата, навіть якщо у нього найпростіший телефон, немає доступу до інтернету або сигналу мережі;
  • SMS привертають більшу увагу, адже вони сприймаються як щось термінове або дуже особисте, і читаються протягом перших хвилин після отримання;
  • у SMS можна мотивувати клієнта до дії, наприклад, перейти за посиланням на сайт, зробити замовлення, скористатися пропозицією;
  • Розсилки смс - один із найбюджетніших способів комунікації, особливо якщо використовувати сервіс смс розсилок.

Для кого ефективна смс розсилка? Для будь-якого бізнесу, якому важливо постійно підтримувати контакт із клієнтами, інформувати про свої послуги, залучати до акцій, а також отримувати відгуки.

Види смс розсилок для бізнесу

SMS-розсилки можна поділити на кілька видів за метою і змістом.

Таргетовані. Це розсилки для окремих груп клієнтів за їхніми інтересами, поведінкою, демографічними даними та іншим. Наприклад, ви можете надсилати СМС тим, хто переглядав ваш сайт, але нічого не купив, або тим, хто купив у вас товар, але не залишив відгук.

Транзакційні. Такі розсилки, пов'язані з операціями клієнтів, як замовлення, оплата, доставка, повернення та інші. Наприклад, ви можете надсилати SMS з підтвердженням замовлення, номером відстеження, часом доставки або інструкцією з повернення товару.

Рекламні розсилки. Ці розсилки привертають увагу клієнтів до продукту або послуги, демонструють переваги, мотивують до покупки. Це розсилка реклами з новинками, акціями, знижками, подарунками або особливими пропозиціями.

Персоналізовані. Такі SMS враховують особисті дані клієнтів: ім'я, дату народження, уподобання або історію покупок. Ви можете надсилати SMS з привітанням з днем народження, подякою за лояльність або рекомендацією товару за інтересами.

Розсилки у Вайбер

Перевага вайбера порівняно з іншими месенджерами - у величезній кількості користувачів. Загалом вайбер має понад 1 млрд користувачів по всьому світу та 23 мільйони активних користувачів по Україні.

  • У розсилки viber можна додавати кнопки до повідомлень, що спрощує взаємодію з клієнтами і збільшує конверсію. Наприклад, ви можете додати кнопку "Купити зараз" або "Дізнатися більше".
  • Можливість надсилати відео, аудіо, фото, стікери та інші медіафайли. Така viber розсилка буде цікавішою. Ви можете показати свої товари або послуги в динаміці, поділитися відгуками або історіями успіху.
  • Ви також можете створювати групові чати і канали для спілкування з аудиторією в режимі реального часу.

Крім того, у вайбері можна налаштувати бота для автоматичних відповідей на запитання або надання корисної інформації.

Чат-боти в месенджерах для ритейлу та ecommerce

Чат-боти можуть не тільки розважати, розмовляючи з вами про погоду, спорт або політику. Вони здатні поліпшити комунікацію з клієнтами, оптимізувати роботу персоналу і знизити витрати.

Види чат-ботів для бізнесу

Загалом чат-ботів для бізнесу можна розділити на інформаційних і транзакційних.

Інформаційні чат-боти розповідають клієнтам про товари, послуги, акції та інше. Вони консультують, порівнюють найкращі пропозиції, дають поради або варіанти вирішення проблем. Інформаційні чат-боти вибудовують довіру й авторитет бренду, залучають нових клієнтів і підтримують наявних.

На відміну від інформаційних, транзакційні чат-боти допомагають клієнтам купувати, бронювати, замовляти або робити інші операції відразу в месенджері. Вони приймають замовлення, обробляють оплату, надають чеки, стежать за статусом доставки або надають підтримку. Транзакційні чат-боти нарощують конверсію і оборот, скорочують тривалість обслуговування і кількість помилок, знижують навантаження на операторів.

Наприклад, viber боти для онлайн-магазину одягу допоможуть підібрати розмір, колір, стиль або комплект одягу, покажуть фото і відео товару, надішлють спецпропозиції та рекомендації.

Чат-боти в месенджерах для ресторану спростять замовлення їжі на доставку або самовивіз, нададуть меню, спосіб оплати, час доставки, запропонують залишати відгуки та отримувати знижки.

Чат-бот для туристичного агентства допоможе спланувати подорож, підібрати країну, готель, авіаквитки, екскурсії, страховку, вирішити питання візи та інші деталі.

Обираємо сервіс для запуску розсилки або розробки чат-ботів

 

Обираючи сервіс для розсилки та запуску чат-бота для свого бізнесу, насамперед варто подумати про те, які цілі бізнесу вони вирішуватимуть і що саме для цього потрібно. Під час вибору сервісу вам слід звертати увагу на кілька факторів.

  • Функціонал. Чат-боти та розсилки для бізнесу мають різний рівень складності та можливостей. Обирайте той сервіс, який забезпечить потрібними функціями та інтеграціями. Наприклад, SMS Club надає готові модулі для інтеграції з більш ніж сотнею CRM, CMS та ecommerce платформ, тригерні та персоналізовані розсилки, а також готові шаблони SMS.
  • Інтерфейс. Сервіси мають різний тип інтерфейсу для створення та управління розсилками і чат-ботами. Обирайте інтуїтивно зрозумілий і простий сервіс, який вам найзручніше використовувати. Також зверніть увагу на наявність підтримки технічними менеджерами. Деякі компанії, як SMS Club, пропонують цілодобову підтримку.
  • Платформа. Сервіси можуть працювати з різними месенджерами: Facebook Messenger, Telegram, Viber, WhatsApp тощо. Вам слід обрати той сервіс, який покриває вашу цільову аудиторію, наприклад бот для розсилки в телеграм або чат-бот для facebook messenger. SMS Club допомагає визначити цілі та розробляє ботів різної складності для будь-яких месенджерів. Така розробка чат-ботів орієнтована під конкретні цілі бізнесу, тому ботів можна масштабувати або коригувати їхні можливості.
  • Ціна. Сервіси мають різні тарифні плани, які залежать від функціоналу, кількості чат-ботів, користувачів і повідомлень. Вам слід обрати той сервіс, який пропонує оптимальне співвідношення ціни та якості для вашого бюджету та потреб.

Сучасні технології та автоматизація в ритейлі та ecommerce уже не тренд, а необхідність. Хто не використовує їх, той ризикує втратити своїх клієнтів, які обирають швидкість, зручність і приємну комунікацію.

Партнерський матеріал


19.12.2023 1230
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15870
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1531
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1389

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

665
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

521
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7424
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1735 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563