Як збільшити конверсії за допомогою розсилок і месенджерів

Електронна комерція та ритейл переживає неймовірні зміни, коли технології перетворюють продажі на прості та зручні кліки. А якщо до цього всього ще й додати автоматизацію та сучасні інструменти, - можна залишити конкурентів далеко позаду.

Розповідаємо про те, як збільшити конверсії за допомогою смс-розсилки і месенджерів, які інструменти вам потрібні для цього, і як вибрати найкращий сервіс для запуску розсилки або розробки чат-ботів. Почнемо!

Як текстові повідомлення впливають на продажі в ecommerce

Завдяки результатам доставки і відкриваності, короткі текстові повідомлення давно стали одним із найпростіших і найшвидших способів підтримувати зв'язок із клієнтами. Наприклад, середня відкриваність SMS становить 98%, а середня конверсія - 45%. Проти аналогічних показників електронної пошти в 20% і 2% SMS-повідомлення виглядають набагато ефективніше.

Повідомлення в месенджерах і SMS здатні поліпшити низку показників бізнесу, таких як:

 • LTV (lifetime value) клієнта - це сума грошей, яку клієнт принесе вашому бізнесу за весь період співпраці. Адже привабливі текстові повідомлення з корисними пропозиціями вибудовують довготривале та лояльне ставлення до бренду, стимулюють повторні покупки та рекомендації.
 • Retention rate (коефіцієнт збереження) - це відсоток клієнтів, які залишаються з вами після певного періоду часу. Ви можете збільшити retention rate, відправляючи клієнтам персоналізовані релевантні повідомлення, які демонструють, що ви цінуєте їх і дбаєте про їхні потреби. Наприклад, можна використовувати текстові повідомлення для вирішення проблем і підтримки клієнтів.
 • Conversion rate (коефіцієнт конверсії) - це відсоток відвідувачів вашого сайту або магазину, які виконують бажану дію, наприклад реєстрацію, купівлю або підписку. Як підвищити conversion rate? Відправляючи клієнтам мотиваційні повідомлення, ви спонукаєте їх до дії. Використовуйте SMS і месенджери для нагадування про кошик або застосовуйте інші тактики збільшення продажів.

Однак таке спілкування з клієнтами можна автоматизувати чат-ботами, що в рази підвищить ваші результати. Адже чат-боти та розсилки для бізнесу, яких розробляє SMS Club, цілодобово відповідають на запитання в месенджерах, інформують про товари, надають персоналізовані пропозиції або допомагають підібрати покупку. Це економить час і охоплює більшу аудиторію. Наприклад, чат-боти компанії H&M консультують клієнтів про стиль, розмір і наявність товарів, а це збільшує конверсію.

Розсилка смс або розсилка вайбер корисна не тільки для ecommerce, а й для ритейлу. Ви можете надсилати клієнтам купони на знижку, запрошення на події, інформацію про новинки та акції, нагадування про доставку або самовивезення. Наприклад, компанія Shopify використовує SMS-розсилки для нагадування клієнтам про незавершені покупки.

Які переваги SMS і viber розсилки, а також як створювати чат-ботів у месенджерах? Давайте розглянемо кожен із цих способів окремо.

Розсилка СМС для ефективної комунікації з клієнтами

SMS існують уже понад 20 років, і за цей час вони стали одним із найпоширеніших способів комунікації між людьми. SMS ефективні і для бізнесу. І ось кілька причин:

 • sms-розсилка майже завжди доходить до адресата, навіть якщо у нього найпростіший телефон, немає доступу до інтернету або сигналу мережі;
 • SMS привертають більшу увагу, адже вони сприймаються як щось термінове або дуже особисте, і читаються протягом перших хвилин після отримання;
 • у SMS можна мотивувати клієнта до дії, наприклад, перейти за посиланням на сайт, зробити замовлення, скористатися пропозицією;
 • Розсилки смс - один із найбюджетніших способів комунікації, особливо якщо використовувати сервіс смс розсилок.

Для кого ефективна смс розсилка? Для будь-якого бізнесу, якому важливо постійно підтримувати контакт із клієнтами, інформувати про свої послуги, залучати до акцій, а також отримувати відгуки.

Види смс розсилок для бізнесу

SMS-розсилки можна поділити на кілька видів за метою і змістом.

Таргетовані. Це розсилки для окремих груп клієнтів за їхніми інтересами, поведінкою, демографічними даними та іншим. Наприклад, ви можете надсилати СМС тим, хто переглядав ваш сайт, але нічого не купив, або тим, хто купив у вас товар, але не залишив відгук.

Транзакційні. Такі розсилки, пов'язані з операціями клієнтів, як замовлення, оплата, доставка, повернення та інші. Наприклад, ви можете надсилати SMS з підтвердженням замовлення, номером відстеження, часом доставки або інструкцією з повернення товару.

Рекламні розсилки. Ці розсилки привертають увагу клієнтів до продукту або послуги, демонструють переваги, мотивують до покупки. Це розсилка реклами з новинками, акціями, знижками, подарунками або особливими пропозиціями.

Персоналізовані. Такі SMS враховують особисті дані клієнтів: ім'я, дату народження, уподобання або історію покупок. Ви можете надсилати SMS з привітанням з днем народження, подякою за лояльність або рекомендацією товару за інтересами.

Розсилки у Вайбер

Перевага вайбера порівняно з іншими месенджерами - у величезній кількості користувачів. Загалом вайбер має понад 1 млрд користувачів по всьому світу та 23 мільйони активних користувачів по Україні.

 • У розсилки viber можна додавати кнопки до повідомлень, що спрощує взаємодію з клієнтами і збільшує конверсію. Наприклад, ви можете додати кнопку "Купити зараз" або "Дізнатися більше".
 • Можливість надсилати відео, аудіо, фото, стікери та інші медіафайли. Така viber розсилка буде цікавішою. Ви можете показати свої товари або послуги в динаміці, поділитися відгуками або історіями успіху.
 • Ви також можете створювати групові чати і канали для спілкування з аудиторією в режимі реального часу.

Крім того, у вайбері можна налаштувати бота для автоматичних відповідей на запитання або надання корисної інформації.

Чат-боти в месенджерах для ритейлу та ecommerce

Чат-боти можуть не тільки розважати, розмовляючи з вами про погоду, спорт або політику. Вони здатні поліпшити комунікацію з клієнтами, оптимізувати роботу персоналу і знизити витрати.

Види чат-ботів для бізнесу

Загалом чат-ботів для бізнесу можна розділити на інформаційних і транзакційних.

Інформаційні чат-боти розповідають клієнтам про товари, послуги, акції та інше. Вони консультують, порівнюють найкращі пропозиції, дають поради або варіанти вирішення проблем. Інформаційні чат-боти вибудовують довіру й авторитет бренду, залучають нових клієнтів і підтримують наявних.

На відміну від інформаційних, транзакційні чат-боти допомагають клієнтам купувати, бронювати, замовляти або робити інші операції відразу в месенджері. Вони приймають замовлення, обробляють оплату, надають чеки, стежать за статусом доставки або надають підтримку. Транзакційні чат-боти нарощують конверсію і оборот, скорочують тривалість обслуговування і кількість помилок, знижують навантаження на операторів.

Наприклад, viber боти для онлайн-магазину одягу допоможуть підібрати розмір, колір, стиль або комплект одягу, покажуть фото і відео товару, надішлють спецпропозиції та рекомендації.

Чат-боти в месенджерах для ресторану спростять замовлення їжі на доставку або самовивіз, нададуть меню, спосіб оплати, час доставки, запропонують залишати відгуки та отримувати знижки.

Чат-бот для туристичного агентства допоможе спланувати подорож, підібрати країну, готель, авіаквитки, екскурсії, страховку, вирішити питання візи та інші деталі.

Обираємо сервіс для запуску розсилки або розробки чат-ботів

 

Обираючи сервіс для розсилки та запуску чат-бота для свого бізнесу, насамперед варто подумати про те, які цілі бізнесу вони вирішуватимуть і що саме для цього потрібно. Під час вибору сервісу вам слід звертати увагу на кілька факторів.

 • Функціонал. Чат-боти та розсилки для бізнесу мають різний рівень складності та можливостей. Обирайте той сервіс, який забезпечить потрібними функціями та інтеграціями. Наприклад, SMS Club надає готові модулі для інтеграції з більш ніж сотнею CRM, CMS та ecommerce платформ, тригерні та персоналізовані розсилки, а також готові шаблони SMS.
 • Інтерфейс. Сервіси мають різний тип інтерфейсу для створення та управління розсилками і чат-ботами. Обирайте інтуїтивно зрозумілий і простий сервіс, який вам найзручніше використовувати. Також зверніть увагу на наявність підтримки технічними менеджерами. Деякі компанії, як SMS Club, пропонують цілодобову підтримку.
 • Платформа. Сервіси можуть працювати з різними месенджерами: Facebook Messenger, Telegram, Viber, WhatsApp тощо. Вам слід обрати той сервіс, який покриває вашу цільову аудиторію, наприклад бот для розсилки в телеграм або чат-бот для facebook messenger. SMS Club допомагає визначити цілі та розробляє ботів різної складності для будь-яких месенджерів. Така розробка чат-ботів орієнтована під конкретні цілі бізнесу, тому ботів можна масштабувати або коригувати їхні можливості.
 • Ціна. Сервіси мають різні тарифні плани, які залежать від функціоналу, кількості чат-ботів, користувачів і повідомлень. Вам слід обрати той сервіс, який пропонує оптимальне співвідношення ціни та якості для вашого бюджету та потреб.

Сучасні технології та автоматизація в ритейлі та ecommerce уже не тренд, а необхідність. Хто не використовує їх, той ризикує втратити своїх клієнтів, які обирають швидкість, зручність і приємну комунікацію.

Партнерський матеріал


19.12.2023 533
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9396 4
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

9693 19
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4612
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2340
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

1898
08.01.2024

Подвійні інвестиції (dual investment) – це варіант заробітку на двох видах криптовалют або із застосуванням двох стратегій інвестування.

1803

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

330

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

595

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтервю у володимира путіна. Причини цієї події були передбачливо описані ТУТ. А зараз – про те, який меседж через Карлсона передав путін для американської аудиторії. Почав він з фейкової

529

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв'ю у путлєра. Що за цим стоїть ...

574
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

420
10.02.2024

Печериці — порівняно недорогі гриби, які можна придбати в будь-якому магазині. З них ми готуємо супи, салати, додаємо їх до других страв. І щоразу, беручи до рук печериці, виникає запитання: чи потрібно їх чистити?  

4345
06.02.2024

"Чому хліб не можна, а сухарі можна?" - цим питанням напевно задаються безліч втомлених дієтою людей.

879
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

393
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

818
06.02.2024

Через обмороження у 35 років отцю ампутували дві ноги, заледве вдалося врятувати руки. Зараз священник керує автівкою, працює на городі, біля дому. Своїм прикладом він підтримує поранених воїнів.  

1762
02.02.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині, — є однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь на Заході України.  

1240
17.02.2024

У суботу, 17 лютого, у фортечній галереї "Бастіон" відкрили першу виставку адвоката й митця-аматора Івана Ватутіна.  

379
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1106 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

686 1
07.02.2024

Верховна Рада у першому читанні підтримала оновлений урядовий законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.  

1160
03.02.2024

Після чого Україна сама б розподіляла ці гроші між людьми. Про це Президент сказав у інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.  

1228