Як відрізнити гайморит від нежиті

Досить часто сучасні люди не можуть продиференціювати нежить та гайморит, причому будь-яка підозра на останнє захворювання викликає у них паніку.

Особливо лякають проколи (трепанопункція гайморових пазух), адже в народі побутує думка: «Якщо раз даси зробити прокол, тоді прийдеться постійно це робити».

І він тут же починає самолікування, використовуючи найвідоміші та найдієвіші, на його думку, методи лікування: антибіотики, народні методи тощо, багато з яких нав’язані засобами масової інформації.  

Що ж це таке «Гайморит»? Чому він виникає, які дає ускладнення, як його правильно лікувати, щоби мати шанс уникнути пункції пазух, операцій, великих затрат на медикаментозне лікування та не мати повторних загострень в майбутньому?

Взагалі пацієнту попередньо виставляється діагноз «Риносинусит». І тільки після виявлення ураження верхньощелепової пазухи – «Гайморит» або «Верхньощелеповий синусит».

Гайморит – це запальний процес, що уражає слизову оболонку, підслизовий шар та нерідко кісткові стінки гайморової (верхньощелепової) пазухи.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГАЙМОРИТУ

Причини виникнення запального процесу у верхньощелепній пазусі, як видно із класифікації, можуть бути найрізноманітнішими. Але найчастіше запалення з’являється при інфікуванні пазухи, як збоку порожнини носа та інших додаткових пазух носа, так і зі сторони зубів верхньої щелепи.

Грип, ГРВЗ часто являються чинниками виникнення вірусного риносинуситу, а при відсутності належного лікування, при приєднанні бактеріальної флори – бактеріального. У зв’язку з цим виділення з носа набувають гнійного характеру, підвищується температура тіла та інше.

Хронічний гайморит виникає при довготривалому запальному процесі в пазухах (більше 3 місяців) у людей з ослабленим імунітетом, та при наявності порушень в анатомічній будові в носовій порожнині. Неповноцінність слизової оболонки пазухи та носової порожнини, викривлена носова перегородка, поліпи, гіпертрофія носових раковин, патологічні зміни в ділянці остіомеатального комплекса можуть стати однією із таких суттєвих причин.

Часто неадекватна антибіотикотерапія є фактором для розвитку хронічного процесу, і тому довготривале перебування мікробного агента, резистентного (нечутливого до антибіотиків) сприяє морфологічним змінам оболонки пазухи, в основному по продуктивному типу.

Небезпека нелікованого гаймориту заключається у переході гострого в хронічний, виникнення можливих ускладнень, особливо загрозливих з них: внутрішньоочних та внутрішньочерепних.

СИМПТОМИ ГАЙМОРИТУ

Гайморит класифікують найчастіше за перебігом та локалізацією.

За перебігом:

  1. Гострий (до  3 місяців)
  2. Хронічний (більше 3 місяців)  

Гострий в свою чергу поділяється на вірусний, пост вірусний, бактеріальний. Хронічний може проявлятися у таких формах: катаральний, гіперпластичний, гнійно-гіперпластичний,  кістозний,  одонтогенний та інші.

За локалізацією:

  1. Однобічний(лівобічний, правобічний)
  2. Двобічний

Клінічна картина гайморитів складається із загальних та місцевих симптомів. До місцевих проявів, окрім затрудненого носового дихання та виділень з носа (серозних, слизових, водянистих, геморагічних, гнійних) може приєднуватися відчуття тиснення, біль в ділянці пазухи ( віддає в око, вухо, зуби, скроню), набряк м’яких тканин обличчя, порушення нюху, гнусавість.

До загальних проявів відносять: загальна слабкість, підвищена температура тіла, запальні зміни в крові та інші.

ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ В "ОКСФОРД МЕДІКАЛ"

Лікування гаймориту має бути етіопатогенетичним, тобто обов’язково необхідно:

  • виявити причину гаймориту та її усунути;
  • ліквідувати вогнище запалення;
  • відновити природній відтік слизу;
  • підвищити імунітет пацієнта.

Сучасна медицина пропонує досить велику кількість ефективних методів лікування, якими володіє наша клініка. При виникненні будь-яких вищевказаних симптомів не займайтеся самолікуванням.

ЗВЕРТАЙТЕСЯ в медичний центр  «Оксфорд Медікал», лікарі-оториноларингологи допоможуть встановити діагноз і запропонують Вам індивідуальний ефективний метод лікування.


29.12.2019 5401
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

785
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

604
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9382 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2698 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

189

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

492
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

230
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488