Як вибрати тяговий акумулятор?

Тягові акумуляторні батареї – це потужні джерела живлення, які використовуються для живлення електродвигуна спеціальних транспортних та грузопідйомних машин. Пристрої можуть подавати досить великий постійний струм довгий час, що можливо завдяки спеціальній посиленій конструкції акумулятора. Це забезпечує збільшений ресурс, якого повністю вистачає для живлення цих спеціальних видів техніки. Проте, через деякий час він все ж вичерпується, і потрібно купувати нові тягові АКБ з відповідними характеристиками. В цій статті розповідаємо, як вибрати нову модель.

Які види тягових акумуляторів представлені в продажу?

Щоб забезпечити стабільну роботу підключених пристроїв, потрібно підбирати саме той різновид, який підходить за технічними характеристиками. Для початку важливо розібратися, які варіанти пропонують сучасні виробники. Основним критерієм класифікації є тип електроліту. Він дозволяє розділити всі агрегати на дві категорії:

  • кислотні;
  • лужні.

Останні зараз застосовуються дуже рідко, оскільки мають багато недоліків. Найбільш поширеними є саме кислотні АКБ.

Тягові акумулятори цього типу можуть бути рідким електролітом та зі згущеним (гель). Перша категорія потребує постійної перевірки рівня електроліта. Якщо він низький, тоді потрібно доливати рідину, щоб забезпечити нормальне функціонування, це можно зробити вручну, або встановити спеціальну систему автоматичного доливу. Гелеві моделі не потребують контролю рівня електроліту, що є набагато зручнішими в експлуатації, але більш дорогі і потребують більш жорсткого дотримання режимів зяряду.

Як влаштований тяговий акумулятор?

Перше, що треба розуміти, це те, що тягова АКБ відрізняється за будовою від автомобільних акумуляторів. Вона складається з декількох елементів живлення, які мають меншу напругу (близько 2В). Вони з’єднуються в послідовному порядку та на виході забезпечують високий показник.

В продажу можна знайти моделі на 24В, 48В, 80 В, та з іншими значеннями але це рідкість. Такі тягові батареї можуть відрізнятися розмірами, полярністю та іншими характеристиками. Проте, їх об’єднує можливість стабільного тривалого живлення різних пристроїв та техніки.

Де використовуються тягові акумулятори?

Однією з особливостей цього виду АКБ є широка сфера застосування. Їх використовують як джерело живлення для штабелерів, вилкових навантажувачів, перевізників палет, автономної складської техніки та інших видів обладнання такого типу.

Крім цього, тягові акумулятори можуть використовуватися для живлення електроніки моторних човнів, фронтальних навантажувачів, тягачів та екскаваторів. Якщо на підприємствах чи інших об’єктах стаються аварійні відключення електроенергії, то тягові АКБ можуть використовуватися як джерела резервного живлення, але це зустрічається не так часто.

Вони подають стабільний струм до побутової техніки, холодильного обладнання, робочих установок та багатьох інших пристроїв. Живлення зазвичай здійснюється протягом тривалого часу. Згідно стандарту, емкость тягового акумулятора вимірюється розрядом стабілізованим струмом протягом 5 годин, помножив розрядний струм на час (5 годин), отримуємо ємність тягового акумулятора.

Як вибрати тяговий АКБ?

Якщо відкрити каталог магазину, то можна побачити десятки моделей. Вони відрізняються багатьма характеристиками, які варто враховувати під час вибору. Основними серед них є

  • вид тягового акумулятора;
  • напруга;
  • ємність;
  • полярність;
  • тип елементів живлення;
  • виробник.

Важливим критерієм також є ціна. Вона залежить від характеристик та технології, яку виробник використовує для виготовлення. Якщо виникають труднощі з вибором, тоді варто проконсультуватися з фахівцем магазину.

Правила експлуатації

В комплектацію кожної моделі входить інструкція, в якій детально розписані рекомендації по експлуатації. Зокрема, режими для зарядки, та правила виконання вирівнюючого (коригуючого, повного) заряду. Дотримання правил експлуатації та особливо заряду це - гарантія довго строку служби Вашого акумулятора.

 

Крім цього, не варто допускати глибоку розрядку батареї чи зберігати в розрядженому стані. Це призведе до зменшення ресурсу та швидкого псування батареї. Щоб уникнути сульфатації, тягові батареї варто заряджати відразу після розряду (повного, або часткового), у рідких випадках не пізніше 12-23 години після того, як вони розрядилися.

“Джерело: akb-plus.com”

Реклама


29.07.2024 313
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

700
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

997 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2546
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1846
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2145
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5737 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

192

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

329

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1271

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1268
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1007
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

834
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14675
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

702
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10490
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6194
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

720
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

770
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2959
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

671
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

737
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

649