Як вибрати тяговий акумулятор?

Тягові акумуляторні батареї – це потужні джерела живлення, які використовуються для живлення електродвигуна спеціальних транспортних та грузопідйомних машин. Пристрої можуть подавати досить великий постійний струм довгий час, що можливо завдяки спеціальній посиленій конструкції акумулятора. Це забезпечує збільшений ресурс, якого повністю вистачає для живлення цих спеціальних видів техніки. Проте, через деякий час він все ж вичерпується, і потрібно купувати нові тягові АКБ з відповідними характеристиками. В цій статті розповідаємо, як вибрати нову модель.

Які види тягових акумуляторів представлені в продажу?

Щоб забезпечити стабільну роботу підключених пристроїв, потрібно підбирати саме той різновид, який підходить за технічними характеристиками. Для початку важливо розібратися, які варіанти пропонують сучасні виробники. Основним критерієм класифікації є тип електроліту. Він дозволяє розділити всі агрегати на дві категорії:

  • кислотні;
  • лужні.

Останні зараз застосовуються дуже рідко, оскільки мають багато недоліків. Найбільш поширеними є саме кислотні АКБ.

Тягові акумулятори цього типу можуть бути рідким електролітом та зі згущеним (гель). Перша категорія потребує постійної перевірки рівня електроліта. Якщо він низький, тоді потрібно доливати рідину, щоб забезпечити нормальне функціонування, це можно зробити вручну, або встановити спеціальну систему автоматичного доливу. Гелеві моделі не потребують контролю рівня електроліту, що є набагато зручнішими в експлуатації, але більш дорогі і потребують більш жорсткого дотримання режимів зяряду.

Як влаштований тяговий акумулятор?

Перше, що треба розуміти, це те, що тягова АКБ відрізняється за будовою від автомобільних акумуляторів. Вона складається з декількох елементів живлення, які мають меншу напругу (близько 2В). Вони з’єднуються в послідовному порядку та на виході забезпечують високий показник.

В продажу можна знайти моделі на 24В, 48В, 80 В, та з іншими значеннями але це рідкість. Такі тягові батареї можуть відрізнятися розмірами, полярністю та іншими характеристиками. Проте, їх об’єднує можливість стабільного тривалого живлення різних пристроїв та техніки.

Де використовуються тягові акумулятори?

Однією з особливостей цього виду АКБ є широка сфера застосування. Їх використовують як джерело живлення для штабелерів, вилкових навантажувачів, перевізників палет, автономної складської техніки та інших видів обладнання такого типу.

Крім цього, тягові акумулятори можуть використовуватися для живлення електроніки моторних човнів, фронтальних навантажувачів, тягачів та екскаваторів. Якщо на підприємствах чи інших об’єктах стаються аварійні відключення електроенергії, то тягові АКБ можуть використовуватися як джерела резервного живлення, але це зустрічається не так часто.

Вони подають стабільний струм до побутової техніки, холодильного обладнання, робочих установок та багатьох інших пристроїв. Живлення зазвичай здійснюється протягом тривалого часу. Згідно стандарту, емкость тягового акумулятора вимірюється розрядом стабілізованим струмом протягом 5 годин, помножив розрядний струм на час (5 годин), отримуємо ємність тягового акумулятора.

Як вибрати тяговий АКБ?

Якщо відкрити каталог магазину, то можна побачити десятки моделей. Вони відрізняються багатьма характеристиками, які варто враховувати під час вибору. Основними серед них є

  • вид тягового акумулятора;
  • напруга;
  • ємність;
  • полярність;
  • тип елементів живлення;
  • виробник.

Важливим критерієм також є ціна. Вона залежить від характеристик та технології, яку виробник використовує для виготовлення. Якщо виникають труднощі з вибором, тоді варто проконсультуватися з фахівцем магазину.

Правила експлуатації

В комплектацію кожної моделі входить інструкція, в якій детально розписані рекомендації по експлуатації. Зокрема, режими для зарядки, та правила виконання вирівнюючого (коригуючого, повного) заряду. Дотримання правил експлуатації та особливо заряду це - гарантія довго строку служби Вашого акумулятора.

 

Крім цього, не варто допускати глибоку розрядку батареї чи зберігати в розрядженому стані. Це призведе до зменшення ресурсу та швидкого псування батареї. Щоб уникнути сульфатації, тягові батареї варто заряджати відразу після розряду (повного, або часткового), у рідких випадках не пізніше 12-23 години після того, як вони розрядилися.

“Джерело: akb-plus.com”

Реклама


29.07.2024 536
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

449
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3000
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2010
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

86

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

764

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2183

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

488
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1028
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

187
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

706
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8249
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

928 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

904
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

850