Тягові акумуляторні батареї – це потужні джерела живлення, які використовуються для живлення електродвигуна спеціальних транспортних та грузопідйомних машин. Пристрої можуть подавати досить великий постійний струм довгий час, що можливо завдяки спеціальній посиленій конструкції акумулятора. Це забезпечує збільшений ресурс, якого повністю вистачає для живлення цих спеціальних видів техніки. Проте, через деякий час він все ж вичерпується, і потрібно купувати нові тягові АКБ з відповідними характеристиками. В цій статті розповідаємо, як вибрати нову модель.
Які види тягових акумуляторів представлені в продажу?
Щоб забезпечити стабільну роботу підключених пристроїв, потрібно підбирати саме той різновид, який підходить за технічними характеристиками. Для початку важливо розібратися, які варіанти пропонують сучасні виробники. Основним критерієм класифікації є тип електроліту. Він дозволяє розділити всі агрегати на дві категорії:
- кислотні;
- лужні.
Останні зараз застосовуються дуже рідко, оскільки мають багато недоліків. Найбільш поширеними є саме кислотні АКБ.
Тягові акумулятори цього типу можуть бути рідким електролітом та зі згущеним (гель). Перша категорія потребує постійної перевірки рівня електроліта. Якщо він низький, тоді потрібно доливати рідину, щоб забезпечити нормальне функціонування, це можно зробити вручну, або встановити спеціальну систему автоматичного доливу. Гелеві моделі не потребують контролю рівня електроліту, що є набагато зручнішими в експлуатації, але більш дорогі і потребують більш жорсткого дотримання режимів зяряду.
Як влаштований тяговий акумулятор?
Перше, що треба розуміти, це те, що тягова АКБ відрізняється за будовою від автомобільних акумуляторів. Вона складається з декількох елементів живлення, які мають меншу напругу (близько 2В). Вони з’єднуються в послідовному порядку та на виході забезпечують високий показник.
В продажу можна знайти моделі на 24В, 48В, 80 В, та з іншими значеннями але це рідкість. Такі тягові батареї можуть відрізнятися розмірами, полярністю та іншими характеристиками. Проте, їх об’єднує можливість стабільного тривалого живлення різних пристроїв та техніки.
Де використовуються тягові акумулятори?
Однією з особливостей цього виду АКБ є широка сфера застосування. Їх використовують як джерело живлення для штабелерів, вилкових навантажувачів, перевізників палет, автономної складської техніки та інших видів обладнання такого типу.
Крім цього, тягові акумулятори можуть використовуватися для живлення електроніки моторних човнів, фронтальних навантажувачів, тягачів та екскаваторів. Якщо на підприємствах чи інших об’єктах стаються аварійні відключення електроенергії, то тягові АКБ можуть використовуватися як джерела резервного живлення, але це зустрічається не так часто.
Вони подають стабільний струм до побутової техніки, холодильного обладнання, робочих установок та багатьох інших пристроїв. Живлення зазвичай здійснюється протягом тривалого часу. Згідно стандарту, емкость тягового акумулятора вимірюється розрядом стабілізованим струмом протягом 5 годин, помножив розрядний струм на час (5 годин), отримуємо ємність тягового акумулятора.
Як вибрати тяговий АКБ?
Якщо відкрити каталог магазину, то можна побачити десятки моделей. Вони відрізняються багатьма характеристиками, які варто враховувати під час вибору. Основними серед них є
- вид тягового акумулятора;
- напруга;
- ємність;
- полярність;
- тип елементів живлення;
- виробник.
Важливим критерієм також є ціна. Вона залежить від характеристик та технології, яку виробник використовує для виготовлення. Якщо виникають труднощі з вибором, тоді варто проконсультуватися з фахівцем магазину.
Правила експлуатації
В комплектацію кожної моделі входить інструкція, в якій детально розписані рекомендації по експлуатації. Зокрема, режими для зарядки, та правила виконання вирівнюючого (коригуючого, повного) заряду. Дотримання правил експлуатації та особливо заряду це - гарантія довго строку служби Вашого акумулятора.
Крім цього, не варто допускати глибоку розрядку батареї чи зберігати в розрядженому стані. Це призведе до зменшення ресурсу та швидкого псування батареї. Щоб уникнути сульфатації, тягові батареї варто заряджати відразу після розряду (повного, або часткового), у рідких випадках не пізніше 12-23 години після того, як вони розрядилися.
“Джерело: akb-plus.com”
Реклама