Як вибрати тяговий акумулятор?

Тягові акумуляторні батареї – це потужні джерела живлення, які використовуються для живлення електродвигуна спеціальних транспортних та грузопідйомних машин. Пристрої можуть подавати досить великий постійний струм довгий час, що можливо завдяки спеціальній посиленій конструкції акумулятора. Це забезпечує збільшений ресурс, якого повністю вистачає для живлення цих спеціальних видів техніки. Проте, через деякий час він все ж вичерпується, і потрібно купувати нові тягові АКБ з відповідними характеристиками. В цій статті розповідаємо, як вибрати нову модель.

Які види тягових акумуляторів представлені в продажу?

Щоб забезпечити стабільну роботу підключених пристроїв, потрібно підбирати саме той різновид, який підходить за технічними характеристиками. Для початку важливо розібратися, які варіанти пропонують сучасні виробники. Основним критерієм класифікації є тип електроліту. Він дозволяє розділити всі агрегати на дві категорії:

  • кислотні;
  • лужні.

Останні зараз застосовуються дуже рідко, оскільки мають багато недоліків. Найбільш поширеними є саме кислотні АКБ.

Тягові акумулятори цього типу можуть бути рідким електролітом та зі згущеним (гель). Перша категорія потребує постійної перевірки рівня електроліта. Якщо він низький, тоді потрібно доливати рідину, щоб забезпечити нормальне функціонування, це можно зробити вручну, або встановити спеціальну систему автоматичного доливу. Гелеві моделі не потребують контролю рівня електроліту, що є набагато зручнішими в експлуатації, але більш дорогі і потребують більш жорсткого дотримання режимів зяряду.

Як влаштований тяговий акумулятор?

Перше, що треба розуміти, це те, що тягова АКБ відрізняється за будовою від автомобільних акумуляторів. Вона складається з декількох елементів живлення, які мають меншу напругу (близько 2В). Вони з’єднуються в послідовному порядку та на виході забезпечують високий показник.

В продажу можна знайти моделі на 24В, 48В, 80 В, та з іншими значеннями але це рідкість. Такі тягові батареї можуть відрізнятися розмірами, полярністю та іншими характеристиками. Проте, їх об’єднує можливість стабільного тривалого живлення різних пристроїв та техніки.

Де використовуються тягові акумулятори?

Однією з особливостей цього виду АКБ є широка сфера застосування. Їх використовують як джерело живлення для штабелерів, вилкових навантажувачів, перевізників палет, автономної складської техніки та інших видів обладнання такого типу.

Крім цього, тягові акумулятори можуть використовуватися для живлення електроніки моторних човнів, фронтальних навантажувачів, тягачів та екскаваторів. Якщо на підприємствах чи інших об’єктах стаються аварійні відключення електроенергії, то тягові АКБ можуть використовуватися як джерела резервного живлення, але це зустрічається не так часто.

Вони подають стабільний струм до побутової техніки, холодильного обладнання, робочих установок та багатьох інших пристроїв. Живлення зазвичай здійснюється протягом тривалого часу. Згідно стандарту, емкость тягового акумулятора вимірюється розрядом стабілізованим струмом протягом 5 годин, помножив розрядний струм на час (5 годин), отримуємо ємність тягового акумулятора.

Як вибрати тяговий АКБ?

Якщо відкрити каталог магазину, то можна побачити десятки моделей. Вони відрізняються багатьма характеристиками, які варто враховувати під час вибору. Основними серед них є

  • вид тягового акумулятора;
  • напруга;
  • ємність;
  • полярність;
  • тип елементів живлення;
  • виробник.

Важливим критерієм також є ціна. Вона залежить від характеристик та технології, яку виробник використовує для виготовлення. Якщо виникають труднощі з вибором, тоді варто проконсультуватися з фахівцем магазину.

Правила експлуатації

В комплектацію кожної моделі входить інструкція, в якій детально розписані рекомендації по експлуатації. Зокрема, режими для зарядки, та правила виконання вирівнюючого (коригуючого, повного) заряду. Дотримання правил експлуатації та особливо заряду це - гарантія довго строку служби Вашого акумулятора.

 

Крім цього, не варто допускати глибоку розрядку батареї чи зберігати в розрядженому стані. Це призведе до зменшення ресурсу та швидкого псування батареї. Щоб уникнути сульфатації, тягові батареї варто заряджати відразу після розряду (повного, або часткового), у рідких випадках не пізніше 12-23 години після того, як вони розрядилися.

“Джерело: akb-plus.com”

Реклама


29.07.2024 452
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2590
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1622 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3693
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5480
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1710
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2120

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

212

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

225

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

424

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

912
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

509
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

795
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2496 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

557
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

901
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4946
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

762
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

688
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

625
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

427
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

753
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

914 2