Як вибрати тяговий акумулятор?

Тягові акумуляторні батареї – це потужні джерела живлення, які використовуються для живлення електродвигуна спеціальних транспортних та грузопідйомних машин. Пристрої можуть подавати досить великий постійний струм довгий час, що можливо завдяки спеціальній посиленій конструкції акумулятора. Це забезпечує збільшений ресурс, якого повністю вистачає для живлення цих спеціальних видів техніки. Проте, через деякий час він все ж вичерпується, і потрібно купувати нові тягові АКБ з відповідними характеристиками. В цій статті розповідаємо, як вибрати нову модель.

Які види тягових акумуляторів представлені в продажу?

Щоб забезпечити стабільну роботу підключених пристроїв, потрібно підбирати саме той різновид, який підходить за технічними характеристиками. Для початку важливо розібратися, які варіанти пропонують сучасні виробники. Основним критерієм класифікації є тип електроліту. Він дозволяє розділити всі агрегати на дві категорії:

  • кислотні;
  • лужні.

Останні зараз застосовуються дуже рідко, оскільки мають багато недоліків. Найбільш поширеними є саме кислотні АКБ.

Тягові акумулятори цього типу можуть бути рідким електролітом та зі згущеним (гель). Перша категорія потребує постійної перевірки рівня електроліта. Якщо він низький, тоді потрібно доливати рідину, щоб забезпечити нормальне функціонування, це можно зробити вручну, або встановити спеціальну систему автоматичного доливу. Гелеві моделі не потребують контролю рівня електроліту, що є набагато зручнішими в експлуатації, але більш дорогі і потребують більш жорсткого дотримання режимів зяряду.

Як влаштований тяговий акумулятор?

Перше, що треба розуміти, це те, що тягова АКБ відрізняється за будовою від автомобільних акумуляторів. Вона складається з декількох елементів живлення, які мають меншу напругу (близько 2В). Вони з’єднуються в послідовному порядку та на виході забезпечують високий показник.

В продажу можна знайти моделі на 24В, 48В, 80 В, та з іншими значеннями але це рідкість. Такі тягові батареї можуть відрізнятися розмірами, полярністю та іншими характеристиками. Проте, їх об’єднує можливість стабільного тривалого живлення різних пристроїв та техніки.

Де використовуються тягові акумулятори?

Однією з особливостей цього виду АКБ є широка сфера застосування. Їх використовують як джерело живлення для штабелерів, вилкових навантажувачів, перевізників палет, автономної складської техніки та інших видів обладнання такого типу.

Крім цього, тягові акумулятори можуть використовуватися для живлення електроніки моторних човнів, фронтальних навантажувачів, тягачів та екскаваторів. Якщо на підприємствах чи інших об’єктах стаються аварійні відключення електроенергії, то тягові АКБ можуть використовуватися як джерела резервного живлення, але це зустрічається не так часто.

Вони подають стабільний струм до побутової техніки, холодильного обладнання, робочих установок та багатьох інших пристроїв. Живлення зазвичай здійснюється протягом тривалого часу. Згідно стандарту, емкость тягового акумулятора вимірюється розрядом стабілізованим струмом протягом 5 годин, помножив розрядний струм на час (5 годин), отримуємо ємність тягового акумулятора.

Як вибрати тяговий АКБ?

Якщо відкрити каталог магазину, то можна побачити десятки моделей. Вони відрізняються багатьма характеристиками, які варто враховувати під час вибору. Основними серед них є

  • вид тягового акумулятора;
  • напруга;
  • ємність;
  • полярність;
  • тип елементів живлення;
  • виробник.

Важливим критерієм також є ціна. Вона залежить від характеристик та технології, яку виробник використовує для виготовлення. Якщо виникають труднощі з вибором, тоді варто проконсультуватися з фахівцем магазину.

Правила експлуатації

В комплектацію кожної моделі входить інструкція, в якій детально розписані рекомендації по експлуатації. Зокрема, режими для зарядки, та правила виконання вирівнюючого (коригуючого, повного) заряду. Дотримання правил експлуатації та особливо заряду це - гарантія довго строку служби Вашого акумулятора.

 

Крім цього, не варто допускати глибоку розрядку батареї чи зберігати в розрядженому стані. Це призведе до зменшення ресурсу та швидкого псування батареї. Щоб уникнути сульфатації, тягові батареї варто заряджати відразу після розряду (повного, або часткового), у рідких випадках не пізніше 12-23 години після того, як вони розрядилися.

“Джерело: akb-plus.com”

Реклама


29.07.2024 230
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

863
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

935
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4753
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7081 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

9875 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

3942 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

963

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1725

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1861
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3284
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

436
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

717
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

363
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1501
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1478 1
19.08.2024

Християнська сім'я базується на фундаменті беззаперечної любові, єдності думок, цілей та бажань. Втім, це також спільна робота чоловіка та дружини.  

1409
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25439 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

474 3
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

906
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

609
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

526