
Гурмани миттєво відрізняють оливкову олію першого віджимання, що виготовлена в Іспанії, Туреччині, Португалії чи Тунісі. Решті кулінарів купити оливкову олію без помилок допомагає маркування на етикетці. Сервіс фірмової доставки додому продуктів та товарів першої необхідності Novus.Online підготував короткі рекомендації щодо вибору олії.
Класична класифікація оливкової олії
Extra Virgin Olive Oil. Елітні сорти для вишуканих блюд високої кухні без термічної обробки. Найбільш стиглі добірні оливки віджимають під пресом, іноді вручну.
Virgin Olive Oil. Популярні сорти універсального призначення хороші в салатах, гарячих стравах, брускетах. Ароматна олія з повноцінним набором вітамінів і мікроелементів створюють з несортованих оливок або сировини, що залишилася після першого холодного віджимання.
Refined Olive Оil. Оптимальне рішення для приготування гарячих страв: рафінована олія, позбавлена домішок, які здатні надати страві гіркоту.
Olive Pomace Oil. Застосовується в масовому приготуванні гарячих страв та хлібобулочних виробів. Олія практично не має характерного смаку та аромату, створена з макухи попередніх етапів віджимання.
Корисна інформація на етикетці оливкової олії
Кожен виробник має свої принципи оформлення продукту, від лаконічної крафтової інформації до докладного перерахування харчової цінності. На що покупцю варто звернути увагу:
- Early Harvest – лімітована партія олії, створеної шляхом холодного віджимання з оливок першого осіннього врожаю;
- DOP – прийняте в Євросоюзі маркування локального продукту: в конкретному регіоні оливки зросли, оброблені, фасовані;
- кислотність – важливий показник якості продукції, що вище, тим краще; діапазон від 0,2 до 0,8;
- сорт оливок, від одного до п'яти; недобросовісні виробники воліють сорти не вказувати, щоб приховати суміш різних видів олії;
- ароматизовані та натуральні добавки – модний тренд, насичення олії ароматами пряних трав, чорного трюфеля або гостротою пекучого перцю.
Об'єм та зовнішній вигляд тари
Оливкова олія у прозорих пляшках швидко окислюється. Вибирайте товар у скляних тонованих пляшках. Колір самої олії значення не має – він відображає виключно сорт та ступінь стиглості сировини. У світі понад п'ятсот сортів золотистих оливок до чорних маслин.
Великі пляшки потрібні у ресторанах: олія після відкриття пляшки окислюється за 1-2 місяці. Якщо оформляєте замовлення для невеликої родини – віддайте перевагу об'єму 250-500 мл.
Партнерський матеріал