
Виклики сучасного суспільства в здобутті загальної середньої освіти знаходять ефективне вирішення у прийнятті доцільних управлінських рішень, спрямованих на задоволення освітніх потреб усіх учасників навчального процесу, враховуючи і стан здоровʼя дітей.
Вчора, 29 січня, в Департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань організації навчання дітей шкільного віку, які перебувають на довготривалому стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоровʼя з метою забезпечення їх конституційного права на здобуття загальної середньої освіти, інформує Фіртка.
Участь у нараді брали представники закладів охорони здоровʼя: обласної дитячої клінічної лікарні Сеник М.Я., обласного фтизіопульмонологічного центру Локатир М.М.; директор ЗШ № 21 Чопик О.С., в.о. директора ЗШ № 6 Гринів Л.І.
Учасники робочої групи обговорили специфіку організації освітнього процесу, створення освітнього середовища, безпечні умови навчання, підходи до визначення педагогічних працівників, які надаватимуть освітні послуги.
Для організації навчання учнів, які перебувають на тривалому лікуванні в обласному фтизіопульмонологічному центрі, закріплено ЗШ № 21 (директор О.Чопик), продовжено співпрацю щодо надання освітніх послуг ЗШ № 6 (в.о. Л.Гринів) та обласної дитячої клінічної лікарні.
Нагадаємо, Міносвіти розробило і презентувало проект "Школи при лікарнях".
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, вчителі можуть працювати суто в лікарні, але вони мають бути прив’язані до певної школи. Бажано, щоб вона була близько до медзакладу, але головне – бажання школи та вчителів викладати у лікарнях.
За словами міністра, це буде добровільна робота. Тобто педагога не змусять іти в лікарню до дітей, якщо він цього не хоче. Однак ця робота входитиме в години ставки. Для мотивації планують виплачувати педагогам надбавки.
МОН планує ініціювати високу надбавку усім вчителям, які працюють з дітьми у лікарнях.
Навчання при лікарні передбачатиме:
- створення класів та класів-комплектів (не менше 5 учнів та не більше 12);
- форму "Біля ліжка" (індивідуальна);
- дистанційна форма – за допомогою сучасних телекомунікаційних технологій. Це допоможе дітям навчатись, якщо особисте спілкування неможливе. Наприклад, після трансплантації, коли у дитини дуже слабкий імунітет.
Читайте також:
Максимчук: Франківські школярі найбільше страждають на порушення гостроти зору (відео)