Як це продавати найкращі у світі бургери під час пандемії?

Шеф-кухар Рене Редцепі знаходить нову тимчасову модель бізнесу під час пандемії коронавірусу.


Noma, чотириразовий володар титулу "Найкращого ресторану світу", працює сьогодні в Копенгагені - як винний бар з гамбургерами.

Зазвичай вам би довелося бронювати столик за місяць  в Noma, тоді як нове втілення без таких обмежень. Ціни теж доступні. Ціна бургера починається від 125 данських крон (18,40 доларів) навиніс, що є й за межами Данії, але відповідає місцевим витратам і порівнюється з 2650 крон за звичайне меню з близько 18 дол за курсом. (Бургер - 150 крон за столиком.)

Шанувальникам творчої гастрономії Реджепі не потрібно хвилюватися. Винний бар - це відкритий простір у садах ресторану Noma, яке планується відкрити через півтора-два місяці після завершення карантину щодо коронавірусу. Редцепі каже, що його мета - допомогти розпочати соціальне життя в Копенгагені.

У садах Noma розміститься винний бар. Фотограф: Ditte Issager

"Ми мріємо про те, щоб активізувати людей та почати виходити знову", - говорить Редцепі в телефонному інтерв'ю. "Це головна мета. Ми хотіли придумати щось, щоб показати, що всі вітаються, саме тому ми вирішили робити бургери. Відповідь була неймовірною".

Не чекайте гамбургер з трюфелями та ікрою.

"Це повинен бути бургер, який ми всі знаємо, тому ми робимо чизбургер", - говорить він. "Але нам доступні найкращі інгредієнти, найкраща якість м'яса. Свіжі булочки з картоплі готуватимуть щоранку, а м'ясо тричі на день подрібнюватиметься з яловичини, яку годують травою, і ми кришимо органічну цибулю. Такі дрібниці мають велике значення. Також будуть доступні вегетаріанські та веганські варіанти."

Новий простір має 65 місць і буде відкритий з четверга по неділю, з 13:00 до 21:00 год. Пиво буде по 50 крон, а вино від 95 крон на склянку і 425 крон на пляшку. Хіба Редцепі не хвилюється щодо довгих черг? Аналогічний експеримент в Мексиці виявив черги з 4:00 год за можливість відвідати заклад через 14 годин, сказав він.

Фотограф: Ditte Issager

"Ні, ми сподіваємося на них", - каже Редцепі і сміється. "Але ви повинні усвідомити, що Копенгаген - це не Лондон. Ми - місто, яке в 10 разів менше, ніж Лондон, і у нас немає туристів. У місті дуже тихо. Я ніколи не бачив черг, тут спокій".

У ресторані будуть доступні місця приблизно половини від загальної кількості, каже Редцепі, з одним місцем для сидіння замість двох.

"Дуже багато людей виявили бажання залишитися у приміщенні, в саду чи кімнаті відпочинку", - каже він. "У будь-якому разі, було б не чесно заповнювати два місця. Звідки беруться гості?"

"Наш уряд дав нам бойовий шанс пройти це (коронавірус). Люди не повинні носити маски, і обмеження не калічать. У нас повинно бути два квадратних метри на кожного гостя, а між столами має бути метр. Це головне, плюс суворі правила санітарії, яких потрібно дотримуватися, але ми все одно це робили."

"Я не знаю, як все буде далі. Ми один з найкращих ресторанів у світі, і ми подаємо гамбургери та морозиво для дітей. Наскільки ще ми можемо змінитися? Ми найбільш доступні з усіх хороших ресторанів. Пізніше у нас буде ще кілька винних барів, закусок, устриць, овочів. Це ще один експеримент, коли двері відкриті для всіх, і це відчуття себе досить захоплююче".

Також є можливість замовити різні закуски. Фотограф: Ditte Issager

Він каже, що намагається розібратися, чи вдасться у Noma поруч з рестораном мати відкритий простір для обідів.

"Я все ще відчуваю, що готую і подаю найкращі страви в сезоні і кладу їх на тарілку, але, можливо, Noma може бути й більше цього. Якщо ми зможемо знайти спосіб об'єднати Noma, що був, з Noma епохи Covid-19, це вийде захоплююче."

"Робота ресторанів буде надзвичайно ускладнена протягом наступного року. Більшість ресторанів Європи тримаються на плаву тільки завдяки допомозі від урядових програм, і в цьому полягає величезна різниця. Але як тільки все відкриється, люди будуть хвилюватися щодо виходу, а туристів в місті немає. Запаси вже закінчуються. Це буде дуже погано. У нашій галузі буде багато безробіття. Кожному доведеться думати зовсім по-іншому."

за матеріалами Bloomberg Food


22.05.2020 1190
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2017
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1882
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1880
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5586 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2174 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1534

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

773

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

845

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1050

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1024
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1797
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3703
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10294
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26183
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10214 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7742
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

922
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

265
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

290
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

406
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1307
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

909