Як це продавати найкращі у світі бургери під час пандемії?

Шеф-кухар Рене Редцепі знаходить нову тимчасову модель бізнесу під час пандемії коронавірусу.


Noma, чотириразовий володар титулу "Найкращого ресторану світу", працює сьогодні в Копенгагені - як винний бар з гамбургерами.

Зазвичай вам би довелося бронювати столик за місяць  в Noma, тоді як нове втілення без таких обмежень. Ціни теж доступні. Ціна бургера починається від 125 данських крон (18,40 доларів) навиніс, що є й за межами Данії, але відповідає місцевим витратам і порівнюється з 2650 крон за звичайне меню з близько 18 дол за курсом. (Бургер - 150 крон за столиком.)

Шанувальникам творчої гастрономії Реджепі не потрібно хвилюватися. Винний бар - це відкритий простір у садах ресторану Noma, яке планується відкрити через півтора-два місяці після завершення карантину щодо коронавірусу. Редцепі каже, що його мета - допомогти розпочати соціальне життя в Копенгагені.

У садах Noma розміститься винний бар. Фотограф: Ditte Issager

"Ми мріємо про те, щоб активізувати людей та почати виходити знову", - говорить Редцепі в телефонному інтерв'ю. "Це головна мета. Ми хотіли придумати щось, щоб показати, що всі вітаються, саме тому ми вирішили робити бургери. Відповідь була неймовірною".

Не чекайте гамбургер з трюфелями та ікрою.

"Це повинен бути бургер, який ми всі знаємо, тому ми робимо чизбургер", - говорить він. "Але нам доступні найкращі інгредієнти, найкраща якість м'яса. Свіжі булочки з картоплі готуватимуть щоранку, а м'ясо тричі на день подрібнюватиметься з яловичини, яку годують травою, і ми кришимо органічну цибулю. Такі дрібниці мають велике значення. Також будуть доступні вегетаріанські та веганські варіанти."

Новий простір має 65 місць і буде відкритий з четверга по неділю, з 13:00 до 21:00 год. Пиво буде по 50 крон, а вино від 95 крон на склянку і 425 крон на пляшку. Хіба Редцепі не хвилюється щодо довгих черг? Аналогічний експеримент в Мексиці виявив черги з 4:00 год за можливість відвідати заклад через 14 годин, сказав він.

Фотограф: Ditte Issager

"Ні, ми сподіваємося на них", - каже Редцепі і сміється. "Але ви повинні усвідомити, що Копенгаген - це не Лондон. Ми - місто, яке в 10 разів менше, ніж Лондон, і у нас немає туристів. У місті дуже тихо. Я ніколи не бачив черг, тут спокій".

У ресторані будуть доступні місця приблизно половини від загальної кількості, каже Редцепі, з одним місцем для сидіння замість двох.

"Дуже багато людей виявили бажання залишитися у приміщенні, в саду чи кімнаті відпочинку", - каже він. "У будь-якому разі, було б не чесно заповнювати два місця. Звідки беруться гості?"

"Наш уряд дав нам бойовий шанс пройти це (коронавірус). Люди не повинні носити маски, і обмеження не калічать. У нас повинно бути два квадратних метри на кожного гостя, а між столами має бути метр. Це головне, плюс суворі правила санітарії, яких потрібно дотримуватися, але ми все одно це робили."

"Я не знаю, як все буде далі. Ми один з найкращих ресторанів у світі, і ми подаємо гамбургери та морозиво для дітей. Наскільки ще ми можемо змінитися? Ми найбільш доступні з усіх хороших ресторанів. Пізніше у нас буде ще кілька винних барів, закусок, устриць, овочів. Це ще один експеримент, коли двері відкриті для всіх, і це відчуття себе досить захоплююче".

Також є можливість замовити різні закуски. Фотограф: Ditte Issager

Він каже, що намагається розібратися, чи вдасться у Noma поруч з рестораном мати відкритий простір для обідів.

"Я все ще відчуваю, що готую і подаю найкращі страви в сезоні і кладу їх на тарілку, але, можливо, Noma може бути й більше цього. Якщо ми зможемо знайти спосіб об'єднати Noma, що був, з Noma епохи Covid-19, це вийде захоплююче."

"Робота ресторанів буде надзвичайно ускладнена протягом наступного року. Більшість ресторанів Європи тримаються на плаву тільки завдяки допомозі від урядових програм, і в цьому полягає величезна різниця. Але як тільки все відкриється, люди будуть хвилюватися щодо виходу, а туристів в місті немає. Запаси вже закінчуються. Це буде дуже погано. У нашій галузі буде багато безробіття. Кожному доведеться думати зовсім по-іншому."

за матеріалами Bloomberg Food


22.05.2020 1297
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

938
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1015 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3039 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

862

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

106
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15047
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092