Як створити сім'ю комфорту: чек-лист

Як адвокат і науковець, зробив для вас цікавий гайд, щоб ваше життя було кайфовим. Я максимально забрав різні антропологічні, соціологічні, юридичні штуки та залишив тільки важливе. 

Так от, ночівля в певному приміщенні людей це не сім'я. Сім'я - це спільність культури. Створення культури в сім'ї вимагає особливого підходу і уваги до внутрішніх взаємин і цінностей.

Ось кроки, які можна виконати для формування культури у вашій сім'ї:

Крок 1. Визначте візію:

- проведіть розмову з усіма членами сім'ї про те, як вони бачать ідеальну культуру в сім'ї. Дайте кожному, в тому дітям, можливість висловити свої амбіції та надії.

- обговоріть спільні цілі та очікування щодо сімейного життя. Спробуйте сформулювати загальне бачення того, якими хочете бути як сім'я. Придумайте майбутні цілі, які будуть у вашій сім'ї за межами вашого життя навіть.

Крок 2. Створення і посилення основних цінностей:

- визначте цінності, які є важливими для вашої сім'ї. Наприклад, це можуть бути довіра, повага, взаєморозуміння, справедливість, толерантність, чесність чи часткова правда, прерогатива старших чи і старі та малі мають однакову силу голосу в сімейній нараді, жити всім разом чи розселитися по світу тощо.

- поставте цінності в центр ваших сімейних взаємин і приймайте рішення, що відповідають цим цінностям.

Крок 3. Створіть артефакти, що відображатимуть візію та цінності:

- створіть родинний герб, девіз або символ, який буде представляти вашу сім'ю і відображатиме ваші цінності.

- створіть сімейні традиції, обряди або ритуали, які будуть підтримувати та посилювати вашу культуру (обов'язково збиратися усім разом садити картоплю, навіть, якщо її можна купити; збиратися на день певні свята усім разом тощо).

Крок 4. Залучіть усіх членів сім'ї:

- залучайте всіх членів сім'ї до процесу формування культури. Важливо, щоб кожен відчував свою відповідальність та активно приймав участь у створенні культури.

- визначте ролі та обов'язки кожного члена сім'ї в підтримці цінностей та візії сім'ї.

Крок 5. Запроваджуйте навчання та адаптацію:

- підтримуйте постійне навчання і розвиток кожного члена сім'ї. Спільно вивчайте нові речі, читайте книги, діліться знаннями.

- будьте відкриті до змін і нових ідей. Активно адаптуйтеся до змін у сімейному житті та світогляді.

Крок 6. Забезпечуйте зворотний зв'язок:

- регулярно спілкуйтеся з усіма членами сім'ї, слухайте їхні думки, побажання та погляди на культуру сім'ї.

- розмірковуйте над тим, як ваша культура впливає на всіх членів сім'ї і як можна покращити цей вплив.

 Запам'ятайте, що створення культури в сім'ї - це процес, який вимагає постійної уваги та зусиль. Заохочуйте взаємодію та співпрацю всіх членів сім'ї для підтримки культури, що сприяє розвитку та добробуту вашої родини.


А що ж припинити робити для формування культури сім'ї?


При формуванні культури в сім'ї та зміні її, іноді потрібно припинити певні практики або звички, які можуть перешкоджати комфортному процесу. Ось кілька прикладів:

Негативне спілкування. Припиніть негативне спілкування, включаючи грубість, зневагу, критику без конструктивних пропозицій. Замість цього, спонукайте до поважного та емпатичного спілкування.

Недостатній час розмов. Припиніть відкладати розмови та обговорення важливих питань. Встановіть час для систематичних сімейних зустрічей або бесід (можна розклад, графік), щоб забезпечити відкриту комунікацію та взаєморозуміння.

Дефіцит визнання та похвали. Припиніть ігнорувати досягнення та зусилля своїх рідних. Замість цього, активно визнавайте та нахвалюйте їх, щоб стимулювати позитивне ставлення та мотивацію.

Неслухання та недорозуміння. Припиніть перебивати та неуважно слухати.  Слухайте інших уважно та сприймати їхні потреби та думки.

Відсутність взаємодії та спільних занять. Припиніть ізольоване життя та відсутність спільних занять. Втикання в інтернеті сюди ж. Запровадьте регулярні сімейні активності, спільні вечері, прогулянки, виїзди або ігри, зум включення, щоб підтримувати зв'язок та спільність.

Недостатнє встановлення особистих кордонів. Припиніть жертвувати чіткими правилами та кордонами в сім'ї. Встановіть чіткі сімейні правила та очікування для всіх членів родини, щоб забезпечити взаємну повагу та відповідальність. Встановіть право власності всередині сім'ї на особисту чашку, стілець, час, тобто, щоб кожен знав які речі, який простір і час є спільним, а яким його особистим.

Інвентаризуйте старі артефакти, цінності та цілі сім'ї. З'ясуйте, що зі старого життя вам не потрібно і позбавтеся цього як старих черевиків. Також позбудетеся шкідливих внутрішньосімейних метафор, приказок, історій, мемів. Наприклад, "в болоті не без чорта, в сім'ї не без п'яниці", в сім'ї не без урода", "гроші приходять кроком, а тікають галопом", "бідна душа без гроша"...

Ці кроки допоможуть створити комфортне середовище для формування культури в сім'ї та сприятимуть позитивним змінам у взаєминах та цінностях.

P.S. Аналогічну структуру можна використовувати для створення культури в бізнесі, соцмережах, спільноти ваших підписників тощо.


27.06.2023 Василь Масюк 2285
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

1568 4
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3550
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

3947
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5042
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4545
20.10.2023
Тетяна Дармограй

Як українські енергетики провели наймасштабнішу за всю історію незалежності ремонтну кампанію на енергооб’єктах та чи можливі відключення світла взимку — дізнавалась Фіртка.   

4746

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

173

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

887

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1329

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2085
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

102
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

570
20.11.2023

З настанням холодної пори року створюються сприятливі умови для поширення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що призводить до зростання рівня захворюваності на ці інфекції, а також виникає загроза епідемії грипу та коронавірусної інфекції.  

1973
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

501
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5101
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

19897
11.11.2023

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

7169
26.11.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

1698
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

938
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2554
11.11.2023

У ВР зареєстрували шість проєктів постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону №10037, згідно з яким податок на доходи фізосіб з забезпечення військових переспрямують з місцевих до держбюджету.  

2818