Як правильно керувати своїм бюджетом: корисні поради та лайфхаки

Ефективне управління особистим бюджетом в реаліях 2023 року потребує певних знань та вмінь, а також дотримання правил та принципів. У цій статті ми розглянемо основні етапи управління власними фінансами та підкажемо, як уникнути поширених помилок. Завдяки нескладним регулярним маніпуляціям ви зможете назавжди забути про кредити, позику у друзів та економію до зарплати.

Розподіл бюджету видається простим на перший погляд, проте багато хто плутає його з жорсткою економією. У той час як справді грамотний розподіл бюджету насправді допоможе вам лише уникнути непотрібних витрат і випадкового витоку грошей із вашої кишені. Таким чином у вас завжди залишаться кошти на заповітні покупки, популярні yggdrasil автомати та інші улюблені розваги.

Аналіз та облік – ваші найкращі друзі

Насамперед необхідно проаналізувати свої поточні фінанси. Важливо визначити вихідну точку, з'ясувавши, які групи витрат є, які їх постійні, які мінливі. Записуйте дані про свої фінанси (доходи та витрати) протягом, наприклад, місяця. Чим докладніші дані, тим ефективніший процес управління бюджетом. Виключіть зайві витрати, але робіть це виважено. Але не варто різко урізати витрати, оскільки це може призвести до невдоволення та небажання займатися фінансовим плануванням, адже в першу чергу це робиться заради вашого комфорту.

Складіть план розподілу фінансових ресурсів з огляду на всі групи витрат і не забуваючи про резерв. Прагніть оптимального балансу між необхідними та бажаними витратами. Групувати свої витрати можна за такими показниками:

  • Основні платежі (комунальні, за кредитами, навчання тощо);
  • Продуктові (харчові продукти);
  • Побутові (одяг, господарські товари, особиста гігієна та ін.);
  • Непередбачувані (розваги, подарунки тощо);
  • Резерв (10-20% від доходу).

Періодично варто перевіряти свій бюджет, аналізуючи реальні витрати та порівнюючи їх із плановими. У разі відхилень від плану вносите коригування до свого бюджету та намагайтеся визначити причини таких змін. Дотримуючись цих принципів і правил управління бюджетом, ви зможете ефективно контролювати свої фінанси, уникати непотрібних витрат і нарощувати заощадження, а надалі витрачати їх з користю та задоволенням.

Корисні інструменти для обліку фінансів

Досить дієвим є налаштування автоматичних платежів для оплати регулярних рахунків, таких як комунальні послуги чи кредити. Це допомагає своєчасно виплачувати обов'язкові платежі та уникати пені та штрафів. Скористайтеся фінансовими інструментами, такими як мобільні програми чи онлайн-сервіси, які полегшать процес обліку та планування вашого бюджету. Вони також можуть надавати корисні поради щодо оптимізації витрат та збільшення доходів.

 

Для широкого розуміння важливо визначити свої фінансові цілі на короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий періоди. Це допоможе вам краще зрозуміти, куди спрямовувати свої заощадження та які витрати варто скоротити чи відкласти. Шукайте можливості збільшити свій прибуток, розвиваючи додаткові джерела. Це може бути підробіток, інвестування, створення власного бізнесу або пропозиція своїх послуг як фрілансер. Додатковий дохід допоможе прискорити досягнення фінансових цілей та покращити якість життя.

Партнерський матеріал


23.05.2023 3096
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

880 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

797
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1615
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2242
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4220 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3219

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

222

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

450

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

390

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

861
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

631
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

677
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

962
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1076
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

675
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6258
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1751
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31766 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1547
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

759 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

723