Як правильно керувати своїм бюджетом: корисні поради та лайфхаки

Ефективне управління особистим бюджетом в реаліях 2023 року потребує певних знань та вмінь, а також дотримання правил та принципів. У цій статті ми розглянемо основні етапи управління власними фінансами та підкажемо, як уникнути поширених помилок. Завдяки нескладним регулярним маніпуляціям ви зможете назавжди забути про кредити, позику у друзів та економію до зарплати.

Розподіл бюджету видається простим на перший погляд, проте багато хто плутає його з жорсткою економією. У той час як справді грамотний розподіл бюджету насправді допоможе вам лише уникнути непотрібних витрат і випадкового витоку грошей із вашої кишені. Таким чином у вас завжди залишаться кошти на заповітні покупки, популярні yggdrasil автомати та інші улюблені розваги.

Аналіз та облік – ваші найкращі друзі

Насамперед необхідно проаналізувати свої поточні фінанси. Важливо визначити вихідну точку, з'ясувавши, які групи витрат є, які їх постійні, які мінливі. Записуйте дані про свої фінанси (доходи та витрати) протягом, наприклад, місяця. Чим докладніші дані, тим ефективніший процес управління бюджетом. Виключіть зайві витрати, але робіть це виважено. Але не варто різко урізати витрати, оскільки це може призвести до невдоволення та небажання займатися фінансовим плануванням, адже в першу чергу це робиться заради вашого комфорту.

Складіть план розподілу фінансових ресурсів з огляду на всі групи витрат і не забуваючи про резерв. Прагніть оптимального балансу між необхідними та бажаними витратами. Групувати свої витрати можна за такими показниками:

  • Основні платежі (комунальні, за кредитами, навчання тощо);
  • Продуктові (харчові продукти);
  • Побутові (одяг, господарські товари, особиста гігієна та ін.);
  • Непередбачувані (розваги, подарунки тощо);
  • Резерв (10-20% від доходу).

Періодично варто перевіряти свій бюджет, аналізуючи реальні витрати та порівнюючи їх із плановими. У разі відхилень від плану вносите коригування до свого бюджету та намагайтеся визначити причини таких змін. Дотримуючись цих принципів і правил управління бюджетом, ви зможете ефективно контролювати свої фінанси, уникати непотрібних витрат і нарощувати заощадження, а надалі витрачати їх з користю та задоволенням.

Корисні інструменти для обліку фінансів

Досить дієвим є налаштування автоматичних платежів для оплати регулярних рахунків, таких як комунальні послуги чи кредити. Це допомагає своєчасно виплачувати обов'язкові платежі та уникати пені та штрафів. Скористайтеся фінансовими інструментами, такими як мобільні програми чи онлайн-сервіси, які полегшать процес обліку та планування вашого бюджету. Вони також можуть надавати корисні поради щодо оптимізації витрат та збільшення доходів.

 

Для широкого розуміння важливо визначити свої фінансові цілі на короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий періоди. Це допоможе вам краще зрозуміти, куди спрямовувати свої заощадження та які витрати варто скоротити чи відкласти. Шукайте можливості збільшити свій прибуток, розвиваючи додаткові джерела. Це може бути підробіток, інвестування, створення власного бізнесу або пропозиція своїх послуг як фрілансер. Додатковий дохід допоможе прискорити досягнення фінансових цілей та покращити якість життя.

Партнерський матеріал


23.05.2023 3187
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

512
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5259
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1430
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1309
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2574
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

353

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1024

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

946
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

261
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

337
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

603
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5654
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1428
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

303
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

211
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

574 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1010
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

878