Як правильно керувати своїм бюджетом: корисні поради та лайфхаки

Ефективне управління особистим бюджетом в реаліях 2023 року потребує певних знань та вмінь, а також дотримання правил та принципів. У цій статті ми розглянемо основні етапи управління власними фінансами та підкажемо, як уникнути поширених помилок. Завдяки нескладним регулярним маніпуляціям ви зможете назавжди забути про кредити, позику у друзів та економію до зарплати.

Розподіл бюджету видається простим на перший погляд, проте багато хто плутає його з жорсткою економією. У той час як справді грамотний розподіл бюджету насправді допоможе вам лише уникнути непотрібних витрат і випадкового витоку грошей із вашої кишені. Таким чином у вас завжди залишаться кошти на заповітні покупки, популярні yggdrasil автомати та інші улюблені розваги.

Аналіз та облік – ваші найкращі друзі

Насамперед необхідно проаналізувати свої поточні фінанси. Важливо визначити вихідну точку, з'ясувавши, які групи витрат є, які їх постійні, які мінливі. Записуйте дані про свої фінанси (доходи та витрати) протягом, наприклад, місяця. Чим докладніші дані, тим ефективніший процес управління бюджетом. Виключіть зайві витрати, але робіть це виважено. Але не варто різко урізати витрати, оскільки це може призвести до невдоволення та небажання займатися фінансовим плануванням, адже в першу чергу це робиться заради вашого комфорту.

Складіть план розподілу фінансових ресурсів з огляду на всі групи витрат і не забуваючи про резерв. Прагніть оптимального балансу між необхідними та бажаними витратами. Групувати свої витрати можна за такими показниками:

  • Основні платежі (комунальні, за кредитами, навчання тощо);
  • Продуктові (харчові продукти);
  • Побутові (одяг, господарські товари, особиста гігієна та ін.);
  • Непередбачувані (розваги, подарунки тощо);
  • Резерв (10-20% від доходу).

Періодично варто перевіряти свій бюджет, аналізуючи реальні витрати та порівнюючи їх із плановими. У разі відхилень від плану вносите коригування до свого бюджету та намагайтеся визначити причини таких змін. Дотримуючись цих принципів і правил управління бюджетом, ви зможете ефективно контролювати свої фінанси, уникати непотрібних витрат і нарощувати заощадження, а надалі витрачати їх з користю та задоволенням.

Корисні інструменти для обліку фінансів

Досить дієвим є налаштування автоматичних платежів для оплати регулярних рахунків, таких як комунальні послуги чи кредити. Це допомагає своєчасно виплачувати обов'язкові платежі та уникати пені та штрафів. Скористайтеся фінансовими інструментами, такими як мобільні програми чи онлайн-сервіси, які полегшать процес обліку та планування вашого бюджету. Вони також можуть надавати корисні поради щодо оптимізації витрат та збільшення доходів.

 

Для широкого розуміння важливо визначити свої фінансові цілі на короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий періоди. Це допоможе вам краще зрозуміти, куди спрямовувати свої заощадження та які витрати варто скоротити чи відкласти. Шукайте можливості збільшити свій прибуток, розвиваючи додаткові джерела. Це може бути підробіток, інвестування, створення власного бізнесу або пропозиція своїх послуг як фрілансер. Додатковий дохід допоможе прискорити досягнення фінансових цілей та покращити якість життя.

Партнерський матеріал


23.05.2023 3010
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

688
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

719
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1231
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2589
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1408
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2102 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

738

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

787

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1687

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1683
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

394
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

484
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18395
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7517
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3688
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1082
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10808
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

458
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

344
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

528
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

475
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

714