Як правильно керувати своїм бюджетом: корисні поради та лайфхаки

Ефективне управління особистим бюджетом в реаліях 2023 року потребує певних знань та вмінь, а також дотримання правил та принципів. У цій статті ми розглянемо основні етапи управління власними фінансами та підкажемо, як уникнути поширених помилок. Завдяки нескладним регулярним маніпуляціям ви зможете назавжди забути про кредити, позику у друзів та економію до зарплати.

Розподіл бюджету видається простим на перший погляд, проте багато хто плутає його з жорсткою економією. У той час як справді грамотний розподіл бюджету насправді допоможе вам лише уникнути непотрібних витрат і випадкового витоку грошей із вашої кишені. Таким чином у вас завжди залишаться кошти на заповітні покупки, популярні yggdrasil автомати та інші улюблені розваги.

Аналіз та облік – ваші найкращі друзі

Насамперед необхідно проаналізувати свої поточні фінанси. Важливо визначити вихідну точку, з'ясувавши, які групи витрат є, які їх постійні, які мінливі. Записуйте дані про свої фінанси (доходи та витрати) протягом, наприклад, місяця. Чим докладніші дані, тим ефективніший процес управління бюджетом. Виключіть зайві витрати, але робіть це виважено. Але не варто різко урізати витрати, оскільки це може призвести до невдоволення та небажання займатися фінансовим плануванням, адже в першу чергу це робиться заради вашого комфорту.

Складіть план розподілу фінансових ресурсів з огляду на всі групи витрат і не забуваючи про резерв. Прагніть оптимального балансу між необхідними та бажаними витратами. Групувати свої витрати можна за такими показниками:

  • Основні платежі (комунальні, за кредитами, навчання тощо);
  • Продуктові (харчові продукти);
  • Побутові (одяг, господарські товари, особиста гігієна та ін.);
  • Непередбачувані (розваги, подарунки тощо);
  • Резерв (10-20% від доходу).

Періодично варто перевіряти свій бюджет, аналізуючи реальні витрати та порівнюючи їх із плановими. У разі відхилень від плану вносите коригування до свого бюджету та намагайтеся визначити причини таких змін. Дотримуючись цих принципів і правил управління бюджетом, ви зможете ефективно контролювати свої фінанси, уникати непотрібних витрат і нарощувати заощадження, а надалі витрачати їх з користю та задоволенням.

Корисні інструменти для обліку фінансів

Досить дієвим є налаштування автоматичних платежів для оплати регулярних рахунків, таких як комунальні послуги чи кредити. Це допомагає своєчасно виплачувати обов'язкові платежі та уникати пені та штрафів. Скористайтеся фінансовими інструментами, такими як мобільні програми чи онлайн-сервіси, які полегшать процес обліку та планування вашого бюджету. Вони також можуть надавати корисні поради щодо оптимізації витрат та збільшення доходів.

 

Для широкого розуміння важливо визначити свої фінансові цілі на короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий періоди. Це допоможе вам краще зрозуміти, куди спрямовувати свої заощадження та які витрати варто скоротити чи відкласти. Шукайте можливості збільшити свій прибуток, розвиваючи додаткові джерела. Це може бути підробіток, інвестування, створення власного бізнесу або пропозиція своїх послуг як фрілансер. Додатковий дохід допоможе прискорити досягнення фінансових цілей та покращити якість життя.

Партнерський матеріал


23.05.2023 2836
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492