
У перші місяці після придбання нового ноутбука власник дуже дбайливо до нього ставиться: обережно закриває, виймає вилку з розетки, змахує пил та носить у спеціальному чохлі або сумці. Та згодом більшість забуває про дбайливе поводження, а від нього, між іншим, залежить, скільки та як прослужить вам новий девайс. У цій статті зібрали декілька правил з догляду за ноутбуком, щоб ваша техніка служила вам якнайдовше.
Коли купуєте ноутбуки або іншу комп’ютерну техніку в ELDORADO.UA, ви можете придбати сертифікат на додаткове сервісне обслуговування, а також отримати поради щодо правильного догляду за новим девайсом.
Поради щодо догляду
Більшість пошкоджень та негараздів можна попередити, якщо дбайливо користуватися пристроєм. Ноутбуки мають декілька слабких місць, які важко полагодити. Наприклад, екран, шлейф між дисплеєм та клавіатурою, сама клавіатура тощо.
- Не можна різко виривати шнур живлення з гнізда, наступати на нього, пережимати дверима чи ставити важкі предмети. В кращому випадку ноутбук може вийти з ладу, перестати заряджатися, в гіршому – станеться коротке замикання.
- Обережно й повільно закривайте ноутбук. Слідкуйте, щоб між дисплеєм та клавіатурою не було зайвих предметів – вони можуть пошкодити екран. Коли ви не використовуєте ноутбук, краще, нехай він буде закритим – це убезпечить пристрій від потрапляння бруду та пилу.
- Не їжте і не пийте над/перед ноутбуком. Крихти можуть потрапити під клавіатуру, також існує загроза залити ноутбук рідиною – таку поломку важко буде полагодити.
- Не допускайте перегрівання. Якщо ви одночасно працюєте в кількох програмах, ноутбук може сильно нагріватися. Це може призвести до виходу з ладу материнської плати та інших деталей. Давайте пристрою відпочити хоча б раз на годину.
- Відключайте ноутбук від зарядки – його не можна постійно заряджати. Якщо ви постійно тримаєте ноутбук на підзарядці, батарея поступово може вийти з ладу. Не варто також допускати повного розряду акумулятора – це також скорочує термін його служби.
- Не зберігайте пристрій у приміщенні з різкими перепадами температур. Коли заходите з ноутбуком з вулиці в тепле приміщення, не вмикайте його одразу, дайте зігрітися. До речі, це зауваження стосується будь-якої електричної техніки.
І останнє – для догляду за ноутбуком не використовуйте воду та інші рідини, не користуйтеся грубими ганчірками, які можуть пошкодити поверхню. Для протирання клавіатури чи екрана краще використовувати спеціальні серветки. Раз на рік віддавайте ноутбук у сервісний центр для професійної чистки.
Партнерський матеріал